• Tommassi3
  ***

  Poměrně zdařilé převedení stejnojmenné knihy Ivana Olbrachta ve film, v němž se stejně jako se obyvatelé židovské vísky Polany noří do mikve, i divák noří do obrazu každodenního, v tomto světle příliš často nezobrazovaného, života židovské komunity.. Nicméně člověku / diváku alespoň částečně znalému tématu nenabízí nic zajímavého, a tak pouze sleduje velmi lidský, ač jednoduchý, příběh chudého Bajnyše a jeho kobylky, nutno říci dost zchátralé, Julči. Bajnyše Zisoviče tradičně skvěle ztvárnil Ondřej Vetchý, jehož dojemně civilní a svojí až naivně strhující herectví patří k nejzapamatováníhodnějším stránkám Dostálova snímku..(3.6.2013)

 • zette
  ***

  Dobra a pozvolna atmosfera zidovske osady z podkarpati. Vyborny Hartl, jeho pribeh me ale oproti Bajnyse ( Vetchy ) bavil o poznani mene. Na to, ze se puvodne jednalo o televizni film, tak Golet v udoli nedopadl vubec spatne...(22.12.2011)

 • MJMilan
  *****

  Pekne zpracovany pribeh podle stejnojmenne predlohy, hezky ukazane zidovske zvyky, chudoba, ale take charakterove vlastnosti jako jsou pokrytectvi, rodinne pouto, sobeckost aj.(13.1.2008)

 • - Jedná se o poslední film Josefa Kemra, který již v době natáčení trpěl rakovinou, které později podlehl. (Redyx111)

 • - Protože tehdy údajně neměla Mahulena Bočanová na sobě vůbec chlupy (ani v podpaží), museli jí lepit pánské kníry do podpaží, protože by to bylo neuvěřitelné, že Brana, žena tělesná, chlupy v podpaží nemá. [Zdroj: Úsměvy Mahuleny Bočanové] (hippyman)

 • - Film bol natáčaný v Chrudimi, Svobodných Hamroch a na skanzene Veselý Kopec. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace