Ach ta nostalgie! Překvapivě velice povedený návrat ke starým, známým, modrým šmoulům. Jak často tato milá stvoření vídáte? Už jen proto si jich musíme vážit. Nedivím se, že jsou z toho ti piškoti i dnes unešení! 70%(2.10.2011)

Vubec ne tak priserny, jak jsem se bal. Sice jsme v zanru rodinny komedie, takze dojde na spoustu udobrovacich, poucovacich ci trapnejch scen, ale jako celek to proste docela odsejpa a sem tam se da i zasmat. Pribeh je naprosto dostacujici, Smoulove jsou v ramci moznosti docela fajn, i kdyz vypadaj jak uspinena plastelina. Co se tyce Harrise, ten je tu naprosto zbytecnej, kdyz potrebovali typka, kterej parkrat upadne, mohli sem dat klidne nejaky neznamy hovado. Co se tyce Gargamela, Azaria je v ty roly naprosto genialni, takovyho uchylnyho idiota s krivym xichtem a pajdavou chuzi jen tak neuvidite. Jasne, pitvori se na vsechny strany, ale je to proste takova drzka, ze se tomu nejde nesmat. Celkove tak snesitelna komedie s par peknejma narazkama na Smouly, ktery deti asi moc nepoberou.(12.11.2011)

• gouryella

Pro me tezkej pruser a zklamani....... Celovecerni animak by potesil daleko vice(7.11.2011)

Takmer guilty pleassure. Málokto po oznámeni hranej adaptácie a prvých traileroch neočakával fiasko ale výsledok je vlastne celkom milým prekvapením a navzdory tomu, že ide film hlavne pre deti je viac než znesiteľný a občas aj nečakane zábavný. Slabších miest sa síce nájde viac, Hank Azaria dokonca občas v roli Gargamela tlačí na pílu až príliš ale i tak sa po skončení u mňa dostavil pocit príjemne strávenej hodinky a pol a to k šmoulom neprechovávam nijak zvlášť výraznú nostalgiu. A to je to čo sa počíta. 70%(21.9.2011)

Taťkovi Šmoulovi by měl někdo co nejdříve vysvětlit, na co se používá prezervativ.. Jak jsem poznal vaše modré, přiměřená dávka klišé, vliv New Yorku na šmoulí architekturu a známá odrhovačka, co se vytratí z hlavy do deseti minut. Nebo nikdy? „Nemám rád 3D!“ Já taky, Mrzoute, já taky..(22.8.2011)