Únos

48 Heures chrono

Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 99 min

Tenhle film znovu potvrdil,jak děsně vyzní film na malý obrazovce,a jaká změna ho čeká na velký s domácím kinem.Napínavý hledání ůnosce a šílence,kde Cusack,ač ho moc nemusim,hraje jak o život,film pracuje s jednim velkym překvapenim,který sem ani já nepostřehnul,ale je to asi dobře,že neumim číst mezi řádky,alespoň mě ve filmu kdeco překvapí.Fakt to vodsejpá,a nechápu to slabý hodnocení.70%.(12.1.2013)

Factory se může pyšnit mrazivou zimní atmosférou, slušným castingem a především vynikajícím koncem, který mě dostal. Jinak se povětšinu filmu vlastně neděje nic, co by člověk neznal. Máme tu prostitutky mizející beze stopy, policistu s lehce rozhašenou rodinou a psychopata, pro kterého se vše začne komplikovat ve chvíli, kdy si víceméně omylem vyhlédne policistovu dceru. Pravda, to co hlavní záporák se svými obětmi provádí zase tak obvyklé není, ale i něco podobného už to bylo. Nicméně, jak už jsem psal výše, atmosféra a pomalu se stupňující tempo dělají své a celkový výsledný dojem je nadprůměrný. Cusack ukázal, že ještě není na odpis a Jennifer Carpenter také umí. Celkem neprávem opomíjený thriller. 80%(2.3.2014)

Já nevím co je to za módu, ale poslední dobou strašně przní konce. Když už i přes nějakou předvídatelnost je film pěkně našláplí, happy end ho kompletně zabije. Škoda, jinak takový hezký průměr(11.11.2013)

Moje oblíbená stará škola, to je na tomhle filmu to nejsympatičtější. Cusack byl dobrej a Jennifer Carpenter se mi líbila ještě o něco víc, jako vyšetřovatelský duo jsou fajn. Co hodně ubírá body je Mae Whitman - respektive charakter její postavy - jelikož všechny sere už od začátku, těžko s ní pak soucítit. Ačkoliv po únosu tím slizákem se to trochu zlepšilo, pravda. Moc mi nesedl ani celej ten nápad s "továrnou" a jak to měl pošukstón Dallas Roberts vymyšlený, daly se určitě vymyslet i zajímavější věci. Jo a sám psychouš taky nic moc. Nicméně twist na konci se zkousnout dá a bavilo mě to víc než opět s Cusackem podobná Zmrzlá zem.(16.7.2014)

Mírně nadprůměrná kriminálka se solidním Johnem Cusackem a s opravdovým psychomagorem na druhé straně zákona, který vězní mladé ženy a dívky. Čili nic originálního. Přesto má Únos svoje kvalitní momenty a přiměřenou atmosféru, bohužel mě celkem zklamal konec. Jako kdyby tvůrci počítali s tím, že by natočili ještě pokračování, například s názvem "Únos - odplata". Nebýt tohoto závěru, hodnocení bych dal vyšší.(21.7.2015)