...ale moja dva a pol ročná od filmu "závislá" dcéra by dala ******...(21.1.2015)

Jedna nostalgická hvězda za Šmouly, jedna vtipná za Neila a jedná rozkošná za Jaymu. Za obsah bohužel jedna velká a hlavně nudná nula. Zvláštní dík patří samozřejmě závěrečnému střetnutí, jdoucímu ve šlépějích superhrdinských finále, myšleno v tom nejhorším slova smyslu.(5.6.2015)

Vtipní, roztomilí a modří. Moc jsem od nich nečekala, ale příjemně mě překvapili!:))(31.8.2011)

Převod Šmoulů do reálného světa se vcelku vyvedl. Samozřejmě, hlavní malé modré hrdiny bylo bohužel nutné poněkud amerikanizovat, takže tu a tam mluví "cool" a při jedné (dost možná nejhorší) scéně si dokonce zazpívají tak, až to skoro vypadá, že rapují, ale šmoulí duch filmu naštěstí zůstal. Vznikl neškodný mix zábavy pro děti i dospělé, který se může chlubit zejména skvělým Hankem Azariou v roli Gargamela (jeho vynořování z mlhy je k popukání vtipné, gandalfovský útěk z vězení rovněž), kocouřím parťákem Azraelem, u něhož takřka není poznat, kdy je skutečný a kdy animovaný, příjemnou pohádkově-komediální atmosférou, zručnou režií s citem pro vtipy, jejich timing i pro akční scény, a povedenou svěží hudbou pro mě neznámého Heitora Pereiry. Celý film je plný podařených scén a když v závěru dojde na listování "magickou šmoulí knihou", což je vázané vydání původních šmoulích stripů, zavane až nečekaně silný poryv nostalgie a člověk se zkrátka musí usmívat a být spokojený. Dávám tři a půl modré hvězdy.(4.1.2012)

• Shakers

Ak mám opravdu povedať, čakal som niečo ešte horšie, ale celkom sa to dalo pozerať aj keď som niekedy pri tom krútil hlavou. Animácia šmolkov je celkom fajn, taktiež aj ich mená, či spôsob vyjadrovania. Dalo by sa povedať, že šmolkovia sú vlastne dosť cool a nuda s nimi moc nie. Ľudské postavy tiež nie sú najhoršie a ani moc neprekážajú. Najviac čo ma sklamalo je Gargamel. Jeho prínos do filmu je fakt nulový, jeho postava trápna ako dialógy, no jedným slovom katastrofa. Chápem, že je to pre deti, ale toto bolo na mňa až príliš. Išiel som do toho s tým že je to pre deti a podla toho samozrejme bude aj moje hodnotenie, ale Gargamel sa fakt tak kreténsky správať nemusel. Škoda, mohlo to byť celkom fajn. 50% - 2*(13.12.2011)