• Německo

• Francie

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

Všude samá kousavá a ještě k tomu neživá potvora a tak těm živým nezbývá než střílet, střílet a střílet. Co taky čekat od Resident Evil jiného? Já zkrátka dostal to, co mi bylo slibováno a ještě k tomu zajímavé přistání letadla, poměrně povedený útěk z vězení či poněkud přerostlého sympaťáka se sekerkou. A od Alice ani Umbrelly nic jiného raději nechci.(29.10.2015)

• Lateef

Milla je pořád kočka, která v každé své scéně vypadá božsky. A pak se mi vybavují ještě dvě slova, charakterizující v podstatě celý film a to jsou: dokonalá nuda. Věřte, že bych šel radši vyvenčit ty ´dvojhlavé´ pejsky, než se znovu podívat na těch neuvěřitelně dlouhých 92 minut. Hned po první scéně jsem pěkně od plic vypustil plejádu slov, které jsem naposledy použil před čtyřmi lety... ano, u filmu Ultraviolet. První akční scéna totiž vypadá stupidně, neakčně, dementně, nudně, že jsem měl až pokušení to celé zastavit, zvednout se a dojít do KFC doplnit právě ztracenou energii jedním Piknik kyblíkem. Tohle mi Andersone nedělej. Jinak pár záběrů nám vykrádá Neovo univerzum a velkolepost Bayových přeletů (Aljaška, závěr na tankeru). Proč je k sakru všechno (ale úplně všechno) zpomalený?? Dějově jsme poskočili asi o 5 metrů, za dva roky se tu sejdeme u dalšího dílu s názvem Resident Evil: Inception nebo tak něco. Jasné, obrok může studio vysrat vždycky další díl, protože to bude výdělečný a bude tam hrát Milla. Líbilo se mi několik poměrně atmosférických pohledů (Aljaška, zdevastované L.A.) a líbila se... jo, Milla :) 60 miliónů dolarů(rozpočet)/285 miliónů dolarů(výdělek celosvětově, na kterém se podepsalo mocné 3D)/82 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

• bestlama

Tuctová komerční "sračka", kterou pomalu nezachránil ani Wentworth ... Je mi to líto .. Marně volám po starších dílech.(1.1.2011)

Dle mě nejlepší díl z celé série. Jednak je v něm Alice konečně normální a není žádný robot (ten pád letadla nepočítám), který si to dává, ale hlavně celý film je v prostředí izolace a plánu na útěk. Celý film dost připomínal Úsvit mrtvých, na konci Ostrov a mě to bavilo. Moc nechápu záporné recenze, protože tento film je naprosto stejný, jako jednička. Uzavřené prostředí, drsné hlášky, drsné kopance, drsné rozprsknutí hlavy, drsné přehánění. Resident Evil není zrovna můj šálek zombie kávy a když, tak vyhledávám trochu více reálné příběhy, tento díl se ale povedl a já jsem zvědav co ukáže ten další. Body strhávám hlavně za začátek, který mě přišel hrozně debilní a Matrixový. 86% 09.10. 2010(9.10.2010)

• BadoXXII

Tak toto sa už nedalo pozerať. Maximálna kokotina bez jediného dobrého nápadu. 70 minút z filmu sa nič nedeje a akcia v tých zvyšných minútach je úmorne nudná a blbá. Horšie to už vážne ani nešlo natočiť.(21.4.2011)

• - Chris Redfield (37letý Wentworth Miller) má 34 let, váží 79 kg a měří 178 cm. Jeho sestra Claire (33letá Ali Larter) má 32 let, váží 50 kg a měří 168 cm. (Deeside)

• - Albert Wesker (Shawn Roberts) používá dvě chromované pistole Desert Eagle Mark XIX ráže .50AE. (Zdroj: imfdb.org) (chaosteory)

• - Jeden z klonů Alice (Milla Jovovich) hodí 3 hvězdice Master Cutlery RE002, avšak k zemi padnou 4 mrtví vojáci. (Zdroj: weapons-universe.com) (vika.evil)