poster

Poslední noc v Římě

 • Španělsko

  Habitación en Roma

 • EN název

  Room in Rome

Drama / Romantický / Erotický

Španělsko, 2010, 107 min

Režie:

Julio Medem

Kamera:

Alex Catalán

Hudba:

Jocelyn Pook
 • meave
  ****

  Láska, sex a renesancia v jednej izbe v Ríme. Krátky útek z reality podfarbený skvelou hudbou, ktorá pomohla vytvoriť atmosféru a pridala jednu celú hviezdičku. Lebo milovanie mi pri nej nepripadalo obscénne a pomaly plynúce obrázky ma nezabíjali nudou. Bolo to ako pomaly plynúca erotická báseň s náznakom epiky. Len taká ľahká a trochu smutná...(8.10.2011)

 • Adam Bernau
  odpad!

  Můj největší divácký omyl. Není to snad vyloženě "odpad", ale nenalézám nic, za co bych mohl dát hvězdičku. V tom filmu není nic, ale prostě vůbec nic. Erotika, myšlenka, sdělení, pocit, výraz, nálada, osoba - nic. Totiž, pravděpodobně to tam je, když to tam tolik diváků vidí. A to mě děsí. Počáteční rozpačité jiskření bylo ještě sympatickým příslibem "porna s lidskou tváří", ale pak jsem celou dobu hleděl jen na přiblblou bezkrevnou propagaci lásky a porozumění mezi evropskými národy.(17.8.2011)

 • MartinezZ
  **

  20.2.2011 ~ Rádoby umělecké, rádoby dráždivé, rádoby psychologické. Jinak ale absolutně o ničem. ~ V Římě se kdesi na večírku nebo na baru potkávají dvě mladé ženy. Jedna (Španělka) druhou (Ruska) pozve k sobě na hotelový pokoj, kde se obě lépe poznávají, a to doslova. Jedna druhé vypráví svůj životní příběh, svoje touhy i prokletí, ale jedna druhé stále lže a jak se mezi nimi tenhle noční vztah vyvíjí a prohlubuje, je jedna ke druhé upřímnější a svůj životní příběh stále více přibližuje pravdě. Jedna druhou ale také přitahuje a tak si chvíle mezi vyléváním mysli a srdíčka vyplňují sexuálními hrátkami. ~ A to je celé. Plky o jejich životě nejsou zajímavé, ale ne proto, že by to bylo nudné, ale protože je to jen důvod, jak nahnat dvě mladé hezké nahé herečky do jedné postele. Záběry na jejich tělesné křivky míšené se záběry maleb na zdech a stropě mají navodit umělecké dílo, ale je to jen důvod, jak protáhnout plkání a odůvodnit záběry kamery. ~ Holky si možná užily, štáb taky, ale divákovi se nedostalo ani zajímavého filmu a ani koukatelného softporna. A tak mi nějak uniká důvod, proč to přesně vzniklo, když z toho nic nebylo. ~ 1,5*(30.4.2013)

 • - Hotel Pompeyo, v němž se příběh odehrává, je fiktivní, stejně jako jeho satelitní obrázek v Google Earth, který byl upraven ve Photoshopu. Stejně tak neexistují ostrov Nekrasov, údajný domov Rusky Natashy (Natasha Yarovenko), či satelitní obrázek domu Alby (Elena Anaya). (PogoJoe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace