Proud času

Timeline

Prúd času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2003, 108 min

Dosť príjemná vecička. Čaká vás v nej pár naozaj hviezdnych ksichtíkov, celkom príjemný sountrack, pekná Francúzština(ktorej som rozumela, teda tým dvom vetám, čo stále opakovali) . Inak nápad, cestovanie v čase je zaujímavý, romantická stránka naplnená. Celkom ma prekvapilo a zarazilo, že keď vo filme povedali, že im ostáva 27 min, a ja som sa pozrela na hodinky, aj do konca filmu bolo 27 min. Na tom som sa zasmiala. Inak, čo sa týka oblečenia atď, to bolo zvládnuté dobre. Taký priemerný popoludňajší film, ktorý neurazí ale ani neohromí(teda oči Paula Walkera, hej, ženy!). Takže asi 55%(22.2.2010)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $19,481,943Tržby Celosvetovo $43,935,763 ║ Pozrel po nejakej dobe aj druhý krát a nie je to až také zlé, obsadenie celkom fajn, taktiež výprava, kamera a aj hudba. /55%/(12.1.2007)

• Nettrass

Hrozné zklamání - proti knížce. Ta je naopak skvělá.(1.10.2012)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Main Title [2:15] ,2. Galvanize the Troops [0:45] ,3. Battle of La Roque [4:16] ,4. Troops in the Fog [1:39] ,5. Battalion [0:49] ,6. 1357 France [2:55] ,7. Enter the Wormhole [2:49] ,8. Timeline [1:30] ,9. Lady Claire and Marek [1:39] ,10. Night Arrows [2:53] ,11. Transcription Errors [2:05] ,12. Storming the Castle [4:13] ,13. Battlefield Revealed [1:08] ,14. Interruptus [2:52] ,15. Mysterioso [2:47] ,16. Eternal [2:25] ,17. Village Burned [1:19] ,18. Descent [2:44] ,19. History Will Change [2:12] ,20. Past and Present [2:23],(13.5.2011)

Docela příjemná záležitost, cestování časem (zrovna teda do špatného období).. Místama jsem lehce nechápala jisté věciminulost - současnost(budoucnost?), ale možná to byl i záměr..(11.2.2007)

• - Bitka o Castlegard, zobrazená v tomto filme, nemá žiaden historický základ. (beso74)

• - Filmový štáb navštívil rôzne európske hrady z konca 14. storočia, aby hrady a mestá vyzerali realisticky. (Greenpeacak)

• - Testovacia projekcia filmu sa uskutočnila v apríli 2003, avšak po negatívnych ohlasoch divákov sa šéf štúdia Paramount Pictures, Sherry Lansing, rozhodol, že bude prestrihaný a koniec nahradený iným, alternatívnym koncom. (beso74)