Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible 4

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Spojené arabské emiráty / Česko, 2011, 127 min

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,555 // Otvárací Víkend USA: $29,556,629 // Aký názov (Mission: IMPOSSIBLE) taký dej (IMPOSSIBLE). Možno práve toto je hlavný úspech filmu, veď 690 miliónové tržby hovoria jednoznačne za seba. Divák obľubujúci akčný žáner si určite príde na svoje..... 75%(4.6.2012)

Mission Fourpossible. Týmovka jenž mi navždy zůstane v srdci. Cruise, Pegg, Holloway, Renner. Spojení, ze kterého já osobně šílím blahem. Přál jsem si podobný týmový ansámbl a bylo mi splněno. Po technické stránce naprosto skvělé a naprosto přehnané. Ale to je takový ten typ filmu, nic se tu pomalu neděje, jen chce někdo zničit svět, ale vychytávky jsou na perfektní úrovni. Už jen za hudbu od Giacchina, za to složení herecké, za tu Prahu a to moderní pojetí dávám 5*. Film mě na plné čáře bavil a nemůžu si stěžovat, že by tam bylo něco, co mě vyloženě sralo. PS:. Kdyby sis tohle náhodou Tomíku Cruisů četl, jsi fakt sQělej chlap!(28.3.2012)

• CheGuevara

To, co mě na současném filmu de nebes dráždí, je že si už nepřijdu na mls ani jako divák-turista. Rád se toulám po vzdálených dálkách, kochám cizím prostředím a žasnu exotickým životem jiných kultur. Zatímco Bourne byl velice vděčným průvodcem po evropských metropolích a doteď mám pocit, že v alžírském Tangieru jsem byl společně s ním, tak Ethan Hunt je průvodcem slepým až humpoláckým. Když Dubaj, tak největší panelák světa, když Moskva, tak Kreml. Na nic jiného než pohlednicové kulisy se tahle cestovní kancelář nezmohla. Ethan Hunt a jeho čtvrtý zářez je klasický příklad amerického turisty s foťákem ne-li za půl mega, havajskou košilí a s otevřenou myslí ve velikosti burského oříšku. Čeho se pak mám chytat, když špionážní zápletky smrdí naftalínem, technické blbůstky mě neba a postavy psal někdo přes průklepák. Tohle je vyloženě klučičí Twillight.(22.12.2011)

Tak dobře jsem se už dlouho nezasmála. Naprosto ideální film na silvestrovskou noc. [31.12.2011, kino]. Po druhém zhlédnutí po třech týdnech zvedám na čtyři. Takovou zábavu jsem nezažila od silvestra:). Tomovo prsní svalstvo je sice značně povadlé, ale záběry, kdy po něm jde bouře, běží po Burj Khalifě či kráčí v sexy lesklém kvádru, jsou geniální. Logické nedostatky, klišé hlášky a někdy i úporná snaha o vážnost a jímavost (děsná úvodní scéna) velkoryse přecházím, protože tajně doufám, že si z nás Bird dělá ptáky./// Moje čočky mi teď připadají tak zoufale obyčejné, ale procházka přes Mánesův most už nikdy ne!(3.1.2012)

Ideální popkorn. Zábavný a ne hloupý. Brad Bird rozhodně nezklamal a Cruise to taky dává v pohodě.(21.12.2011)

• Tom Cruise