Rec 2

[Rec] 2

(festivalový název)

Horor / Thriller

Španělsko, 2009, 85 min

Stoprocentní navázání na první díl s hlubším pohledem do zamýšlené mytologie, větším důrazem na akci místo lekaček a opět velmi silnou atmosférou utvářenou z velké části POV kamerou. Paco Plaza a Jaume Balaguero se rozhodli, že jejich (mnohými špatně interpretovaný) první díl si zaslouží kvalitní a hodně podobně laděné pokračování a to se jim povedlo na plné čáře. Nejdříve SWAT jednotka, potom skupina naivních zachránců a malý, fantasy působivý, závěr. Postavy se chovají hloupě? Zkusili jste si podobnou situaci, že to umíte posoudit?:-) když už, tak ten kameraman by mohl občas "zabojovat". Přesto jsem já osobně spokojen a velmi rád, že jsem konečně našel svého "vymítače ďábla" (nadneseně). Nabušené, krvavě zábavné, promyšlené, ale také myslící na minulý (případně budoucí) díl. Jednoznačně jeden film z malé skupinky kvalitních pokračování, který nejde úplně stejnou cestou, jako první díl, ale využívá to nejlepší z něj. PS: až natočí všechna "plánovaná" pokračování RECu, dejte jim práva na Doom... tihle kluci si zaslouží výpravu do pekla, kterou divák prožije pomocí malé kamery v helmě...(26.2.2010)

Jaume Balagueró a Paco Plaza opět nezklamali a natočili nonstop adrenalinovou nálož brutální akce s pomrkávajícím černým humorem. Rec 2 je více než důstojné pokračování svého bratříčka, takže má spokojenost lebedí na zasloužených 8/10.(9.2.2010)

Možná o nepatrný kousek větší sranda než jednička - pořád ale platí onen tristní nedostatek, totiž že když se "jim" nepodaří svým bu bu bu dojmout ani mě, je něco sakra špatně...(10.2.2010)

Gotický román přestěhovaný do funkcionalistických paneláků z 20. století obalený resident-evilovským digitálním interfacem století následujícího. Jinak řečeno urbánně sociologický horor pokračující v tradici Panelkapcsolat Tarra a Panelstory Chytilové.(8.8.2010)

sic mi přijdou daleko strašidelnější některé filmy páně trošky, to pravé horoořechové to pro mě bylo.. kdepak emerika, španělsko!! narozdíl od jedničky půl hvězdičky dolů - jakmile se do filmu přiberou "všichni svatí"......zlí rychle pryč..:)(7.4.2010)

• - Herci, kteří tvořili speciální jednotku, podstoupili jednodenní intenzivní trénink, aby si osvojili práci se zbraněmi. (KucC)

• - Pablo Rosso, kameraman z originálního [REC], se vrátil v tomto díle jako člen SWAT teamu Rosso. (Kailo)

• - Dom, v ktorom sa film natáčal, sa nachádza v Barcelone, na adrese Rambla de Cataluña 34. (Stefan Deryck)