Lovecká sezóna 2

Colegas en el Bosque 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 76 min

• Kryton

Videofilm jde do kin!Nová doba! Odpad vyhazuje diváky! Nová doba! To co je v USA na trafikách jako příloha nějakého časopisu je u nás s pompou uvedeno do kin. Jak vidno peníze na animaci nebyly a tak se ponechaly zdrojové kody z prvního filmu a na scénař a hvězdné hlasy se radši zapomnělo. Po půlhodině kardinální nudy plné proveřané vaty stylu "strach ze svatby" , do které se nasypalo téma někoho zachraňovat , ale film nezachrání a mě z té nudy také ne (a to jsem už málem chtěl volat 112). Přidaní dalších postav je ještě více trapné a nudé , že film se nedal dokoukat. Pokud rodiče zamyšlejí vzít děti na tento film ať radši peníze investují do dvd Kungfu Panda,VaLL-I nebo Divoké vlny. Po přepočtu to vyjde levněji než návšteva kina na absolutně hloupý film , který pobaví jedině tím , že to u nás jde do kina. A v porovnání s těmito výbornými animáky je to jako rovnat pivo za 3 kč a Pilsner Urquell. Tohle je jasný důkaz , že animovaný film nedokáže jen tak každý a že animace(no tahle není kdo ví jaká) není vše. Odpad prosince 2008!(15.12.2008)

• Blizzard

V prvé řadě bych chtěl poznamenat, že mi opět většina hlavních představitelů k srdci vůbec nepřirostla, Boog, Elliot a Giselle nemají vůbec žádné charisma a působí jako tupé loutky. Výjimku tvoří snad jen Mr. Weenie + pár ostatních charakterů a celkově mi připadalo psí osazenstvo snad i lepší než hlavní představitelé. Kdyby se to jmenovalo Psí sezóna 2, udělali by autoři lépe. Namluvené neoriginální hlasy jsou společně s chudou animací dalším hřebíčkem do rakve tohoto nešťastného animáku, který opravdu patří tam, kam byl původně určen, tedy do videopůjčoven a nikoliv do kin, kam jej naše slavná distribuce zařadila. (2/10)(6.12.2008)

• AngelAngie

Na to jak moc se mi líbil první díl a že k pokračování nebývám až tak zlá z důvodu toho, že když mám nějaký větší cit k prvnímu dílu, tak druhému umím spoustu odpustit, tady to moc nejde .. už to není tak hezká podívaná, ani tak směšná, roztomilá, úsměvná. Velmi slabé. // mažu z disku.(30.12.2008)

• Patw

Co se to stalo s grafikou. Podobně jako u Madagaskaru mám i tady problém s tím, že kvalita grafiky od prvního dílu upadla.(21.4.2013)

Stará známá lesní parta je zpět na scéně. A tentokrát se nebudou mazlit s domácími mazlíčky, kteří je přišli vyrušit z lesního klidu, když navíc došlo k "únosu" německého jezevčíka Buřtíka jeho bývalými páníčky. Kdo a komu to víc natře se můžete přesvědčit v animovaném dobrodružství v duchu grotesek, které se vrací dva roky od prvního dílu. Zvířátek je více než dost a většina z nich je vybavena nějakým speciálním charakterovým rysem jež je cílen na diváckou bránici. Tyhle vtipné útoky za vydatného přispění hlášek mají od počátku velmi vysokou kadenci a rozhodně nehrozí vystřílení patron po nějaké chvilce, ale dojmu, že se více či méně střílelo slepými se až tak nešlo zbavit, což je čistě můj osobní dojem. Možný chaos nastane spíše v orientaci v početné řadě zvířecích hrdinů, zvláště, pokud jste se s nimi neobeznámili v jedničce. Někteří z nich vynikají, ale mnozí z nich jsou tu jen tak do počtu. Obdobný problém nastal i s "městskými" zvířaty jejichž počet je rovněž hodně překročen než by bylo záhodno. Redukce by byla na místě. Nebylo vyjímkou, kdy jsem v nich jako divák, ztratil přehled. Nastal výraznější posun v animaci a to směrem, který klade důraz na postavy a už méně na okolní prostředí ve kterém se pohybují. Les, tráva nebo keře trpí po celou dobu nepřirozenou strnulostí, což na celkovém dojmu z animace moc nepřidává, a výsledkem je neplastické okolní prostředí se kterým zvířecí hrdinové mnohdy nesplývají, což animaci i filmu jako celku částečně ubírá na propracovanosti i působivosti a přidává na "béčkovosti" díky grafice podobající se té ze starších herních konzolí. Film nemá souvislý příběh. Až moc splašeně se skáče od jedné scéně ke druhé a není to zrovna nejideálněji organizované a počáteční zápletka postupně bere za své. Když bych měl zhodnotit situace ve kterých se zvířátka ocitnou, tak s jejich oblibou je to takové všelijaké. Jde o to, jak moc máte rádi uvřeštěnost kreslených hrdinů a občas to působilo jako zaplácnutí scénáristické nemohoucnosti hnout se z místa a přijít také s něčím normálním, kdy se pokud možno neječí. Nevím jestli bych tuhle animovanou uječenost vydržel bez dobrého českého dabingu, který hodně kompenzoval výše zmíněné nedostatky. Dalším podstatným plusem pro tenhle animák je vedle grotesknosti i jeho akčnost. A čím více film finišoval, tak o to lépe si vedl v cíli. Filmu nakonec chybí vybroušenější a hlavně přehlednější režie, propracovanější animace stran enviromentálního zaměření a ucelenější příběh, který se hodně rozdrolil do epizodek proměnlivé úrovně. Tahle lovecká sezona však nějakého svého věrného diváka rozhodně uloví. Mé hodnocení: 60%(30.12.2013)

• - Příběh filmu se odehrává přesně rok po prvnímu dílu. (Terva)