Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• swamp

"Trust me, we're in 1357, France." Tak o tomhle snad škoda se zmiňovat. Toporné herecké výkony, dějové zvraty vycucané z ponožky (jak jsem se dočetl, tak prý z nějaké podprůměrné knížky, což by se asi dalo k ponožce přirovnat) a kostýmy..hrůza.(15.3.2007)

• Anthony

Knížka se mi opravdu hodně líbila. Byla strhující, přes svou rozsáhlost si udržovala vysoké tempo. A to dokázal zaplnit Crichton spoustu stránek popisováním historických reálií nebo teoriemi jak cestovat časem. Už při čtení jsem si myslel: "teda to by byl film", a už jsem se nemohl dočkat až to bude převedeno na plátno. No tak jsem se dočkal: Velký rozpočet, režisér skvělých filmů Richard Donner a výsledek? Nestrhující, nudné, se slabými hereckými výkony, s trapnými dialogy, v "hallmarkovském" zpracování. "Napínavost" filmu může dokumentovat skutečnost, že se na film teď zároveň dívám a čtu si v klidu recenze na něj a píšu tenhle komentář. A jinak souhlasím s mnoha dalšími v komentáři: hudba Briana Tylera je výborná (ale raději si ji propříště pustím samostatně na CD)(7.12.2004)

Obstojná předloha a (kdysi) sakra dobrý režisér vzbuzovali naději, že by se mohlo zdařit zadaptovat Crichtonovu předlohu alespoň trochu slušně. Čemuž do karet hraje i fakt, že již kniha je tuctové řemeslo. Bohužel nezadařilo se a tak ani tentokrát to nedopadlo a vznikl akčně dobrodružný hybrid, který je průměrnost sama ve všech ohledech. Snad až na vynikající Tylerovu hudbu.(27.11.2005)

• Lokutus

Mizerní seriálově pohlední herci, vyloženě debilní scénář a nablblé dialogy. K tomu navrch ještě předvídatelné chování a jednání postav. Představa válčících pacifistických vědátorů lynčujících ve 14. století každého, kdo se jim jen dostane do pracek, je možná vcelku vtipná - bohužel zřejmě poněkud nechtěně, vzhledem k tomu, že tento film je nejen vyloženě debilní, ale ke všemu ještě bere sám sebe smrtelně vážně. S přehledem nejděsivější filmová adaptace Crichtonova románu, který bych si i přesto přečetl docela rád.... Jediným kladem tak zůstává až nepřiměřeně vydařená hudba Briana Tylera, jenž však je (co se své kvality týče) s celkovými kvalitami filmu v ostrém kontrastu...(19.4.2004)

• Slarque

Podle čtivých románů Michaela Crichtona z mně neznámých důvodů vznikají čím dál nezáživnější filmové adaptace. Škoda, že se k tomuto smutnému trendu připojil i Richard Donner. Pro fanoušky sci-fi časovek je to ztráta času a ti, co mají rádi historické filmy, by měli vědět, že přirovnání ke Statečnému srdci na obalu je něco mezi špatným vtipem a zoufalým pokusem producentů.(23.11.2004)