Návrat do Silent Hill 3D

Návrat do Silent Hill 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / USA, 2012, 95 min

• korbitch22

You don't have a facebook?Fuck facebook!Pičo twajlajt meet konami.Temnota přichází na scénáristy a režiséry Hollywoodu.Hned na začátku to odstartuje jedna scénáristická ubohost a hned na to jí prstí scénáristická debilita.Vysvětlení záchrany Sharon a zmizení její matky z konce prvního dílu je udělaný tou nejjednodušší kličkou, co jsem za poslední dekádu v profi filmu viděl, prostě se objeví Radha Mitchell, chytne fotra za rameno a něco mu chvilku pindá a kuk, za ním leží na gauči dceruška...žádný efekt, nebo nějaký aspoň trochu atmosferický nástup nic, jen jednoduchá práce s kamerou, jako když my v Liberationis potřebovali aby se někdo vypařil, či náhle objevil...tohle prostě dělaj amatéři co nemaj prostředky na nějaký efekt, mno tak dál.Starostlivej taťulda potřebuje držet dcerušku co nejdál vod tichýho kopce, tak proto je asi nejlepší přestěhovat se s ní do města, který leží asi tak 5 hodin autem daleko....ty pičo to sem nevěřil.Vůbec bych nebyl zasyslenej někde v Brazílii, nebo v evropě, no nic tak dál.S příchodem do Silent Hillu je to trošku lepší, přesně do tý doby, než se na place objeví Malcolm McDowell, při jeho nástupu sem si smíchem cáknul do trenýrek.To co následovalo potom, byla už jen naprosto sterilní a nudná báchorka bez atmosféry, bez napětí, bez lekaček, bez hereckých výkonů ( herecký projev Kita Haringtona je snad ještě víc nepřesvědčivý a mizerný, než když smícháte Roberta s Taylorem ) bez náznaku byť sebemenšího pokusu režisérské práce, či nějaké zajímavé invence.Čekal sem nějakej epickej souboj nebo něco, splynutí Alessy a Sharon bída, mečovej souboj na konci vyloženě trapas a další výtlem.Při scéně v blázinci, kdy je ten borec přikurtovanej k posteli, stačilo kurva čapnout postel a ujet, nebo proč ho tam teda ti borci vůbec vezli :D ?No děs prostě, všechno špatně.Bassett vůbec nepochopil o čem hra je, nedokázal vytvořit scénář, aniž by v něm nebyla tuna debilit, zklamal jako budovatel atmosféry i lekaček a všechno to vážně okořenil Twajlajtem my god.Gens se musí hrozně smát, jeho jednička je pořád nejlépe zpracovaným filmem podle hry, tohle pokračování mělo zůstat u ledu a už trailer jasně ukazoval, že to bude bída, ale já pořád věřil, dokonce sem to sháněl jak magor, první verze měla rozjetej obraz se zvukem, k druhý nebyli zase titulky a třetí už sem si teda konečně pustil a ptám se sám sebe, próóóč.Ani nevim proč dávám 2*, sem tam to něco malinko nabídlo, hudba byla snad jediný prvek filmu, který byl 100% a opravdu lahodila mým uším a sem ujetej na peroxidní blondýnky, jinak vážně obrovskej sterilní shit a ostuda dokonalého prvního dílu....zase!35%.Je to úplně stejně ubohý, jako Solomon Kane, Bassett je prostě mizernej režisér.(31.1.2013)

Druhá návštěva městečka ztracených duší s větším spádem událostí a údernějším drajvem. Je mně jedno, jak moc tvůrci oblíbenou hru podělali, nebo naopak vylepšili, protože s ní nejsem plně obeznámený, ale tohle byla bizarní až surrealistická jízda s horečnatou snahou být údernější, než poněkud temně přeplácaný a komorní první díl. Dvojka je fantaskní slepenec nekonečně bizarních a surrealistických obrazců. Sektářský řád ze Silent Hill jde nemilosrdně ve své fanatické touze po mladé dívce Sharon, která má v reálném světě na krku vraždu, a kvůli této skutečnosti se musí se svým adoptivním otcem stěhovat z místa na místo. I přes přísný zákaz se krok za krokem postupně přibližuje k tomu prokletému místu, kde neustále padá popel, a se kterým je spjata přes jistou holčičku, kterou zde kdysi upálil fanatický dav. Jak si v městečku bude počínat, je velmi důležité, protože na tom závisí život jejího otce, kterého sem přišla zachránit. Možná Adelaide Clemens v hlavní roli nezahrála na jedničku s hvězdičkou a klidně mohli vybrat někoho atraktivnějšího, ale jinak nemám připomínek, protože děj pěkně odsýpal, akorát je škoda, že nepřišel s nějakým mega závěrem a spokojil se s tou horší variantou. Však taky Michael J.Bassett není žádný extrovní režisér, ale spíše koketér béčkových opusů, a je tedy div, že z toho vyšel tak zajímavý film. A srovnávat film s konzolovou hrou je zcestné, protože obě díla mají zcela rozdílnou koncepci, která vzájemně nemůže nikdy být funkční. Film měl spád, originální nápady a bavil mě, ale do Silent Hill se přesto překotně nepohrnu. Bojím, bojím. Mé hodnocení: 80%(29.7.2013)

Velký úpadek oproti předchozímu filmu. Některé scény mi ani hororově nepřišly, spíše naopak. Pár dobrých momentů se najde, ale mohlo jich být více.(28.1.2013)

• - Při natáčení byla pro Pyramid Heada použita stejná replika obrovského meče jako v prvním díle. (Beckett51)

• - Na hudobnom doprovode filmu spolupracoval aj Akira Yamaoka, hlavný skladateľ hernej série Silent Hill, rovnako ako aj v Silent Hill (2006). (orange01)

• - Červená čižma sa v scéne na kolotoči neobjavuje len tak. V hre totiž potrebujete presne tento objekt na vyriešenie hlavolamu v zábavnom parku a postup ďalej. (sugy1)