Alvin a Chipmunkové 2

Alvin a Chipmunkovia 2

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2009, 85 min

Překvapivě o něco zábavnější počin než novodobá jednička. Ale tak už to bývá, že tam, kam se přidá parta holek, zábava vzroste.(12.4.2012)

Film je určen pro děti předpubertálního věku a je to tak třeba brát. Dabovat Čiperky slovensky je sice na jednu stranu dobrý nápad, ale vzhledem k věkové skupině, které je film určen, musím protestovat, protože dnešní děti tomu prostě nebudou rozumět, což je bohužel smutný fakt. Ale jinak bych těm, co je tenhle žánr baví, spíš doporučila G-FORCE.(2.5.2010)

Pokud bych měl toto pokračování hodnotit sám za sebe, byly by to tak dvě hvězdičky. S ohledem na to, že je to ale určeno hlavně menším dětem, dávám za tři. Co mi ovšem neskutečně vadilo, byl slovenský dabing holčičí trojky. Sám jsem nestihl pochytat ani polovinu jejich vět a pro malé děti jsou upištěné slovenské hlasy naprosto nesrozumitelné. Tohle se tedy dabingovému studiu vůbec nepovedlo. Chipmunkové a jejich nové kamarádky jsou krásně roztomilí a děti si je jistě zamilují. A o to jde. Bez ohledu na primitivní příběh.(16.6.2010)

• ivan bohatyr

Půlka filmu mi stačila, abych to odložil do neznáma. Film založený jen na roztomilých veverkách a jejich hláscích, možná o pár set let míň, mluvil bych jinak, ale teď mě plyšáci určitě nebaví a bohužel jejich písničky v žánru metal nejsou.(4.5.2010)

• st.ranger

Už po tragickém prvním dílu se mi do toho nechtělo, ale jelikož jsem znechucen skoro celý film přetáčel, nezabral mi tolik času. Trapné fórky, mizerné "herecké" výkony, prostě tragédie.(20.3.2010)

• - Premiéra byla původně naplánovaná na 19. března 2010, nakonec však světlo světa spatřil již o Vánocích roku 2009. (KucC)

• - Film vyhrál v roce 2010 Kid's Choice Awards a BAFTA Children's Awards: Kid´s Vote. (J*A*M*A*L)

• - Film byl distribuován pod krycím názvem Hairy Beast 2. (KucC)