Rec 2

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2009, 85 min

• Ingrid

Od odpadu dělí skutečně jen mikrovlákno a to jen díky tomu, že existuje i pár horších filmů...horrorů...pokusů o horror...Ti přechytralí a hysteričtí chlapci v uniformičkách a s pistolkama byli vzácnou kombinací otravnosti a směšnosti zároveň; knězovým odhalením začal ukazovat růžky nádech absurdnosti, jenž vygradoval malou, nakaženou Regan...Kamera vystřídala různé polohy, třesy a tiky, s čímž jsem od začátku počítala, ovšem nečekala jsem, že to tentokrát bude to, co mi bude nejméně vadit.(23.2.2013)

• LIVINGDEAD

REC 2 ala VYMÍTAČ - průměrný až zbytečný film. Žádné napětí, děsná kamera, na FULL HD žádný požitek, ještě že jsem viděl pořádný horror THE COLLECTOR .....(28.2.2010)

Když FF funguje, tak to stojí za to. V tomto případě se mi už vše tak stíralo, až jsem měl u filmu pocit, že hraju počítačovou hru, kde kosím zombíky. Jejdanánku to byla zábava... a ruce jsem mohl přitom mít podél těla. No, žůžo. Doporučuji každému, kdo zanevřel nad FF filmy a je i línej hrát hry.(1.3.2015)

Sakra Pablo, TOČ TO VŠECHNO!!!..... Tak aby bylo jasno: INFEKCE JE SKUTEČNÁ. Proto je tu zvláštní tým, který má masky a zbraně. Hodně zbraní. A taky kamery na helmách. Tam kde jednička (v tom nejlepším) skončila, bez zdržování navazuje ,,part II“. A musím říct, že je to dost dobrý! Tenhle barák, ve kterým dítě není dítě a rozčísnout lebku dokáže kdejakej kněz (sorry za spoiler), má konečně to, co mi v jedničce chybělo: dobré světlo a výtečný zvuk. A hlavně zajímavou akci, která připomíná spíš DOOM než [Rec]. VŠICHNI TU ZEMŘEME KVŮLI TVÝMU POSRANÝMU VIDEU! Více lidí, vypjaté situace, vše funguje bezchybně – až na kamery, ale tak to má být. A EPIDEMIE, KTERÁ NÁSLEDUJE TEMNOTU je nakonec zajímavější, než bych čekal. SUPER!! A věřím, že trojka bude ještě lepší!! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ***(22.3.2010)

Dějově přesné navázání na jedničku, takže kdo ji neviděl, měl by dohnat. Místy je to už víc odhadnutelné, ale napětí přetrvává. Na začátku jsem si říkal, jestli vůbec jde něco dalšího vymyslet, aby to pořád splňovalo požadavky dobrého hororu. Teď zodpovědně říkám, "Jde to". Uvidíme, jak se poperou s trojkou a čtverkou.(16.7.2011)