Kam jinam poslat oblíbené dětské postavičky pro zvýšení sledovanosti než do fenoménu zvaného Nuúúú Jork!! ☺ Dovolím si zhodnotit film očima a ústy dětského osmiletého diváka: "Bylo to to nejlepší, co jsem v životě viděl!" P.S. Modrásci jsou fakt roztomilí a ta jejich vesnička, vodní tunel, modrý měsíc, vtipné hlášky! Povinně viděno už 3x a jistě ne naposledy. No co už. "Vy zíráte na co?"(18.8.2011)

• GilEstel

„Gargamel má svůj hrad a zkouší čarovat, má z toho akorát bouli. Kam přijdou tam již jsou, skáčou a tancujou, vysocí jsou na dva couly ……..“ Kdepak. Na tento dětský hit zapomeňte. _ Po absolvování desítek a desítek dílů svého oblíbeného dětského seriálu jsem si nemohl nechat ujít tento moderní 3D hybrid. Očekávání rozhodně nebyla přehnaná, přesto zklamání veliké. Příjemný pohodový šmoulovký svět nahradila žumpa newyorské city se svými automobily, protivnými kravaťákami, kariéristickými vyžírky atd. Šmoulí hrdinové zde poněkud přehnaně přemodralí se stůj co stůj snažili pošpinit obraz mých dětských hrdinů. Spojení dvou světů nefunguje a senzacechtivý potenciál této zápletky šumí do ztracena. Do očí bijící bezzubost je umocněna občasnými narážkami na známé scénky z jiných filmů, aneb když to fungovalo ve Shrekovi, musí to být i tady. Máme tu tak na talíři lehce promiskuitní Šmoulinku nad větrákem ala Marilyn Monroe nebo Gargamela ala Gandalf Šedý. Podobných excesů bychom napočítali jistě více….. Je to hnus velebnosti! _ Pro malé děti nevhodný, pro větší děti příliš infantilní. Situaci nezachraňuje ani hraná role Gargamela s protivným kocourem Azraelem, což má být dle mnohých komentářů hlavní tahák. Gargamel se svou lidskou podobou nebudí smích, ale často trpký údiv s naléhavou potřebou vyhledat pomoc v nejbližší psychiatrické léčebně. Otřesná dětinská mentalita všech rádoby reálných postav příběhu je neskutečně otravná. Co budu více povídat. Po cca 80min pozorného sledování děje jsem začal dostávat neutuchající chuť na kompletní anihilaci New Yorku, a to bez ohledu tu partičku bloudících modrásků. Tenhle film bylo jasné šlápnutí vedle, které kazí jméno pěkného kresleného seriálu, jež baví po několik generací ty nejmenší. Ze všeho nejvíc z toho čiší snaha o maximální komerci, o čemž vypovídá i ohromná reklamní kampaň. Prachsprosté vyžírání známého dětského idolu. Za to beru další hvězdu. 20%(22.3.2012)

,,JEDNOU PŘIJDE ČAS, KDY VŠICHNI ŠMOULOVÉ POVSTANOU A POSTAVÍ SE ZA TO, CO JE DOBRÉ A MODRÉ. A TA CHVÍLE NASTALA DNES V NEW YORKU“....... /// Modrá síla je zpátky a já se ptám, co je tady novýho od těch mejch dětskejch let..... Gargamel (se svým drahým zapáchajícím přítelem Azraelem) furt prahne po modré esenci, aby se stal nejmocnějším čarodějem světa, taťka Šmoula rozmnožuje (číslo 99 je úctihodný!) a šmoulíci jezděj na skateboardu. ŠMOULÓZNÍ? Pro děti URČITĚ! (Věřím, že i pro ty, který nesledujou seriál). A když mi mladej říká - ,, to je jako v Toy Story, to je jako v .... – věřím mu. Mě zas ty groteskní nápady a vtipný (?) skeče připomínali jiný animáky. Ale to je v podstatě naprosto jedno. Nepředpokládám, že vezmete přítelkyni na večeři a pak na Šmouly (ukázat Šmoulu, že?). Když už jo, asi nebudete řvát nadšením a zřejmě zjistíte, že Barney nikdy velkej tvrďas nebude. (I kdyby mu k tomu hráli AC/DC). Ale třeba – jeden nikdy neví – to může bejt dobrá průprava na vyšmoulování! P.S.: Tohle je zábava fakt pro děcka, takže oni dají v pohodě 4* (já si chcu zachovat tvář...) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych vidět vlásky Šmoulinky smíchaný s kočičími zvratky. 2.) Zjistím, že největším sympaťákem je Gargamel (Hank Azaria). Stejně jako v Krakonošovi Trautenberk. 3.) Thx za titule ,,bronek265“ a ,, iq.tiqe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(11.10.2011)

• TeeAge

|| Scenár: J. David Stem, David N. Weiss, Jay Scherick, David Ronn / Based on The Smurfs by Peyo | Hudba: Heitor Pereira | Produkcia: Jordan Kerner | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Sony Pictures Animation, The Kerner Entertainment Company | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 135,300,000 $ ||(11.8.2011)

• troufalka

Nevyrůstala jsem na nich, viděla jsem je až se svými ratolestmi a těm se líbili. Hodně výchovné, lehce motralizující, mírně zábavné.(14.7.2013)