Poslední noc v Římě

Španělsko, 2010, 107 min

Julio Medem

Alex Catalán

Jocelyn Pook

Pěkný trojjazyčný film, jenž na mě nepůsobil nijak prvoplánově, přestože je pravda, že se držel schématu, dlouhý dialog, rychlý sex, dlouhý dialog, rychlý sex atd. Nejkrásnější scéna rozhodně snídaně, vítám způsob, jakým se autoři poprali se závěrem.(3.8.2012)

Jeden pokoj a v něm dvě nahé ženy, které se milují a povídají si ...(8.2.2011)

Medem a jeho klasické témy na iný spôsob. Tragika, fatalita,neha, sex, láska, staré traumy, filozofovanie o živote.Opäť je dojem po skončení filmu silnejší ako dojem počas pozerania. Režisér nepodlieza svoju vysoko nastavenú laťku, ale určite sa nepribližuje k svojim vrcholom. Viete, čo očakávať a ak máte radi Medema, tak sklamaný nebudete, no nedostanete nič navyše (ak nerátam dve hlavné, skoro stále nahé predstaviteľky:).(13.7.2011)

Už chvíli nemůžu píseň Loving Strangers vyhnat z hlavy a to určitě potrvá ještě dlouho. Stejně jako zážitek z Medemova pokoje v Římě...(21.9.2010)

Snad první film, u kterého jsou herečky po celou dobu nahé :D Určitě stojí za shlédnutí, úžasná hudba, kamera, námět...a hlavní představitelky k nakousnutí!(20.11.2010)

• - Hotel Pompeyo, v němž se příběh odehrává, je fiktivní, stejně jako jeho satelitní obrázek v Google Earth, který byl upraven ve Photoshopu. Stejně tak neexistují ostrov Nekrasov, údajný domov Rusky Natashy (Natasha Yarovenko), či satelitní obrázek domu Alby (Elena Anaya). (PogoJoe)