Šmoulové

Šmolkovia

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2011, 99 min

• MikeCool

Velká nuda, technicky nedoladěné, humor na bodu mrazu. Nic převratného od toho nečekejte. 30%(7.12.2011)

• gouryella

Pro me tezkej pruser a zklamani....... Celovecerni animak by potesil daleko vice(7.11.2011)

Převážně pro nejmenší, ve filmu je mnoho scén, u kterých mi bylo jasné, že se mladší publikum musí tetelit blahem a být mi o dvacet míň tetelím se nejspíš taky. Naštěstí se mi ale vyloženě neprotáčely panenky nad trapnem a i těch 100 minut se dalo vydržet, kór když se člověku nechce moc přemýšlet a chce se třeba jen bavit nad 3D: **** které se zase jednou nadprůměrně vyvedlo. Především v počátečním průletu lesem a, podobně jako u Avengers, v akčním závěru lahodí oku a baví, skoro se mi po taťkovi šmoulovi chtělo natáhnout ruku, aby mi to neschytal v obýváku o zeď. Hraní šmoulové se celkem dají a to mě ti animovaní v dětství výrazněji nezaujali. 50%(9.10.2013)

• - Jde o druhý film Rajy Gosnella, který je hranou adaptací animováného seriálu Williama Hanna-Josepha Barbary. První byl Scooby-Doo (2002). (EbiGuetta)

• - Šmoulu Šikulu měl údajně namluvit Quentin Tarantino, z plánu ovšem sešlo. (EbiGuetta)

• - Na záverečných fotkách sú Šmolkovia odfotený ako stavajú mrakodrap. Je to odkaz na slávnu fotografiu Charlesa C. Ebbetsa, ktorý zachytil obed robotníkov na vrchole rozostavaného mrakodrapu RCA Building. Podľa niektorých zdrojov je na fotke aj Slovák Gusti Popovič. (SeanBean)