Přežít svůj život

• slovenský

Prežiť svoj život

Surviving Life (Theory and Practice)

• Česko

Přežít svůj život (teorie a praxe)

(neoficiální název)

Animovaný / Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2010, 105 min

Taková příjemná jednohubka, Švankmajerovi ale sluší spíše příjemně temné horrorové záležitosti, ne podobné komediálně laděné taškařice. Líbila se animace ve stylu Terryho Gilliama a pošťuchování Freuda s Jungem, jinak spíše zklamání, ale i tak jde o nadprůměrný český film. 7/10(19.6.2011)

Velmi originálně zpracované. :) Jan Švankmajer dokáže opravdu vždycky mile překvapit. Některé scény mě skutečně pobavily, některé scény však byly až absourdně směšné, ti, co film shlédli, vědí o čem mluvím. Česká verze "Počátku"? :) Faktem zůstává, že byl zpracován velice zajímavě. Děj chytlavý a poutavý, který nám v hlavě zanechá otázku: Co se asi bude dít dále a jak to asi všechno nakonec skončí?(28.5.2011)

• bassator

46th KVIFF 2011 - CZECH FILMS 2010-2011 - České filmy 2010-2011 (Přežít svůj život / SURVIVING LIFE / Přežít svůj život)(23.8.2011)

Zatuchlý film, který by nebyl aktuální snad vůbec nikdy. Zdaleka víc než v tomto ohledu často zmiňované Havlovo Odcházení. Někdy to značí nadčasovost, ale tady je to jen "nečasovost". Možná kdyby to vzniklo někdy před třiceti lety... ale dnes, navíc hned po povedeném Šílení, je to až nemístné. Baví to jen tak dlouho, dokud drží pozornost výtvarná stylizace.(14.1.2014)

Je to pořád starý dobrý Jan Švankmajer, který tvoří bez ohledu na současnou tvorbu, ale jaksi unavený a zbytečně polopatický ... Škoda.(27.2.2011)

• - Režisér herce málokdy chválil a těžce nesl ztíženou možnost improvizace. (hippyman)

• - Prežiť svoj život je prvým filmom, na ktorom Švankmajer nespolupracoval so svojou manželkou Evou. (Raccoon.city)

• - Z finančních důvodů volil režisér techniku papírkových filmů, která byla používána kupříkladu při tvorbě večerníčků. Tento nápad se však kvůli své složitosti nakonec spíše prodražil. (hippyman)