Proud času

Timeline

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

Velký potenciál, nedotažená režie = průměrný film.(2.1.2008)

• kleopatra

Téma cestování v čase mám ráda, vždycky čekám, jestli už konečně někdo vymyslel ten správný postup, ve kterém, když už ho nevyužiju, se nebudu muset aspoň šťourat. Jenže tento mě opět zklamal - ne snad "cestovní technologie", ale film jako takový. Vědátoři, kteří se octli v minulosti měli 6hodin času a ten využijí na neustále honění, ztrácení se, vysvobozování, unášení a to celé několikrát dokola, přičemž se vždy mezi hliněnými chaloupkami před zraky nepřátelských vojáků šťastně najdou a v té gulášovité režii k tomu stihnou učinit několik historických objevů a minimálně jeden vynález, atd, atd. Co bylo výjimečně krásné, to byla hudba - velmi honosná a jak k jinému filmu, ale suma sumárum........... Michaeli Crichtone, myslim, že takhle s to nechtěl.(14.6.2005)

• Shit

Nechápu, jak takovou televizně působící sračku mohl natočit zrovna Richard Donner, kterej má na svým kontě takový masakry jako Smrtonosná zbraň 1-3, The Omen nebo míň uznávaný, ale pro mě skvělý filmy Nájemní vrazi a Maverick. Fakt to nechápu, tenhle film je fakt k smíchu(2.1.2008)

• Rosana

Pohádka pro děti o tom, jak se někdo dostane do historie. Docela pěkné, když zanedbáme ty šíleně nevěrné kostýmy a nepřesnosti. Jenom ty brutalitky si mohli odpustit, tolik mrtvých se dětem líbit nebude :((24.11.2009)

• Anthony

Knížka se mi opravdu hodně líbila. Byla strhující, přes svou rozsáhlost si udržovala vysoké tempo. A to dokázal zaplnit Crichton spoustu stránek popisováním historických reálií nebo teoriemi jak cestovat časem. Už při čtení jsem si myslel: "teda to by byl film", a už jsem se nemohl dočkat až to bude převedeno na plátno. No tak jsem se dočkal: Velký rozpočet, režisér skvělých filmů Richard Donner a výsledek? Nestrhující, nudné, se slabými hereckými výkony, s trapnými dialogy, v "hallmarkovském" zpracování. "Napínavost" filmu může dokumentovat skutečnost, že se na film teď zároveň dívám a čtu si v klidu recenze na něj a píšu tenhle komentář. A jinak souhlasím s mnoha dalšími v komentáři: hudba Briana Tylera je výborná (ale raději si ji propříště pustím samostatně na CD)(7.12.2004)

• - Bitka o Castlegard, zobrazená v tomto filme, nemá žiaden historický základ. (beso74)

• - Vo filme Gerard Butler hovorí, že je zo Škótska a v skutočnosti herec naozaj pochádza zo Škótska. (Shakers)

• - Filmový štáb navštívil rôzne európske hrady z konca 14. storočia, aby hrady a mestá vyzerali realisticky. (Greenpeacak)