• troufalka

Nevyrůstala jsem na nich, viděla jsem je až se svými ratolestmi a těm se líbili. Hodně výchovné, lehce motralizující, mírně zábavné.(14.7.2013)

• paascha

Jsem rád, že v mém životě nemá ani fialová kráva, ani modrý trpaslík žádné místo.(29.9.2011)

• Shakers

Ak mám opravdu povedať, čakal som niečo ešte horšie, ale celkom sa to dalo pozerať aj keď som niekedy pri tom krútil hlavou. Animácia šmolkov je celkom fajn, taktiež aj ich mená, či spôsob vyjadrovania. Dalo by sa povedať, že šmolkovia sú vlastne dosť cool a nuda s nimi moc nie. Ľudské postavy tiež nie sú najhoršie a ani moc neprekážajú. Najviac čo ma sklamalo je Gargamel. Jeho prínos do filmu je fakt nulový, jeho postava trápna ako dialógy, no jedným slovom katastrofa. Chápem, že je to pre deti, ale toto bolo na mňa až príliš. Išiel som do toho s tým že je to pre deti a podla toho samozrejme bude aj moje hodnotenie, ale Gargamel sa fakt tak kreténsky správať nemusel. Škoda, mohlo to byť celkom fajn. 50% - 2*(13.12.2011)

Průměrná záležitost, která potěší hlavně rodiče s malými dětmi. Já šmouly úplně nesnášim a na animovanej celovečerák bych se nikdy nepodíval. Jenže tady hraje NPH. I přes veškerou skepsi musím uznat, že to nakonec celkem šlo. Hlavně musím pochválit CGI efekty, který si u Soňáků pohlídali...50%(17.5.2013)

Takmer guilty pleassure. Málokto po oznámeni hranej adaptácie a prvých traileroch neočakával fiasko ale výsledok je vlastne celkom milým prekvapením a navzdory tomu, že ide film hlavne pre deti je viac než znesiteľný a občas aj nečakane zábavný. Slabších miest sa síce nájde viac, Hank Azaria dokonca občas v roli Gargamela tlačí na pílu až príliš ale i tak sa po skončení u mňa dostavil pocit príjemne strávenej hodinky a pol a to k šmoulom neprechovávam nijak zvlášť výraznú nostalgiu. A to je to čo sa počíta. 70%(21.9.2011)