62 % - Vynikající Vetchý a velmi dobře zachycená atmosféra, jak se asi v takové komunitě žilo.(26.1.2007)

Literární klasika.(13.8.2008)

Trochu úsměvné, trochu smuné vyprávění o životě v zapadlé židovské osadě kdesi na Zakarpatské Ukrajině.(13.8.2002)

Mně se to líbilo. Taková sonda do života židů... a pro příznivce Hrubešové a Bočanové povinnost vidět!(27.12.2007)

Poměrně zdařilé převedení stejnojmenné knihy Ivana Olbrachta ve film, v němž se stejně jako se obyvatelé židovské vísky Polany noří do mikve, i divák noří do obrazu každodenního, v tomto světle příliš často nezobrazovaného, života židovské komunity.. Nicméně člověku / diváku alespoň částečně znalému tématu nenabízí nic zajímavého, a tak pouze sleduje velmi lidský, ač jednoduchý, příběh chudého Bajnyše a jeho kobylky, nutno říci dost zchátralé, Julči. Bajnyše Zisoviče tradičně skvěle ztvárnil Ondřej Vetchý, jehož dojemně civilní a svojí až naivně strhující herectví patří k nejzapamatováníhodnějším stránkám Dostálova snímku..(3.6.2013)