• kingik

Film, který mě nepřesvědčil o svých kvalitách. Vše od režie až po herecké výkony v hlubokém podprůměru a ve velmi nezajímavém televzním zpracování.(5.1.2011)

Poměrně zdařilé převedení stejnojmenné knihy Ivana Olbrachta ve film, v němž se stejně jako se obyvatelé židovské vísky Polany noří do mikve, i divák noří do obrazu každodenního, v tomto světle příliš často nezobrazovaného, života židovské komunity.. Nicméně člověku / diváku alespoň částečně znalému tématu nenabízí nic zajímavého, a tak pouze sleduje velmi lidský, ač jednoduchý, příběh chudého Bajnyše a jeho kobylky, nutno říci dost zchátralé, Julči. Bajnyše Zisoviče tradičně skvěle ztvárnil Ondřej Vetchý, jehož dojemně civilní a svojí až naivně strhující herectví patří k nejzapamatováníhodnějším stránkám Dostálova snímku..(3.6.2013)

Literární klasika.(13.8.2008)

• Houdini

Český Lev 2 : Kamera, Hudba + 2 nominace: Herec HR - Ondřej Vetchý, Herec VR - Jan Hartl(8.9.2004)

Prumerny film, ale opet skvely Ondra Vetchy - jasne nejlepsi cesky herec.(23.5.2002)