Přežít svůj život

• slovenský

Prežiť svoj život

Surviving Life (Theory and Practice)

• Česko

Přežít svůj život (teorie a praxe)

(neoficiální název)

Animovaný / Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2010, 105 min

"Každá úniková cesta se dá použít jen jednou."                                                                                                                       Úžasné metafory. Líbilo se mi haštěření mezi Jungem a Freudem až po vykopávání z rámu. :o) U Švankmajera mám pocit, že přijde vždycky s něčím novým, ani nedokážu říct, který jeho film se mi líbí nejvíc. Každý je osobitý. Vzhledem k obsahu i jménu páně řežiséra - je to žrádlo!!(12.9.2014)

• Houdini

Český Lev 1 : Výprava + 2 nominace: Režie, Zvuk(11.2.2011)

Po shlédnutí filmu se mi v noci zdálo, že jsem těhotná a že mi v břiše v červené plodové vodě plave plešatící dítě.(8.12.2010)

Surrealistická adaptace učebnice psychologie - light verze. Švankmajer točí a vypráví podle jasně stanovených parametrů, jen je někdy až moc polopatický, jindy zase zbytečně manýristický a sem tam bohužel i nudný. "Tupý" verbální přednes herců a jejich celková topornost a křečovitost v detailech (jinak jde totiž o fotografickou animaci...) na dobrém dojmu taky moc nepřidává, ale na druhou stranu musím přiznat, že Freud s Jungem mě vždy dokázali solidně pobavit. Tenhle film je taková jednorázová skládačka, která při kompletaci představuje vcelku jednoduchý a při znalosti Oidipova komplexu i předem čitelný obraz.(20.9.2011)

Lucidní snění .-)(6.10.2011)