Návrat do Silent Hill 3D

Návrat do Silent Hill 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / USA, 2012, 95 min

• sheen

Po velmi nadějné jedničce je tento díl studenou sprchou, bohužel. Vytratilo se z tama úplně vše co měl předešlý Silent, v kině jsem byl posraný strachy...tady těch chvil, kdy bych si rval vlasy bylo poskromnu.(8.2.2013)

Tak druhý Silent Hill pro mě není taková pecka, jako první film, ale i tak je to hodně povedený horůrek na motivy herní série. Děj filmu pokračuje několik let po událostech z prvního filmu. Příběh se mi líbil a jsem zvědavý jestli bude i třetí díl. Efekty jsou opět parádní a je zde opět spousta potvor, převzatých z herního světa. Hudební doprovod je opět parádní. Celkově mě trochu mrzí, že není film celý v Silent Hillu jako jednička, ale i tak je to hodně slušný počin. Za mě 80% :)(10.2.2013)

Ja si nemuzu pomoct, ale rozhodne nemuzu kritizovat jako ostatni. Po prvnim dilu jsem od dvojky necekal zadnej ultimatni horor, na me to pusobi spis jak temny fantasy a presne to mi Bassett nabidnul. Dej je sice misty trochu nesmyslnej, obcas vykradacka prvniho dilu a nez se presunem do Silent Hillu uplyne zbytecne moc casu, o kterej sme pak ochuzeny v Silent Hillu, ale na to kaslat. Herci hrajou na horor slusne, vizualni stranka je perfektni, i kdyz tu oproti prvnimu dilu nejsou nejaky vyrazny inovace, furt je na co koukat, triky nikde nehaprujou a pro nejakou tu krvavou az nechutnou scenu nejde reziser daleko. Navic to casto pripomina myho oblibenyho Hellraisera, co se tyce demonu. Takze ja s timhle nemam sebemensi problem a muzu v klidu dat slusny 4*.(3.3.2013)

• Flipnic

Z toho filmu jsem na rozpacích ... Samozřejmě již podle hodnocení uživatelů je jasné, že je mnohem horší, než původní díl. To je. Původní filmová verze je pro mne jedním z nejlepších neexploitačních hororů, jaké znám. Co dělá videohru od KONAMI tím pravým je atmosféra a ta je kromě jiného kvalitní díky vizualu. To stejné platilo o ději, ke kterémuse přidal i dost kvalitní scénář. To vše tady chybí. Scénář je příšerný. Vizual na dnešní poměry také, vše asi způsobeno 3D zpracováním. Nešikovní tvůrci než aby vypiplali prostory města, tak jej pěkně "vyhladili"a převedli do 3D. Hezké...tak na rok 1990 ... :-( Ale na druhou stranu je zde akce, pořád se tak nějak něco děje, rozhodně jsem se nenudil. Jen prostě to je "zprznění" původní videohry i filmu, což prostě nemůžu odpustit ...(16.2.2013)

• *CARNIFEX*

Sharon je so svojim otcom neustále na pohybe, aby nikdy nebola temnými silami zo Silent Hill vypátraná. Nočné mory však neustupujú a volanie neutícha. Jedného dňa sa vráti domov zo školy a otec je bez stopy preč. Na stene nachádza odkaz "COME TO SILENT HILL". Mladé dievča je rozhodnuté pre záchranu otca napriek jeho varovaniu, aby uvedené mesto nikdy nenavštevovala, urobiť čokoľvek. Dve hviezdy z totálnej úcty a len masky postáv v určitých momentoch stoja za zmienku. Druhé pokračovanie Silent Hill je veľmi nevydarené dielo a vďaka bohu som na tom nebol v kine. Tí, ktorí sa plne vyžívajú v 3D si zrejme "miestami" prišli na svoje, ale inak je tento film maximálne chaotický a zmätený. A prečo miestami?? Digitálne efekty sú v určitých scénach na úrovni "286". Zrejme problém rozpočtu. Radšej nemali púšťať ten kolotoč. Veľa vecí ozaj nedáva zmysel. Dejová os nulová. Postavy sa objavujú a hneď v zápätí strácajú. Hlavná postava niekde príde a hneď je na správnom mieste. Tak už to, ale býva, keď sa režisér uberá smerom uspokojenia pohľadu, oka diváka ( a ani to mu nejak extra nevyšlo ), ako donútenia použitia jeho mozgu. Basset proste natočil dvojku - za odmenu €. Ako sex bez citov. Zrejme je aj on sám, rovnako ako tento film - úplne bez charizmy.(28.1.2013)