Proud času

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

• Slarque

Podle čtivých románů Michaela Crichtona z mně neznámých důvodů vznikají čím dál nezáživnější filmové adaptace. Škoda, že se k tomuto smutnému trendu připojil i Richard Donner. Pro fanoušky sci-fi časovek je to ztráta času a ti, co mají rádi historické filmy, by měli vědět, že přirovnání ke Statečnému srdci na obalu je něco mezi špatným vtipem a zoufalým pokusem producentů.(23.11.2004)

• Nettrass

Hrozné zklamání - proti knížce. Ta je naopak skvělá.(1.10.2012)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Main Title [2:15] ,2. Galvanize the Troops [0:45] ,3. Battle of La Roque [4:16] ,4. Troops in the Fog [1:39] ,5. Battalion [0:49] ,6. 1357 France [2:55] ,7. Enter the Wormhole [2:49] ,8. Timeline [1:30] ,9. Lady Claire and Marek [1:39] ,10. Night Arrows [2:53] ,11. Transcription Errors [2:05] ,12. Storming the Castle [4:13] ,13. Battlefield Revealed [1:08] ,14. Interruptus [2:52] ,15. Mysterioso [2:47] ,16. Eternal [2:25] ,17. Village Burned [1:19] ,18. Descent [2:44] ,19. History Will Change [2:12] ,20. Past and Present [2:23],(13.5.2011)

• KevSpa

Jak kvalitní film mohl vzniknout z těžce podprůměrné Crichtonovy knihy? Výsledek bohužel odpovídá své předloze.(26.2.2006)

Mám veľmi rád Crichtonove knihy, vrátane predlohy k tomuto filmu, ktorá vyšla pod názvom Hranice času. Uznávam však, že nepatrí k najvydarenejším. Pri sledovaní filmu som nevýskal od nadšenia, ale ani ma ničím neurážal. Za najlepšie na tomto filme preto považujem komentáre k nemu. Na sklamaných a naštvaných obdivovateľoch Supermana som sa dobre zabával.(14.11.2009)

• - Kompozícia Jerryho Goldsmitha bola zamietnutá, nahradil ho Brian Tyler. Goldsmithova hudba vyšla len ako "Music Inspired by the Film". (Kubrickon)

• - Filmový štáb navštívil rôzne európske hrady z konca 14. storočia, aby hrady a mestá vyzerali realisticky. (Greenpeacak)

• - Vo filme Gerard Butler hovorí, že je zo Škótska a v skutočnosti herec naozaj pochádza zo Škótska. (Shakers)