Rec 2

[Rec] 2

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2009, 85 min

Nesouhlasím s tvrzením, že by druhý díl byl horší než první, nicméně si ani nemyslím, že by byl lepší. Přijímám ho spíše jako pokračování, jako určitou extenzi a upgrade dílu prvého. Jako tomu bylo u pokračování Pádu do tmy (Pád do tmy 2) či 28 dní poté (28 týdnů poté), tak i v [Rec] 2 je divák uveden do širších souvislostí, na prvních několik málo vysvětlujících minut opouštíme stísněnost izolovaného domu, abychom se tam spolu se speciální jednotkou opět vrátili. [Rec] 2 totálně převrací vyznění prvního dílu a posouvá ho do úplně jiných končin ala Vymítač ďábla. Ještě znepokojivější a nekompromisnější než část první...(7.3.2011)

Sledováno (opět) v noci. Po přímočaré jedničce velký skok kupředu. Jakékoliv představování předcházejícího děje se nekoná a tvůrci nás rovnou vrhají do kůže zásahovky, jejíchž dějová linka má už od první sekundy tak monstrózní atmosféru, že by se dala porcovat motorovkou a podávat jako lahodný desert i těm nejotrlejším. Pohled z první osoby, příběh plný okultismu a mnohem nápaditější experimenty s kamerou jsou tentokrát hlavními tahouny na k smrti vyděšeného diváka. O to víc mne mrzí, že pětihvězdný pocit spolehlivě kazí nepodstatná linka s bandou retardovaných puberťáků.(27.2.2010)

• larelay

Totalne zbytocny film. Vratte mi mojich zabitych 80 minut, ktore som pri tomto filme stravila. Ja neviem, ale z toho, v com bola jednotka vynimocna, tu reziseri urobili frasku. Priserni herci, nulova atmosfera a ten koniec... To uz si radsej pozriem trikrat Karantenu. Majte ma radi, pan Pac(k)o a Jaume.(26.2.2010)

Zapomeňte na dezert po vynikající jedničce. TOHLE je další hlavní chod hororové hrůzy - opět ve španělských rukách!(23.3.2012)

• choze

Hysterčení a handrkování se jednorozměrných idiotských postav, do kterého jim pravidelně bafne nějakej zombík. Jako počítačová hra by to snad i šlo, jako film je to tragédie.(23.7.2012)

• - Přítomnost vrtulníků byla práce zvukařů, ve skutečnosti se žádné helikoptéry neobjevily, produkce si je nemohla dovolit. (KucC)

• - Většina záběrů byla natočena samotnými herci. Například speciální jednotky měly kamery na helmách a vytvořily tak podstatné množství záběrů. (KucC)

• - Pokračování si vyžádalo mnohem větší produkci, než první díl. Na projektu pracovalo přes 300 lidí. (KucC)