• ajuska

Úvod v New Yorku ještě docela jde, ale jakmile se holky přesunou do Abu Zabí, začíná koncetrované peklo. Seriál mám moc ráda, z prvního filmu jsem měla obavy a dopadlo to celkem slušně, ale tohle už opravdu ne. Přehnaná, okázalá přehlídka luxusu a ženského pištění, kde se toho na 146 minut děje zoufale málo. Je čas nechat Carrie, Mirandu, Charlotte a Samanthu na pokoji..(13.6.2010)

• Foox

Klidně se přiznám, že první díl považuju za dost slušnou zábavu, ale tohle!!! Nekonečných 140 minut utrpení.(15.8.2010)

"Nový Střední východ? Hovno!" Nejsem fanynkou seriálu, u prvního filmu jsem málem umřela, ale tohle je alespoň bláznivá komedie. Kvokající kravinimum bylo promlčeno a nahradily ho sem tam neskutečně vtipné hlášky ad absurdum. Samantha a její návaly, Charlotte a její chůva bez podprsenky, Miranda a její schopnost naučit se základy arabštiny během rekordního času a samozřejmě Carrie, která má místo mozku vlastní šatnu. Co je ale skutečně fajn, je zahrnutí i poučení ze Stalo se jedné noci (1934). Potěší i retro vtípek z 80. let a celá řada cameí. No a že je polovina filmu teplá jak topení v zimě? S tím problém nemám. A navíc, na rozdíl od prvního filmu se mi taky zalíbila i móda. Tedy alespoň sem tam něco.(28.9.2011)

• Nathalie

30%...BRANDS over BRAINS. Co se stane předtím, než zazvoní zvonec a pohádky je konec? No přece "žili šťastně až do smrti." A co se stane poté? Davy divaček zboří box-office rekordy a dříve nebo později dostane romantická komedie pokračování na téma: jak vypadá ono "happily ever after" Soudě podle sequelu k Bridget Jones a nyní i Sexu, nastane globální katastrofa. To, co v rámci seriálu fungovalo (metropolitní atmosféra New Yorku, ironie, romance) vystřídal trapný výlet do rádoby exotické pouště , v níž každých osmnáct vteřin žena středního věku ječí, piští, kvílí a hýká nad luxusním autem, luxusním sluhou a všudypřítomným luxusním kýčem. Osoby mající simultánní orgasmus při každém pohledu na pozlacené tretky by měly být urychleně vykázány z filmového provozu. Čtveřice vcelku oduševnělých postav se proměnila ve stádečko kravek na velbloudech, ve kterých by ani policejní vyšetřovatel nepoznal ty lehce střelené, rozmazlené, arogantní, ale přece jen životné charaktery ze seriálu. Dokonce ani fashion-porn už nemá ten dekadentní štych doby před krizí a Samantha se z Amazonky proměnila na politováníhodného otroka hormonů. Coby seriálový fanda hodlám po zbytku života předstírat, že Sex v poušti nikdy nevznikl. A dva černobílé klenoty na ploché obrazovce z dob, kdy se dialogy mezi muži a ženami nezaobíraly botami na gauči, to opravdu nezachrání. P.S. Než mi začnete spílat, podívejte se, jak hodnotím seriál a první díl:)(27.5.2010)

Jak já se na tohle těšil. Seriál znám, a tak jsem věděl co očekávat. A dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Film si zachoval tvář seriálu a tím mě nezklamal. Naopak. Bavil jsem se dobře. Snad bude i trojka.(1.8.2010)