Mission: Impossible 4

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty / Česko, 2011, 127 min

Tým je nejvíc. Fakt jsem nečekal, že to bude takhle old school. Dubaj vrchol, finále trošku zklamání, celkově moc fajn jízda.(12.12.2011)

Oldschoolová mňamka s hypermodernými gadžetmi. Napriek výhradám. Predovšetkým to nemá tempo a celkovú konzistentnosť výbornej trojky. Vlastne je to iba séria štyroch chabo pozliepaných misií. Lenže každá z nich je výborná (mne sa páčila aj tá finálna, hoci Dubaj samozrejme vládne). Akoby si Bird vymyslel zopár scénok a najatí písači mu ich už nejako pospájali. Lenže v tých konkrétnych scénach to šlape na jednotku, napätie pulzuje, teamová chémia perfektná, Cruise stále borec. A koniec ma dojal, čo dokazuje, že ten film vnútorne funguje. A nielen ako funkčné pokračovanie najlepšieho dielu série.(22.12.2011)

• gudaulin

S hodnocením Ghost Protocolu jsem měl trochu problém. Faktem je, že ten film mě od začátku těžce nebavil a směřoval jednoznačně do těch končin filmového světa, které mi nic neříkají. Na druhou stranu, pokud bych měl být objektivní, byl ten film lepší než některé předchozí kousky série, takže bych se měl vrátit k těm starším dílům a přehodnotit je. Hezky to napsal uživatel Djkoma: přehlídka krásných lidí (žen, mužů), krásných věcí (hitech hračky, dokonale padnoucí obleky od drahých módních domů), jenže on to myslel jako uznání, kdežto já to myslím jako úšklebek. Přidal bych ještě sice v porovnání s Českem velmi nenápadný, a proto účinný, nicméně stále jen product placement. To, co je na Ghost Protocolu divácky atraktivní, tzn. výprava, triky a nepřetržitá akce, na mě dojem nedělá, hi-tech hračky mě spíš obtěžují a celkově bych směr, kterým se série vydala, označil za to horší z Bondova odkazu. Ten má aspoň styl a v těch nejnovějších filmech se snaží i o nějakou psychologickou rovinu vyprávění a o propracovanost postav, kdežto tady jsou postavy placaté jak list papíru. Co v mých očích selhává nejvíc (a je to paradoxní), je nadhled, protože tady se evidentně narozdíl od předchozích dílů snímek nebere vážně a dostává se na půdu nefalšované akční komedie. Jenže humorná stránka na mě paradoxně nepůsobí, prostě se té nadsázce neumím smát. Možná i proto, že akce, příběh a jeho hrdinové jsou vyšroubovány do takové absurdity, že už i parodie nemá kam nadsadit. Možná vůbec první film, kde mě Simon Pegg, ať se snaží, jak se snaží, vůbec nebaví. Celkový dojem: 25 %.(27.10.2013)

Příjemně hravé, svižné a zkrátka vše, co od žánrové jednohubky očekávám. Schovávat se za retro atmosféru sice možná není právě hrdinské, ale funguje to lépe, než pokus o inovativnost za každou cenu. Má to však i své stinné stránky: Bohužel už na odchodu z kina nevíte, o čem film byl nebo co by se z něj dalo vypíchnout.(26.12.2011)

Já jsem se bavil. Je to fakt špionsky nápadité a srandovní v těch správných místech. Určitě je to nejkomediálnější díl série a hodí se to tam. Nejvíc jsem ale nepochopil, proč je tajný agentský středisko ve vagónu! To jako Rusáci ty vagony neodpojujou, nebo co? Cruise je ale furt dobrej a Jeremy Renner mi taky přišel hyper.(24.12.2011)