Přežít svůj život

• slovenský

Prežiť svoj život

Surviving Life (Theory and Practice)

• Česko

Přežít svůj život (teorie a praxe)

(neoficiální název)

Animovaný / Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2010, 105 min

Švankmajer - Nolan 1:0(8.11.2010)

Zatím poslední film, co jsem od pana Švankmajera zhlédl a musím opět konstatovat, že to je prostě absolutní originál světového formátu! Takhle filmy nikdo netočí a tento snímek je navíc poskládán jako slepované fotografie prolínající se se živými herci. A ten nápad, to je prostě klasa! Perfektní snová imaginace! To se zkrátka musí vidět, je to opět jinší druh Švankmajerova umění, ovšem setsakramentsky okamžitě rozpoznatelný! Parádní a já dávám opět za plnej počet (stejně tak, jako úplně u všech Švankmajerových dlouhohrajících i krátkých filmů). A úvodní předmluva mistra Švankmajera před filmem nemá chybu!(28.8.2013)

"Každá úniková cesta se dá použít jen jednou."                                                                                                                       Úžasné metafory. Líbilo se mi haštěření mezi Jungem a Freudem až po vykopávání z rámu. :o) U Švankmajera mám pocit, že přijde vždycky s něčím novým, ani nedokážu říct, který jeho film se mi líbí nejvíc. Každý je osobitý. Vzhledem k obsahu i jménu páně řežiséra - je to žrádlo!!(12.9.2014)

Podle me nejlepsi cesky film roku 2010 a dost mozna i nejlepsi Svankmajeruv film vubec. Vyborny scenar a tradicne dobre zpracovani. Vaclav Helsus se sve role ujal skvele. Film na ktery se nezapomina.(23.10.2011)

Jan Švankmajer tak jak ho známe a máme rádi drží českou kinematografii na úrovni už desítky let. (K)(24.11.2010)