• Shakers

Ak mám opravdu povedať, čakal som niečo ešte horšie, ale celkom sa to dalo pozerať aj keď som niekedy pri tom krútil hlavou. Animácia šmolkov je celkom fajn, taktiež aj ich mená, či spôsob vyjadrovania. Dalo by sa povedať, že šmolkovia sú vlastne dosť cool a nuda s nimi moc nie. Ľudské postavy tiež nie sú najhoršie a ani moc neprekážajú. Najviac čo ma sklamalo je Gargamel. Jeho prínos do filmu je fakt nulový, jeho postava trápna ako dialógy, no jedným slovom katastrofa. Chápem, že je to pre deti, ale toto bolo na mňa až príliš. Išiel som do toho s tým že je to pre deti a podla toho samozrejme bude aj moje hodnotenie, ale Gargamel sa fakt tak kreténsky správať nemusel. Škoda, mohlo to byť celkom fajn. 50% - 2*(13.12.2011)

Šmoulové mě příjemně překvalipy. Nebylo tam nic co mě chybělo, takže jsem nadmíru spokojen. Je to pěkná pohádka, která se nese v příjemném duchu. Pro přehlednost bych dal šmoulům alespoň jinou barvu kalhot. Šmoulinka je kus :-)(12.12.2011)

• cukorek

Tento krát prišla rada na dobre známy animák z môjho detstva o malých, šikovných, modrých postavičiek a zlovestného čarodejníka, ktorý by ich najradšej videl vo svojom kotlíku. Pamätám na Šmoulo mániu, ktorá vtedy prepukla, keď sa predávali nálepky vo forme abecedy a pri každom písmenku bol modrý šmoula. Vdýchnutie života kreslením postavám ma príjemne prekvapilo ako aj dobrodružstvo, ktoré vyšmoulili, ale predsa táto rozprávka je určená a vhodná pre deti predškolského veku a ja k ním už dávno nepatrím takže preto 40%.(19.3.2012)

• Rosaviva

No tak tohle teda bylo zklamání největšího kalibru, nečekala jsem, že by to byla nějáká bomba, ale Šmouly mám docela ráda a Neil je můj oblíbenec, tak jsem si řekla, proč ne. A nudila jsem se už téměř od začátku, ten film je snad točený pro dvou leté děti (a ani ty to, podle reakcí v sále, moc nebavilo), nejdřív říct co udělají, pak teprve to udělat. No hrůza. Neil byl úžasnej (Guitare hero - nejlepší scéna), ale jinak se mi to teda nelíbilo, zasmála jsem se asi dvakrát (Gargamel vycházející z páry byl boží, ale jednou stačílo) a kyčel a "Díky, že jsi nás nám dovolila zůstat ve své houbě.""Patrik by chtěl větší houbu", ale zbytek vtipů byl dost trapný a ještě do toho ta jejich příšerně otravná písnička. A k tomu ještě scény jako vykradené z posledního Pottera, no nikdy více. Za Neila si neodpustim hvězdičku navíc.(22.8.2011)

Vubec ne tak priserny, jak jsem se bal. Sice jsme v zanru rodinny komedie, takze dojde na spoustu udobrovacich, poucovacich ci trapnejch scen, ale jako celek to proste docela odsejpa a sem tam se da i zasmat. Pribeh je naprosto dostacujici, Smoulove jsou v ramci moznosti docela fajn, i kdyz vypadaj jak uspinena plastelina. Co se tyce Harrise, ten je tu naprosto zbytecnej, kdyz potrebovali typka, kterej parkrat upadne, mohli sem dat klidne nejaky neznamy hovado. Co se tyce Gargamela, Azaria je v ty roly naprosto genialni, takovyho uchylnyho idiota s krivym xichtem a pajdavou chuzi jen tak neuvidite. Jasne, pitvori se na vsechny strany, ale je to proste takova drzka, ze se tomu nejde nesmat. Celkove tak snesitelna komedie s par peknejma narazkama na Smouly, ktery deti asi moc nepoberou.(12.11.2011)