Únos

48 Heures chrono

Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 99 min

Od začátku taková klasická detektivka založená na ještě klasičtějším krimi klišé, obsazení nepotěší neurazí, Cusack je šedý průměr, Robertsovi sedne role úchyláka jak prdel na hrnec a díky Jennifer Carpenter z toho mám pocit, že tam každou chvíli musí objevit Dexter. Atmosféře hezky nahrává setmělé zasněžené ulice. Drobný plus za ujetý, ale zajímavý závěr.(5.11.2013)

Normálne dobrý thriller, aký máme všetci radi. Nie je to absolútna pecka, ale drží vás v napätí až do konca. Odporúčam.(4.7.2014)

Klasicky thriller o besneni serialoveho vraha a osobne zainteresovanom policajtovi, ktory sa ho snazi dolapit. Len skoda, ze som tu prekvapivu pointu odhalil asi tak okolo 30 minuty. Ale pozeralo sa to dobre, Johna Cusacka mam rad a je fajn vidiet Jennifer Carpenter aj niekde inde ako v Dexovi.(23.1.2013)

Mírně nadprůměrná kriminálka se solidním Johnem Cusackem a s opravdovým psychomagorem na druhé straně zákona, který vězní mladé ženy a dívky. Čili nic originálního. Přesto má Únos svoje kvalitní momenty a přiměřenou atmosféru, bohužel mě celkem zklamal konec. Jako kdyby tvůrci počítali s tím, že by natočili ještě pokračování, například s názvem "Únos - odplata". Nebýt tohoto závěru, hodnocení bych dal vyšší.(21.7.2015)

Tak to som vôbec nečakal, že Cusac bude až taký bad ass a že to bude mať vôbec nejaký twist...Veľmi milo som bol prekvapený!(29.10.2012)