Sammyho dobrodružství 3D

Sammy's Adventures: The Secret Passage

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / USA, 2010, 88 min

• Pepinec

Tenhle film je hrubou urážkou krásného slova dobrodružství. A jestli ho nenatočila želva, tak snad i filmu…(5.8.2014)

Nuž, je to teda dobrodružná cesta, ale zdalo sa mi to málo vtipné, málo romantické, málo dobrodružné a veľmi dlhé. Moja malá sestrička to nevydržala pozerať do konca. Zdalo sa mi to až miestami veľmi vážne, témy ropovodov a vyhadzovania odpadkov. Zdalo sa mi, akoby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť o akú problematiku pôjde: putovanie dvoch kamarátov, korytnačky a ľudia, ľudia a znečisťovanie prírody alebo cesta za láskou. Čo mi asi najviac vadilo, je že naša malá korytnačka nemala stáleho priateľa pri cestovaní, tí sa menili príliš často a ja som nemala čas si obľúbiť poriadne ani jedného z nich. Ale hudba bola tak akurát. Je to priemerná detská rozprávočka.55%(26.7.2011)

Taková nenáročná milá 3D animovaná pohádka pro malé cvrky, kteří z toho ve své době určitě byli v kinech na větvi. Akorát pohádka tak trochu bez příběhu, zato se silným eko-poselstvím, ale proč ne. Animace samozřejmě větším studiím konkurovat zdaleka nemůže, porovnávat tak belgický animovaný svět s tím z Nema by byl hluboký nerozum. Všechno je tu takové ťuťu-ňuňu roztomilé s happy endem. ~~~ Pokud ale tuhle belgickou 3D druhotinu porovnám s francouzskou hrůzou a nebo dokonce českou zrůdností, nemají se Belgičané vůbec za co stydět, ani trošku, proti Koze úplní Pixaři. ~~~ A mimochodem, zapomněl jsem na stylový pěkný výběr skladeb k filmu.(3.5.2011)

Nijak objevný příběh, ale želví hrdina je něco, co se běžně nevídá a tak díky němu, je to prima podívaná. Není tak nabušená a intenzivní jako Hledá se Nemo, ale mají leccos společného. Největší brzdu v příběhu vytváří skoky v čase a růstu želvího hrdiny, působí to křečovitě navíc ony obrázky jako mapek znázorňující plavby kolem kontinentů nejsou vůbec dobré. Kdyby se více rozvinul příběh želvích kamarádů, želvího zamilovaného páru a želvího dobrodružství a nebo konfrontace želv s lidmi, bylo by to mnohem lepší, takhle je slátanina jakoby ochutnávka od všeho něco, ale docela příjemná a koukatelná.(11.5.2011)

• metal.storm

Zo začiatku pekné, snažilo sa to byť strašne roztomilé, strašne krásne animované, ale je to zase len taký nijaký nepodarok. Ekologický podtext to obsahovalo ak som si dobre všimla, a to bolo pozitívne, koniec sa podaril.(7.6.2015)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy A Turtle's Tale: Sammy's Adventures či Around the World in 50 Years 3D. (MikaelSVK)