• Německo

• Francie

Resident Evil: Afterlife 3D

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Francie / USA / Kanada, 2010, 93 min

Milla Jovovich + Ali Larter neskutočná dvojica :D čo sa týka 3D effektov, tak hĺbkové zábery boli neskutočné, zábery, pri ktorých niečo vychádzalo von z obrazovky boli tiež super no keď to prehnali tak to bolo trochu rozmazané... ďalej mi trochu vadila ich práca so svetlom, najmä keď niekto svietil baterkou tak, že nebolo nič vidieť ... čo sa samotného filmu týka, tak tomu môžem vyčítať len scenár ... niektoré hlášky sa dali predpokladať a bolo tam akosi priveľa scén typu " napínavá hudba, niečo sa blíži, pozrie za roh / dvere / záves a nič, prestane hrať hudba a keď je kľud tak BU :D ", čo je dosť starý trik, ktorý mi nevadí, no tu to s tým prehnali ... celkovo pôsobil na mňa ten film fakt dobre, super hudba, obsadenie, zaujímavé spracovanie ... proste kto ešte nevidel, tak určite sa oplatí ísť na to do kina :)(1.10.2010)

Vlastne je až prekvapivé, že Anderson z istého uhla pohľadu skazil viac ako by sa patrilo a z toho druhého odviedol najviac čo mohol. Zaujímavý je mimo iné aj vývoj série, ktorá z hororového survivalu presne po vzore herných predlôh neskôr preladila na akčnejšiu notu. V Andersonovom poňatí sa ale stráca napätie, aj preto Afterlife na prvý pohľad viac ako plnohodnotný prírastok do série, pripomína skôr rockový videoklip. Rockový videoklip so samoúčelným, lenže v rámci možností maximálne opojným 3D. Že vznikol hlavne kvôli tretiemu rozmeru snáď ani nemá zmysel pripomínať, rovnako ako to, že sledovať ho bez neho, znamená pripraviť sa o jeho najväčšiu devízu. Otázkou je len, či si niekto iný ako fanúšik za doteraz najslabší diel, vrátane menej záživnej strednej časti a záverečného zúčtovania, dobrovoľne priplatí.(27.9.2010)

• Bloody13

Afterlife jsem sice viděl v klasickém kině a bez 3D, ale nevím, jestli jenom kvůli trojrozměrnému prostoru bych byl ochoten přihodit hvězdu navíc. Volné pokračování povedeného Extinction mě totiž v žádném momentu nestrhlo, nevylekalo a už vůbec nepřesvědčilo o tom, že měl film vzniknout. Mnohem radši bych viděl Millu prohánět se po temných lesích, vesnicích, hřbitovech a rozlehlých hradech, jak tomu bylo ve hře. Protože ta měla hustou atmosféru, dokázalo mě to v noci i vyděsit, což ale nemůžu říct o filmu. Afterlife je bohužel plitký, bez chuti a zápachu, za to s pořádně nabušenou muzikou. Anderson ať příště (a jako že "příště" určitě bude, stačí se podívat na jeho tržby) jenom produkuje, režii by měl nechat zkušenějším. Na druhou stranu je to zas lepší, než utahaná Apokalypsa, což se taky počítá.(8.11.2010)

Svoji porci zombíků jsem dostal a za řezníka nemůžu dát jinak než za 4. Perfektní atmosféra i hudba, to vše skloubené do 3D, kde některé části postrádají reálnost i logičnost, ale to k RE už tak trošku patří po těch čtyřech filmech plných přehnaných schopností a zdá se, že se konečně filmová série začíná blížit té herní, čož je další bod k dobru. 70 %(4.10.2010)

• imf

Nejpomalejší akční film od Tělo na tělo... puštěno standardní rychlostí by to mělo tak třetinovou stopáž, vypadalo by to o dost míň onanisticky a možná bychom neměli tolik času zkoumat scénář z infantilní mysli osmiletého videoherního maniaka. Přestřelky otupují, holkám to nesluší, zombie jsou jen šedou bručící kulisou a všechny ty nájezdy a oblety bez nápadu, natažené slow-motionem do bolestivých délek... kdybych mohl, utekl bych po první scéně, která je ještě hloupější než Ultraviolet puštěná pozpátku. Anderson na hanbu!(11.9.2010)

• - Spoiler: Wentworth Miller, který hraje Chrise Redfielda, je – stejně jako v seriálu Útěk z vězení (od r. 2005) – ten, kdo zná cestu z vězení. (headshot)

• - Během finálního souboje vystřílí Chris Redfield (Wentworth Miller) v „burst mode“ ze zbraně Beretta 93R, ráže 9x19mm, víc nábojů – aniž by opět nabil –, než má jeden 20ranný zásobník. (Zdroj: imfdb.org) (dc125)

• - Chris Redfield (37letý Wentworth Miller) má 34 let, váží 79 kg a měří 178 cm. Jeho sestra Claire (33letá Ali Larter) má 32 let, váží 50 kg a měří 168 cm. (Deeside)