Návrat do Silent Hill 3D

Návrat do Silent Hill 3D

Silent Hill: Revelation 3D

Horor / Mysteriózní / Thriller

Francie / USA, 2012, 95 min

Zaprvé musím říct, že hru jsem nehrál (pouze Homecoming, ale to nemá s tímhle nic společného). Zadruhé musím říct, že je mi jedno, co říkáte, ale pro mě byl tenhle díl mnohem lepší než první. Ikdyž to má svoje větší mouchy ve scénáři, prostě miluju Bassetovo styl. Ta špinavost, depresivní a ponurá atmosféra zkřížená s šokujícími záběry. Navíc !SPOILER! Sean Bean neumřel, což pro mě bylo velké překvapení !KONEC SPOILERU!. Pro mě asi nejlepší horor roku a krásných čistých 80%.(23.1.2013)

• kiddo

Pyramid Head je klaďas. 'Nuff said.(20.11.2013)

Znáte to, na pouti vás zaujme zámek hrůzy, vlítnete do vozítka, v rychlosti míjíte jednu atrakci za druhou, a než se strachy poserete, případně pobavíte, už jste zase venku. Tak přesně tak by se dal v krátkosti popsat druhý Silent Hill. Je to cítit Silent Hillem, ale není to Silent Hill... (Hodnoceno po zhlédnutí ruského a amerického kinoripu, celkem zklamání. 1) z depresivní pecky udělali popcornovou horskou dráhu pro teenagery, 2) Jak se jednou vleze do temné verze SH, už se z ní do konce filmu nevyleze, 3) ústřední duo mi není zrovna nejsympatičtější). Oficiální koment a případná úprava hodnocení každopádně až po oficiální návštěve kina. 23.11.2012 edit - návštěva kina - pocitové rozdíly vesměs žádné, 60% 3D ** ušlo, ale zrovna u scén, kde by si dle mého zasloužilo nejvíc využít, zůstalo ve spánkovém klimatu. Po zhlédnutí half sbs verze z BR zvedám palec do výšin, 3D na mě udělalo daleko větší dojem, než při návštěve kina, krásné, prostorové, každou chvíli něco čouhá a popílek mi lítá až do postele. Za br verzi házím ****(4.11.2012)

• Isherwood

Bassetta jsem si pomalu začínal škatulkovat do talentů hororové budoucnosti, ale po těch povedených nízkorozpočtových zářezech, jsem v první lize takové selhání nečekal. Na první pohled je vše OK, protože je to starý dobrý Silent Hill jako minule, tedy s vymazlenými kulisami, dobrými triky, přehlídkou maskérských dovedností… a absolutně ničím navrch. Rutinní kopie Gansovy vize, která i po 6-ti letech stále platí za nejlepší herní adaptaci na velkém plátně, v níž Bassett nepřinese ani jeden vlastní originální nápad, je docela studená sprcha, protože věřím, že za tuhle látku by jiní ambiciózní tvůrci prodali vlastní babičku. Nabízí se otázka, nakolik měl při psaní scénáře od Konami povolenou uzdu autorské licence, ale předvést pár režijních fíglů ještě nikoho nezabilo. Plus zoufalý závěr jako mínus. Příště raději zase blátivé české kulisy, nebo opuštěné irské ostrovy…(29.4.2013)

Tohle není Silent Hill. V prvním filmovým silent hillu si sice vymýšleli blbosti a odkláněli se od předlohy, ale tohleto už je mimo. Tady prostě režisér a scénárista v jedné osobě viděl, že v silenthillu prostě problikává "normální" svět a pekelnej svět a děje se to kvůli městečku Silent Hill, kde mají takový sektáře s takovým symbolem s kroužkama. To bylo asi tak celý :). Prostě úplný nepochopení toho proč a jak se ten svět přepíná a dalšího fungování Silent Hillu včetně vztahů mezi postavama. Mám takovej dojem, že to prostě Michael J. Bassett akorát přečetl na wikipedii a pak si podle toho něco vymyslel, jinak prostě si nedovedu vysvětlit toho mimózního Vincenta nebo tu šaškárnu s Leonardem. Nebo prostě už jen ten fakt, že i každá potvora v silenthillu a její podoba se odvíjí od něčeho jiného než jen od toho aby prostě vypadala co nejvíc jetě :). Po neuvěřitelným závěrečným boji jsem už pak čekala, že se prostě mlha rozestoupí a na SilentHill zasvítí sluníčko :). By se dalo mluvit prostě o každé jednotlivé scénce takhle, protože jako skoro je to takový "cameo" všech možných postaviček ze silent hillu 3 spojených nějakým laciným a narychlo vymyšleným dějem, ale když teda zapomenem na to, že se to jmenuje Silent Hill, tak je to docela v pohodě horor a na současný hororový poměry je i zajímavý hlavně obrazem, i když to teda krade ze silent hillu, ale právě díky tomu, že je úplně mimo, z toho vlastně dělá takový trochu vlastní styl :). Jakože takovýto "vykrádání" za účelem vzniku nějakého nového slepence na styl postmoderní umělecké tvorby :).(8.2.2013)

• - Spoiler: Jeden z mála filmov, kde postava Seana Beana (Harry) neumiera (aj keď umiera v sne). (sugy1)

• - Maskovanie herca Roberta Campanellu za Red Pyramid trvalo približne pol hodiny, čo je 6-krát kratšie oproti trom hodinám v prvom dieli série. (sugy1)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 16. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)