Poslední noc v Římě

Julio Medem

Alex Catalán

Jocelyn Pook
  • Adam Bernau

Můj největší divácký omyl. Není to snad vyloženě "odpad", ale nenalézám nic, za co bych mohl dát hvězdičku. V tom filmu není nic, ale prostě vůbec nic. Erotika, myšlenka, sdělení, pocit, výraz, nálada, osoba - nic. Totiž, pravděpodobně to tam je, když to tam tolik diváků vidí. A to mě děsí. Počáteční rozpačité jiskření bylo ještě sympatickým příslibem "porna s lidskou tváří", ale pak jsem celou dobu hleděl jen na přiblblou bezkrevnou propagaci lásky a porozumění mezi evropskými národy.(17.8.2011)

Dvě ženy-dívky se setkají v Římě, skončí spolu v pokoji a v posteli, a kromě sexu, který v žádném momentu nesklouzává k ničemu nevkusnému ani pornografickému, má snímek i příběh; obě postavy mají svůj příběh, není to sice nic extra, ale holky jsou pěkný, nevadí mi, že děj pomalu plyne, nenudím se. Napadá mě spousta výtek, které se tu objeví (ano, svým způsobem to je o ničem), ale já jsem jednoduše řečeno nečekal nic víc než erotiku, ale dostal jsem víc, takže palec nahoru (není to hovadina jako Sex a Lucía nebo prasárna jako Snílci). Provedením mi lehce připomínalo další konverzačku - Conversations with Other Women. 68% A mimo to - když mluví anglicky nerodilý mluvčí, krásně se to poslouchá.(3.12.2010)

Kdyby tu místo 2 žen, byl muž a žena, byl by to jen další ze vztahových "blábolů" . Tyhle 2 holky to odehrály tak skvěle, že jsem jim uvěřila každé slovo, dále prostředí, hudba, obrazy a epizoda s italským machem, povedlo se!(20.5.2012)

Pěkný trojjazyčný film, jenž na mě nepůsobil nijak prvoplánově, přestože je pravda, že se držel schématu, dlouhý dialog, rychlý sex, dlouhý dialog, rychlý sex atd. Nejkrásnější scéna rozhodně snídaně, vítám způsob, jakým se autoři poprali se závěrem.(3.8.2012)

Jedna noc, jeden pokoj, dvě ženy a Řím. Takhle by se dal shrnout tento film, který by se sice dal brát jako pouhé soft porno, ale tady jde o něco víc. Jde o to alespoň na chvíli utéct od všedního života, od svého života a zkusit cosi jiného. Obě herečky byly výborné i krásné, dialogy byly skvělé a hudba přímo magická. Posledních 20 minut mi sice přišlo, že se trochu moc prodlužuje a oddaluje nevyhnutelné, ale jinak nemám, co bych tomuto filmu vytkl. Myslím, že nabízí mnohem víc než dvě nahé ženy… ale to je na každém, co si z filmu odnese, že? 95 %. P. S. Scéna, kterou jsem si opravdu zamiloval, je snídaně za úsvitu. Až uvidíte, (snad) pochopíte…(4.6.2011)