• Německo

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

• Tetsuo

Po Avatarovi nejlépe vypadající film ve 3D. Bohužel, na rozdíl od Avatara není 3D používáno k vyprávění, ale celý film slouží jen k předvádění 3D. Subjektivně nejdelší a nejpomalejší akční film za poslední dekádu. Totálně videoherní absurditu scénáře ponechávám stranou, ta už tu celkovou tupost jen korunuje.(9.9.2010)

• Lateef

Milla je pořád kočka, která v každé své scéně vypadá božsky. A pak se mi vybavují ještě dvě slova, charakterizující v podstatě celý film a to jsou: dokonalá nuda. Věřte, že bych šel radši vyvenčit ty ´dvojhlavé´ pejsky, než se znovu podívat na těch neuvěřitelně dlouhých 92 minut. Hned po první scéně jsem pěkně od plic vypustil plejádu slov, které jsem naposledy použil před čtyřmi lety... ano, u filmu Ultraviolet. První akční scéna totiž vypadá stupidně, neakčně, dementně, nudně, že jsem měl až pokušení to celé zastavit, zvednout se a dojít do KFC doplnit právě ztracenou energii jedním Piknik kyblíkem. Tohle mi Andersone nedělej. Jinak pár záběrů nám vykrádá Neovo univerzum a velkolepost Bayových přeletů (Aljaška, závěr na tankeru). Proč je k sakru všechno (ale úplně všechno) zpomalený?? Dějově jsme poskočili asi o 5 metrů, za dva roky se tu sejdeme u dalšího dílu s názvem Resident Evil: Inception nebo tak něco. Jasné, obrok může studio vysrat vždycky další díl, protože to bude výdělečný a bude tam hrát Milla. Líbilo se mi několik poměrně atmosférických pohledů (Aljaška, zdevastované L.A.) a líbila se... jo, Milla :) 60 miliónů dolarů(rozpočet)/285 miliónů dolarů(výdělek celosvětově, na kterém se podepsalo mocné 3D)/82 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

Svoji porci zombíků jsem dostal a za řezníka nemůžu dát jinak než za 4. Perfektní atmosféra i hudba, to vše skloubené do 3D, kde některé části postrádají reálnost i logičnost, ale to k RE už tak trošku patří po těch čtyřech filmech plných přehnaných schopností a zdá se, že se konečně filmová série začíná blížit té herní, čož je další bod k dobru. 70 %(4.10.2010)

• Tom Hardy

Smutná prohra všech zúčastněných. Anderson se nechal zaslepit novou technologickou hračkou a zapomněl na vše ostatní, příběhem počínaje a pilíři předlohy konče. I herci jsou tentokrát extrémně nevýrazní, včetně stálice Milly a nováčka „utíkajícího z vězení“ Wentwortha Millera. Díky neustálým zpomalovačkám neskutečně utahaný akční film, který se tváří jako zombie Třístovka, ale k tomu postrádá vymazlenější vizuál, větší gradaci i lepší uchopení akčních scén. Ty jsou až obdivuhodně slabé a přestože nemám proti Andersonovým filmům zpravidla nic, tady tolikrát mine cíl, že to spíš vypadá na pokračování jeho neblaze proslulého Žoldáka (ženění s Millou dle všeho filmařům nesvědčí). Po solidní jedničce, použitelné dvojce a našlápnuté trojce ohromné zklamání. Nebýt solidních tržeb (3D vládne), byl by to smutný úkaz toho, kdy filmař zabil sérii, kterou kdysi sám úspěšně startoval. Více zde.(20.9.2010)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $60,128,566Tržby Celosvetovo $296,221,663Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,273,686 //počet predaných kusov 410,829Tržby za predaj DVD v USA $18,877,062 //počet predaných kusov 1,136,966 ║ Režisér Anderson sa fakt prekonáva a recykluje Matrix a iné filmy ako sa len dá, a to v tak pitomom deji až hrôza, úvod bol vrcholová samoúčelnosť, zaujímavých scén minimum, otravných vrchovato, keby tam nebolo to 3D, ktoré aspoň za niečo stálo tak neviem, neviem aký zmysel má robiť takéto bezúčelové výplachy. /videl v kine 3D verziu: 25%/(7.10.2010)