poster

Únos

 • USA

  The Factory

 • Kanada

  Le collectionneur

 • Francie

  48 Heures chrono

 • Slovensko

  Únos

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA / Kanada / Francie, 2012, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bourec
  ****

  Tenhle film znovu potvrdil,jak děsně vyzní film na malý obrazovce,a jaká změna ho čeká na velký s domácím kinem.Napínavý hledání ůnosce a šílence,kde Cusack,ač ho moc nemusim,hraje jak o život,film pracuje s jednim velkym překvapenim,který sem ani já nepostřehnul,ale je to asi dobře,že neumim číst mezi řádky,alespoň mě ve filmu kdeco překvapí.Fakt to vodsejpá,a nechápu to slabý hodnocení.70%.(12.1.2013)

 • Morholt
  ****

  Factory se může pyšnit mrazivou zimní atmosférou, slušným castingem a především vynikajícím koncem, který mě dostal. Jinak se povětšinu filmu vlastně neděje nic, co by člověk neznal. Máme tu prostitutky mizející beze stopy, policistu s lehce rozhašenou rodinou a psychopata, pro kterého se vše začne komplikovat ve chvíli, kdy si víceméně omylem vyhlédne policistovu dceru. Pravda, to co hlavní záporák se svými obětmi provádí zase tak obvyklé není, ale i něco podobného už to bylo. Nicméně, jak už jsem psal výše, atmosféra a pomalu se stupňující tempo dělají své a celkový výsledný dojem je nadprůměrný. Cusack ukázal, že ještě není na odpis a Jennifer Carpenter také umí. Celkem neprávem opomíjený thriller. 80%(2.3.2014)

 • viperDavid
  ***

  Já nevím co je to za módu, ale poslední dobou strašně przní konce. Když už i přes nějakou předvídatelnost je film pěkně našláplí, happy end ho kompletně zabije. Škoda, jinak takový hezký průměr(11.11.2013)

 • akisha
  ***

  Moje oblíbená stará škola, to je na tomhle filmu to nejsympatičtější. Cusack byl dobrej a Jennifer Carpenter se mi líbila ještě o něco víc, jako vyšetřovatelský duo jsou fajn. Co hodně ubírá body je Mae Whitman - respektive charakter její postavy - jelikož všechny sere už od začátku, těžko s ní pak soucítit. Ačkoliv po únosu tím slizákem se to trochu zlepšilo, pravda. Moc mi nesedl ani celej ten nápad s "továrnou" a jak to měl pošukstón Dallas Roberts vymyšlený, daly se určitě vymyslet i zajímavější věci. Jo a sám psychouš taky nic moc. Nicméně twist na konci se zkousnout dá a bavilo mě to víc než opět s Cusackem podobná Zmrzlá zem.(16.7.2014)

 • jenik71
  ***

  Mírně nadprůměrná kriminálka se solidním Johnem Cusackem a s opravdovým psychomagorem na druhé straně zákona, který vězní mladé ženy a dívky. Čili nic originálního. Přesto má Únos svoje kvalitní momenty a přiměřenou atmosféru, bohužel mě celkem zklamal konec. Jako kdyby tvůrci počítali s tím, že by natočili ještě pokračování, například s názvem "Únos - odplata". Nebýt tohoto závěru, hodnocení bych dal vyšší.(21.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace