Jeho jméno znal každý, ale jeho tvář – málokdo. Píše se rok 1757, nacházíme se v italské Parmě. Casanova je po celé Itálii znám jako vyhlášený svůdník a skutečný gentleman, ve skutečnosti se ale topí v dluzích tak enormních, že nakonec před věřiteli musí prchnout na koni, vyměněném za svou identitu. Krejčí Pippo Popolino tak ke slávě přišel v ten samý den, kdy domnělý Casanova získal lukrativní zakázku – má podrobit zkoušce věrnosti doňu Elenu, budoucí ženu vévody Raphaela z Castelbella. (dopitak)

dopitak

Anebo operace spodnička po hopeovsku. Nedivil bych se, kdyby některé dialogy byly zcela improvizované, protože z toho tak nějak cítím Bobův rukopis. Taky jsem díky tomuhle filmu přišel na to, že Jiří Mádl je takový český Bob Hope (ano, to je hodně odvážné přirovnání, když on je mu těmi výrazy tváře tak podobný). Nenápadný a zpočátku trochu těžkopádný bláznivý výlet do historie, plný kostýmů a natáčený prakticky v jednom ateliéru s velkým bazénem. Jenomže jakmile Pippo dorazí do Benátek, začnou se dít věci. Nasmál jsem se dosyta, hlavně scénám u slavnostní večeře. Krásná Audrey Dalton měla dostat víc prostoru. ()