RKO Production 601: The Making of 'Kong, the Eighth Wonder of the World'

všechny plakáty

Němi

Vycerpavajici dokument na 2DVD edici klasickeho King Konga (spolu s dalsim hodinu trvajicim filmem I'm King Kong! The Exploits of Merian C. Cooper). O nataceni, Cooperove inspiraci, loutce vedene Willisem O'Brianem, dopadu filmu na dalsi tvurce, hudbe a hercich se dozvite opravdu vse. Jen spehovat Cooperovi pres rameno by prekonalo tuhle informacni bombu. ()

corpsy

Skvelý, napínavý a vyčerpávajúci dokument o jednom z najslávnejších a najprelomovejších filmových diel v histórii kinematografie. ()

curunir

Vyše 2 a polhodinový dokument oslavujúci kult King Konga. Právom. Dokument pozostáva zo 7 rôznych celkov, ktoré sa jednotlivo venujú rôznym častiam nakrúcania prináša jedinečný pohľad na tento míľnik kinematografie s množstvom informácií cenných nielen u Kongových fanúšikov. Mňa osobne najviac zaujala časť venovaná náročnej tvorbe stop-motion animácie v ktorej bol prvý King Kong vytvorený a následný Jacksonov pokus o rovnaký štýl nakrúcania v súčastnosti. Okrem toho dokument obsahuje i Jacksonovu predstavu o scéne v ,,Pavúčej jame" , ktorá sa z pôvodného filmu stratila. V spoločnosti jedných z najväčších tvorcov filmu tak aj na prvý pohľad zdĺhavá stopáž ubehne ako voda. (napísané 1. 11. ´08, 2. hodnotenie, 2. komentár k filmu) ()

Eraserhead

Vynikající, inspirativní a zábavné! Sledovat tvůrčí proces výroby King Konga byl mnohem záživnější, než sledovat většinu dnešních "filmů o filmu", kde všichni sedí u počítačů. ()