TRON: Legacy 3D

Tron: Dedičstvo

TRON: Legacy

Sci-Fi / Akční / Thriller / Dobrodružný

USA, 2010, 125 min

Nádhera. Audio-vizuálne ma to nadchlo, ako už dlho nič. Keď sa do toho Daft Punk oprú, šlape to naozaj parádne. A príbeh? To otcovsko-synovské klišé ma predsa len niečím oslovilo - určite viac, ako klišé tvorca-vzbúrený výtvor.(13.3.2011)

• Pethushka

Málo tepla a moc světýlek..pěkný design, ale chlad.(23.4.2011)

Silný wow efekt a slabý scénář stejně jako u originálu.(14.4.2013)

Scénář: Edward Kitsis, Adam Horowitz .. Designový skvost.(16.12.2010)

Vizuální žranice bezesporu, už jenom proto doporučuju návštěvu kina. Druhým top prvkem je soundtrack od Daft Punk. Všechno ostatní (scénář, herecké výkony) je spíš v průměru, Garrett Hedlund jako hlavní postava je castingový ústřel, ten člověk nemá ani kapku charismatu. Na příběhu mi nevadí, že je jednoduchý (nějaké snahy o přesahy lze najít - a jsou spíše na škodu, protože zoufale nefungují), nýbrž že je ne zcela efektivně odvyprávěný. Divák se nedočká žádného postupného poznávání reálií daného kyberprostoru. Jack byl loni na Pandoru pěkně postupně připraven. Kdepak Sam - ten do Světýlkova zčista jasna spadne a ani nevypadá, že by ho to nějak zvlášť překvapilo, nedejbože aby se dožadoval odpovědí. Divák (já) tak nemá šanci poznat limity toho světa - a to se pak postavám špatně fandí, protože se snadno nabyde dojmu, že kdykoli se něco posere, tak bude následně stačit, aby se stařík stvořitel Bridges něčeho dotknul a všechno bude all right. Na čtyřhvězdičkové hodnocení zním až příliš kriticky, že? Jenže aby bylo jasno - TRON: Legacy není vůbec špatný film, veškerá kritika z mé strany vychází z toho, že s mírným doladěním scénáře to mohla být ultimátní pecka srovnatelná třeba s Matrixem. Po vlažném přijetí ze strany vážených pánů recenzentů mi naštěstí výrazně spadla očekávání, takže nakonec jsem spokojen. Stokrát radši si dám další pokračování Trona (a jo, klidně s Kosinskim za kamerou), než většinu připravovaných komiksáren (od Sršně, přes Lanterna, po Thora). 80 %(18.12.2010)

• - Pro film vzniklo 152 kostýmů, na nichž pracovalo 275 lidí a vyšly na 13 milionů amerických dolarů. První kostým vznikal tři měsíce, každý další přibližně tři týdny. Do přiléhavé kombinézy ze speciálně upravené pěny pomáhali každému herci čtyři další lidé. Návrhy kostýmů vznikaly výhradně na počítači, kam se naskenovala těla jednotlivých protagonistů. Baterie, díky nimž obleky svítí, měli herci ukryté v disku na zádech. [Zdroj: IDNES.cz] (oje)

• - Když Garrett Hedlund vstupuje skrz obrovské trezorové dveře do budovy Encomu, řekne stejnou větu, jako Jeff Bridges v prvním díle Tron, když se taktéž vloupával dovnitř: ,,That's a big door.' (Kroeger055)

• - "Zamrznuté" snímky na Flynnově konzoli ve skryté pracovně ukazují příkazy a znaky, jež naznačují, že Encom systém je postaven na formě Unix nebo Linux. Naproti tomu v původním filmu bylo jasně vidět, že počítačové moduly byly částmi tehdejších sálových počítačů IBM. (Caszidy)