Alvin a Chipmunkové 2

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 85 min

• SOLOM.

Chipmunkové jsou zpět a s nimi další upištěná podívaná. Vzhledem k tomu, že je tento kousek určený hlavně pro děti, nebudu se tu nějak rozepisovat o trapnosti tvůrců. Až na pár scének a hlášek je to téměř nestravitelná komedie, ve které mě nejvíc sraly ty zpívající pasáže. Pro někoho to je možná terno a v Americe obrovský hit, ale já héliové vystoupení Chipmunků a jejich kolegyň už vidět a hlavně slyšet opravdu nemusím…(4.4.2012)

• Cival

Jedna hvězda za záchodovou vzpomínku na školní léta a za Theodorův neutuchající optimismus. Jeho fyziognomie se neokouká asi nikdy, radši mu dejte spin-off než potřetí snášet celou tuhle upištěnou (a nebezpečně se rozmnožující) bandu!(28.12.2009)

Film je určen pro děti předpubertálního věku a je to tak třeba brát. Dabovat Čiperky slovensky je sice na jednu stranu dobrý nápad, ale vzhledem k věkové skupině, které je film určen, musím protestovat, protože dnešní děti tomu prostě nebudou rozumět, což je bohužel smutný fakt. Ale jinak bych těm, co je tenhle žánr baví, spíš doporučila G-FORCE.(2.5.2010)

• viperblade

Jediné, co se dá hodnotit kladně na tomto jinak nepovedeném pokračování, je slovenský dabing Chipmančič. Protože ty hlasy sami o sobě jsou "roztomilé", ale co teprve slovensky! :-)(26.8.2010)

Vím, že dost lidí to považuje za naprostý odpad a ano, žádná nádhera to není je to prostě 2. I když je to jen horší pokračování pořád tam bylo něco co mě docela bavilo a koukat se na to úplně v pohodě dalo.(16.2.2010)

• - Film vyhrál v roce 2010 Kid's Choice Awards a BAFTA Children's Awards: Kid´s Vote. (J*A*M*A*L)

• - Premiéra byla původně naplánovaná na 19. března 2010, nakonec však světlo světa spatřil již o Vánocích roku 2009. (KucC)

• - Film byl distribuován pod krycím názvem Hairy Beast 2. (KucC)