Strom v srdci (TV film)

Předloha:

Kim Edwards (kniha)

John Pielmeier

Daniel Licht

Kniha je naozaj čítateľná a film fajin tak na televíziu... Watson tradične dobrá.(9.10.2013)

• Tommassi3

"Ve foťáku je všechno skryté !! Ale fotografie pravdivě ukazuje, co bylo utajeno !!" Stejně jako film v důsledku ukazuje všechny nedostatky lidí, kteří se na něm podíleli v celé jejich nahotě, režiséra, herce, scénář i hodnotu příběhu !! Desetiletý chlapec padá asi z dvoumetrové zídky do sněhu a je kolem toho křiku a hysterie, že to jednoho až musí šokovat !! A hystericky se tu řve a propadá amokům vlastně celou dobu.. Cynik by řekl: "Mnoho povyku pro nic !!" Televizní film Micka Jacksona působí hodně uřvaným a uplakaným dojmem, ale v tak prkenném a křečovitém podání, že to prostě alespoň ve mně ty očekávané emoce vzbuzovat nemůže.. Ty neustálé uslzené flashbacky prostě rozčilují !! Schovávat se za nálepku "podle skutečného příběhu" ?? Ale jděte, na tenhle háček se dnes ještě někdo může nechat chytit ?? Vyvolává to ve mně jen nevěřícné otrávené pohledy a nejzásadnější otázku ze všech.. Je to, k sakru, ten samý Mick Jackson, který dal světu kinematografie jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Osobního strážce ?? Není to úplně špatné, jen tahle televizní záležitost prostě pobrala příliš mnoho těžkých slabě rozvedených i zpracovaných témat k zamyšlení, které se mezi sebou bijí, a velmi tak snižují celkovou kvalitu Stromu v srdci, přičemž si vůbec neláme hlavu s těmi nepříjemně ostrými časovými posuny děje, a nedokázala se vyvarovat naprosto nesmyslných scének ( Mulroney napíše do bloku vzkaz a pak jej dlouze přeškrtává, místo aby list vytrhnul !! Gretchen Mol sbírá po domě špinavé prádlo, odnese ho do koupelny, začne cpát do pračky, aby ji nakonec nechala napůl otevřenou s prádlem koukajícím ven a se slovy, že musí do práce, odchází !! ) !!(26.7.2013)

Vcelku průměrný příběh, ale tři hlavní role byly podle mě moc hezky zahrány.(26.7.2013)

Na TV film nadprůměrné a relativně dobře obsazené (Ach Gretchen...jednu noc!) dílko, které občas zbytečně zapadá do emočních pastí. Na druhou stranu to není nic nepřekousnutelného a po skončení rozhodně nemáte dojem, že to byla ztráta času. Příjemných, odpoledních 65%(9.12.2010)

• sona123

Jednoduchý TV film, velmi schématický, dojemný až jímavý, hrající na city. Nejsilnější stránku vidím v hudbě. Věřím, že knížka mohla být o x tříd výš.(18.5.2012)