Sammyho dobrodružství 3D

Sammyho dobrodružstvá

Sammy's Adventures: The Secret Passage

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / USA, 2010, 88 min

Celkem příjemné pokoukáníčko. Akorát se nemůžu zbavit všudypřítomného pocitu, který souvisí s neustálým přehráváním písní určitého interpreta - reklama na CDčko Bruna Marse. Jinak celá ta věc s roztomilými želvičkami byla celkem jímavá spolu se zásahy lidí do přírody a jejich následky. Bohužel tvůrci si s lidskými ksichty moc nepohráli - škoda. Zaujal mě hned počáteční citát vyřčený starým želvákem Sammym: "Lidé, pořád někam spěchají i když nemají kam." (8.12.2012)

Pěkné, ale děj je tak nějak lenivý a nikam se nežene. Točí se dokola jako v začarovaném kruhu a jde stále o to samé. Pochválit lze hudbu, která byla příjemná. Želvičky byli roztomilé a podvodní svět nádherný. 75%(12.6.2011)

Trošku melancholické, jen místy vtipné a jemně romantické. Na tomhle filmu není nic špatného, jen bohužel omýlá všechny filmy v podobném duchu, Dva kamarádi jsou spolu v moři a jednoho unesou rybáři a pak se hledají a zachraňují... Takže tak. Ale animace se mi moc líbili. To jako jo.(1.4.2011)

Mě osobně bavilo Sammyho dobrodružství daleko více než Hledá se Nemo. Belgické překvapení nemělo silný děj, ani příliš vtipu, jen nalinkovaný příběh od zrodu malého želváka, jak se pere s nástrahami života, hledá svou Shelly a zažívá dobrodružství. Možná v tom to bylo. Hudba dělala taky své.(4.5.2011)

Příjemný animák, který se mi jevil jako skoro srovnatelné nebo spíše obdobné s úspěšným animovaným filmem Hledá se Nemo. Bylo to na oko příjemné. Příběh měl též takové zajímavě působivé aroma. Humor a vtip zde trošku najel na ohraný břeh, ale jako celek to působilo jako příjemná oddechovka na večer.(27.12.2013)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy A Turtle's Tale: Sammy's Adventures či Around the World in 50 Years 3D. (MikaelSVK)