Sammyho dobrodružství 3D

Sammy's Adventures: The Secret Passage

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / USA, 2010, 88 min

• corona

Tento film môže slúžiť ako ukážka priepastného rozdielu medzi americkými a kontinentálnymi animákmi. Ekologické problémy a chabý pokus o príbeh lásky medzi dvoma korytnačkami, bez štipku humoru. Dovolím si tvrdiť, že presne toto deti vidieť netúžia.(19.8.2014)

Nuž, je to teda dobrodružná cesta, ale zdalo sa mi to málo vtipné, málo romantické, málo dobrodružné a veľmi dlhé. Moja malá sestrička to nevydržala pozerať do konca. Zdalo sa mi to až miestami veľmi vážne, témy ropovodov a vyhadzovania odpadkov. Zdalo sa mi, akoby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť o akú problematiku pôjde: putovanie dvoch kamarátov, korytnačky a ľudia, ľudia a znečisťovanie prírody alebo cesta za láskou. Čo mi asi najviac vadilo, je že naša malá korytnačka nemala stáleho priateľa pri cestovaní, tí sa menili príliš často a ja som nemala čas si obľúbiť poriadne ani jedného z nich. Ale hudba bola tak akurát. Je to priemerná detská rozprávočka.55%(26.7.2011)

• MMR

Jeden z nejslabších animáků, co jsem viděl. Opravdu slabý příběh, a jelikož jsem to neviděl ve 3D, tak efekty do hodnocení nemohu zařadit...(9.8.2011)

Mě osobně bavilo Sammyho dobrodružství daleko více než Hledá se Nemo. Belgické překvapení nemělo silný děj, ani příliš vtipu, jen nalinkovaný příběh od zrodu malého želváka, jak se pere s nástrahami života, hledá svou Shelly a zažívá dobrodružství. Možná v tom to bylo. Hudba dělala taky své.(4.5.2011)

Co se týče dějové linky tak ta jak z oka vypadla z Nema - větší kliše neznám, ale dětem se to asi bude líbit:-) Dabing byl překvapivě povedený, kdežto 3D zpracování se zase tak nepodařilo. Některé efekty byli až moc "očirvoucí" , ale uznávám že animáky všeobecně ve 3D provedení mají něco do sebe. Film bych doporučil malým dětem, ale dospělý by ho asi neměli spatřit :-)(4.12.2010)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy A Turtle's Tale: Sammy's Adventures či Around the World in 50 Years 3D. (MikaelSVK)