• dr.horrible

Are you fuckin smurfing me??(22.12.2012)

• liborek_

Stupidita naprosto stejného ražení, jako např. Alvin a Chipmunkové. Ostatně tyto dva filmy jako by vznikly přes kopírák - jsou ve všech směrech naprosto STEJNÉ, - pouze chlupatý Teodor je vystřídán modrým Nešikou (ale obávám se, že takových id(io)entických filmů je celá řada. Děj, provedení, indoktrinace dětí špatným vkusem... Jsou postavičky šmoulů tak roztomilé záměrně, aby překryly příšerný puch uleželého hnoje, ve kterém se usměvavě válejí? Téměř nesnesitelné.(18.11.2011)

• Skejpr

Ano, skutečně výrazně snesitelnější, než se čekalo. Na druhou stranu ale výrazně méně zábavně, než třeba Méďa Béďa, z něhož se po příšerných ohlasech vyklubala velmi roztomilá a zábavná záležitost. Šmoulové jsou relativně vkusní a sebe ironické fórky fungují, je jich ale pohříchu málo (nejzábavnější je paradoxně Gargamel). Ve výsledku tak film, který si na půl dělá srandu ze sebe a jemu podobných, ale přitom stále spadá do škatulky rodinných filmů o digitálních mrňouscích, kteří otravují život nějakému člověku, jsou povětšinou nesnesitelní a nakonec dojdou prozření na základě tradičních amerických hodnot. Neumím si představit, že by to někoho alespoň trochu soudného mohlo vyloženě naštvat, ale to jen podtrhuhuje jiný fakt a to, že Šmoulové jsou především absolutně zbyteční.(25.8.2011)

• troufalka

Nevyrůstala jsem na nich, viděla jsem je až se svými ratolestmi a těm se líbili. Hodně výchovné, lehce motralizující, mírně zábavné.(14.7.2013)

Jako u většiny ostatních - překvapivě snesitelné. A vtipné. Hodněkrát jsem se nahlas smál. A mohlo být určitě lépe, kdyby mne ty potvory nevytáčely tím svým otravným zpíváním a neustálým "šmoulni to sem" a "musíme sebou šmoulnout"... 60%(7.2.2012)