• TeeAge

|| Scenár: J. David Stem, David N. Weiss, Jay Scherick, David Ronn / Based on The Smurfs by Peyo | Hudba: Heitor Pereira | Produkcia: Jordan Kerner | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Sony Pictures Animation, The Kerner Entertainment Company | Rozpočet: 110 miliónov $ | Tržby: 135,300,000 $ ||(11.8.2011)

• PinokKio

Bezpohlavní (doslova) modrá zábava. Možná, kdyby mi bylo sedm ..(9.12.2011)

Šmoulové mě příjemně překvalipy. Nebylo tam nic co mě chybělo, takže jsem nadmíru spokojen. Je to pěkná pohádka, která se nese v příjemném duchu. Pro přehlednost bych dal šmoulům alespoň jinou barvu kalhot. Šmoulinka je kus :-)(12.12.2011)

Ale jo, proč ne. Čekal jsem o dost větší průšvih. Na jednu stranu jsou všechny postavy a postavičky dost ploché (ehm, nesprávný výraz - spíše by se dalo říci nevyužité) a povinné rodinné moralizování neskutečně vlezlé, na tu druhou jsou ale Šmoulové docela zábavní a VTIPNĚ nesnesitelní, což podtrhuje titulní šmoulí popěvek. Králové mejdanu jsou jednoznačně Gargamel s kocourem Azraelem. Asi by mi nevadilo, kdyby vzniklo pokračování, které by se odehrávalo pouze ve šmoulím světě.(10.9.2011)

Kdo čekal, že z toho vyleze něco jiného (vždyť už trailer si na nic nehraje a rovnou nám naservíruje, jak bude vypadat většina vtípků ve filmu) musel být hodně naivní. The Smurfs je prostý, letní biják, na který když vezmete děti, tak se budou bavit a dospělí se díky Neilu Patricku Harrisovi nebudou nudit. Navíc, Sofía Vergara je opravdu… dokonalá. Takže za ni, za Jaymu Mays a za tu pohodovou atmosféru dávám 70 %.(29.10.2011)