poster

Lovecká sezóna 2

 • USA

  Open Season 2

 • slovenský

  Lovecká sezóna 2

 • anglický

  Colegas en el Bosque 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 76 min

 • kingik
  ***

  Stará známá lesní parta je zpět na scéně. A tentokrát se nebudou mazlit s domácími mazlíčky, kteří je přišli vyrušit z lesního klidu, když navíc došlo k "únosu" německého jezevčíka Buřtíka jeho bývalými páníčky. Kdo a komu to víc natře se můžete přesvědčit v animovaném dobrodružství v duchu grotesek, které se vrací dva roky od prvního dílu. Zvířátek je více než dost a většina z nich je vybavena nějakým speciálním charakterovým rysem jež je cílen na diváckou bránici. Tyhle vtipné útoky za vydatného přispění hlášek mají od počátku velmi vysokou kadenci a rozhodně nehrozí vystřílení patron po nějaké chvilce, ale dojmu, že se více či méně střílelo slepými se až tak nešlo zbavit, což je čistě můj osobní dojem. Možný chaos nastane spíše v orientaci v početné řadě zvířecích hrdinů, zvláště, pokud jste se s nimi neobeznámili v jedničce. Někteří z nich vynikají, ale mnozí z nich jsou tu jen tak do počtu. Obdobný problém nastal i s "městskými" zvířaty jejichž počet je rovněž hodně překročen než by bylo záhodno. Redukce by byla na místě. Nebylo vyjímkou, kdy jsem v nich jako divák, ztratil přehled. Nastal výraznější posun v animaci a to směrem, který klade důraz na postavy a už méně na okolní prostředí ve kterém se pohybují. Les, tráva nebo keře trpí po celou dobu nepřirozenou strnulostí, což na celkovém dojmu z animace moc nepřidává, a výsledkem je neplastické okolní prostředí se kterým zvířecí hrdinové mnohdy nesplývají, což animaci i filmu jako celku částečně ubírá na propracovanosti i působivosti a přidává na "béčkovosti" díky grafice podobající se té ze starších herních konzolí. Film nemá souvislý příběh. Až moc splašeně se skáče od jedné scéně ke druhé a není to zrovna nejideálněji organizované a počáteční zápletka postupně bere za své. Když bych měl zhodnotit situace ve kterých se zvířátka ocitnou, tak s jejich oblibou je to takové všelijaké. Jde o to, jak moc máte rádi uvřeštěnost kreslených hrdinů a občas to působilo jako zaplácnutí scénáristické nemohoucnosti hnout se z místa a přijít také s něčím normálním, kdy se pokud možno neječí. Nevím jestli bych tuhle animovanou uječenost vydržel bez dobrého českého dabingu, který hodně kompenzoval výše zmíněné nedostatky. Dalším podstatným plusem pro tenhle animák je vedle grotesknosti i jeho akčnost. A čím více film finišoval, tak o to lépe si vedl v cíli. Filmu nakonec chybí vybroušenější a hlavně přehlednější režie, propracovanější animace stran enviromentálního zaměření a ucelenější příběh, který se hodně rozdrolil do epizodek proměnlivé úrovně. Tahle lovecká sezona však nějakého svého věrného diváka rozhodně uloví. Mé hodnocení: 60%(30.12.2013)

 • Radyo
  *

  Odcituji Buřtíka: "Was ist das?" Tahle věta docela přesně vystihuje tuhle nadstavenou kaši. Přátelé, něco jiného je nadstavovat třeba Shreka, Toy Story nebo Dobu ledovou, kde jedničky měly nepopiratelnou úroveň. Ale Lovecká sezóna byla už v jedničce hodně, hodně a ještě jednou hodně průměrná, tak PROČ dop*dele dvojka??? Ale dobrá, metoda "pokus-omyl" může vést někdy k lepšímu výsledku než u jedničky (ve filmové historii se to stalo možná jednou? dvakrát?), jenže tohle prostě musel být od počáku PRŮSER a jediný kdo to nechápal, byli asi autoři... No, dobře, nejhorší 3D animák v historii tohle zatím ještě nebyl (na ten směle kandiduje Kozí příběh), tak zatím jen doufejme, že NIKOHO nenapadne točit trojku. To bych si asi koupil jednosměrnou letenku do Emeryky a zařídil bych osobně konec série...(25.8.2010)

 • Fiftis
  *

  Hodnotenie pokračovania Loveckej Sezóny pre mňa vôbec nebolo ťažké. Animák je ešte horší odpad ako Príbeh Žraloka alebo Carkoolka. Prekvapila ma ale hudobná stránka snímky – aj napriek nízkemu rozpočtu si Sony najali aspoň známejšieho skladateľa filmovej hudby Ramina Djawadiho, ktorý v minulosti zložil hudbu k Iron Manovi, alebo seriálu Prison Break. Samotná hudba síce nijako neupúta, ale aspoň nepatrí k tomu najhoršiemu, čo v kinematografii nájdete.(10.12.2012)

 • Tuax
  *

  Jednička se mi nelíbila a dvojka je po všech stránkách ještě horší a děsně nesympatická, nezáživná. Ucházejicí je akorát animace a laň, jinak to celé, hlavně příběhově působí dost otřesně... Zde nefungují ani základní spojitosti, je to mix, který se nevyvedl. Charaktery psů, které tyranizuje Fifi jsou celkově dost na pováženou. Škoda slov.(24.8.2011)

 • PauloZ
  *

  Příšerná animace a děsný vizuál!(2.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace