O loupežníku Olbramovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1985, 35 min

I pozapomenuté pohádky by měly dostat šanci, aby se znovu objevily ve vysílání. Tahle milá pohádka by si to určitě zasloužila. Příběh má jednoduchý. Hraje tu plno dobrých herců. Vladimíru Kratinovi role správných chlapů sedí perfektně. Ladislav Mrkvička se v roli sluhy pěkně vyřádil. Pavel Rímský mě bez vousů hodně překvapil. Já jsem si myslela, že je nosil odjakživa. Tady bez nich vypadal jako mladíček.(12.10.2012)

Nemůžu říct ani půl slova proti Magdě Reifové, ale nějak mě povětšinou poněkud popuzuje, stejně tak mě ale popuzuje třeba Nicole Kidman a nezabránilo jí to získat Oscara, takže to je něco, co je pro herečku jistě nepříjemné, ale nebrání to v úspěšné kariéře. Vladimír Kratina se mi líbí bez výhrad, protože je to chlap jako hora, jak má být a tady navíc hraje správňáka, i když loupežníka. Pavel Rímský bez vousů je podivná opelichaná troska s příjemným hlasem.(29.6.2014)

Vtipná a velmi příjemná pohádka, která na malém prostoru přináší pohodový příběh o loupežníku Olbramovi z pera Mileny Medové. Pohádka diváka určitě zaujme a taky kratší stopáž je zde velkým přínosem. Není to žádný pohádkový skvost, ale určitě je to lepší průměr, který potěší.(21.7.2014)

Hlavní postavou je loupežník Olbram, který bohatým bere a chudým dává, ovšem na scéně se objeví asi až po dvaceti minutách. V tomto případě mně to ale ani moc nevadilo. Jinak je to poněkud se vlekoucí studiová pohádka, kterou z šedi průměru vytahuje neotřelý děj, charismatičtí herci a hlavně jiskry lítající mezi princeznou a loupežníkem. Jejich slovní přestřelky opravdu stojí za to. Vladimír Kratina se výborně hodí na roli loupežníka, u kterého se nikdy nedozvíte, jestli se rozhodl vzít si princeznu pro ni samotnou či proto, že se chtěl stát jakýmsi manažerem království a udělat v něm pořádek. Asi kvůli obojímu.(22.4.2011)

• honzic

Spíše podprůměrná podhádka, podprůměrně zahraná. Hodnocení: 40 %(7.1.2012)