poster

Mission: Impossible - Ghost Protocol

 • USA

  Mission: Impossible - Ghost Protocol

 • Slovensko

  Mission: Impossible - Ghost Protocol

 • Slovensko

  Mission: Impossible 4

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty / Česko, 2011, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Všechno, co žádám od akčního filmu. Dobře napsané dialogy, detailisticky vypiplané scény, které si klidně půl hodiny počkají, než zapojí některých z naznačených elementů, vybroušený vizuál, soundtrack, který zrcadlí jemnou ironii a nadsázku celé podívané. Dvě hodiny našlapané dynamikou, invencí a infiltracemi, z nichž každá má víc nápadů, než kterákoli předchozí MI jako celek. Konečně si to nadměrně nehraje na vážnost a sází to jedinou velkou devizu - špionskou zábavu. Nejlepší MI a úhrnem jeden z nejlepších a nejsvéráznějších blockbusterů posledních let. Thumbs up for Brad Bird - vidí akci jinak. Tam, kde by jiní sázeli na monumetalitu a množství, si režisér hraje s dokonalým provedením de facto poměrně sevřených scén, jejichž spektakulárnost nespočívá v množství explozí, ale v inteligentním použití měřítka a vytěžení prostředí. Bird prostě vidí líp.(9.5.2013)

 • pan Hnědý
  ***

  Tak první promítání nově zrekonstruovaného kina v Kroměříži za 40 milionů korun a první projekce M:I-4! Proč váhat? Dobré titulky naznačují, že půjde o dobré řemeslo Brada Birda a začínající stopáž v prostředí české republiky jsem patrně nezaznamenal, můj názor je změnu s Dubají na začátek filmu, kde bude divák pohlcen s kamerovými kousky mrakodrapu tak akce v prostorách 100týho patra. Český herec Pavel Kříž jen přelétl a ani nic pořádnýho"neochutnal". Tom Cruise na akční řemeslo pořád má. Scénář se mi, ale nelíbil a některé hlášky (docela hlasitý smích v kině) mě nebavily. Film má pozitivní energii, ale musím říct, že ke konci už energie odcházela a já jsem se více těšil, až to skončí a půjdu na hovězí steak v La Fresca**** do mé oblíbené restaurace. Na čtyřhvězdičkovou žánrovku to bohužel nestačí.(7.2.2012)

 • emma53
  ***

  Osobně jsem do toho šla hlavně kvůli Michaelu Nyqvistovi, to jsem ale nevěděla, že se tam jen mihne a nestojí to ani za řeč. Nejsem akční typ na akční tipy a Toma až tak moc nevyhledávám, přesto mu v žádném případě nelze upřít jeho vynikající herecké kvality. O tom mě přesvědčil i v jiných filmech. Tady si očekávaně a bezvadně zahrál opět nesmrtelného agenta Ethana, který musí nutně přežít do další akce, to je nad slunce jasný a tak jsem ani jiný konec nepředpokládala. Ale přikláním se k jednomu zdejšímu názoru, že kromě Kremlu a Dubaje bylo všechno tak typicky stejné, že jsem se chvílemi nudila. Abych pravdu řekla, tak jsem pak už celou dobu jen čekala na holčičí pudrovačku, protože ta je skoro všude a byla jsem nakonec odměněná - dočkala jsem se :-) Ještě jsem tam koketně pomrkávala po Willovi, kterého si střihnul sympaťák Jeremy Renner. Takže všichni akční, skalní fandové, sorry, ale já nad průměr dneska nejdu.(16.7.2014)

 • Mertax
  ****

  Tak dobře jsem se už dlouho nezasmála. Naprosto ideální film na silvestrovskou noc. [31.12.2011, kino]. Po druhém zhlédnutí po třech týdnech zvedám na čtyři. Takovou zábavu jsem nezažila od silvestra:). Tomovo prsní svalstvo je sice značně povadlé, ale záběry, kdy po něm jde bouře, běží po Burj Khalifě či kráčí v sexy lesklém kvádru, jsou geniální. Logické nedostatky, klišé hlášky a někdy i úporná snaha o vážnost a jímavost (děsná úvodní scéna) velkoryse přecházím, protože tajně doufám, že si z nás Bird dělá ptáky./// Moje čočky mi teď připadají tak zoufale obyčejné, ale procházka přes Mánesův most už nikdy ne!(3.1.2012)

 • Renton
  ****

  Scénář: Josh Appelbaum, André Nemec .. Nejnovější přírůstek M:I se svým pojetím vrací ke kořenům - oldschool akci se silným akcentem na týmovou souhru. Skvěle se na to dívá, Režisér Brad Bird (jakožto bývalý harcovník animovaných filmů přechodem na hraný film rozhodně nezklamal) si svou práci vychutnává, s vedením kamery a záběrováním si krásně rozumí, dynamika akce šlape výborně. Trochu slabší a táhlejší je při mimoakčních scénách, které ovšem na hraně klišé občas perfektně odlehčí vtipný moment (okenní římsa je geniální). Na druhou stranu se v ledasčem (zejména oproti trojce) ubralo, film není napětím vyhrocený ani překvapivý a v celku je ta čtyřhvězda přeci jen o něco slabší než minule - avšak kaskadérský blázen Tom Cruise mi uvažovaní o něčem nižším ani nedovolí. Jen mám obavy, aby tržby nezaostávaly...(15.12.2011)

 • Simon Pegg

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace