poster

Strom v srdci (TV film)

 • USA

  The Memory Keeper's Daughter

 • Slovensko

  Rozdelené dvojičky

Drama

USA, 2008, 86 min

Režie:

Mick Jackson

Předloha:

Kim Edwards (kniha)

Scénář:

John Pielmeier

Hudba:

Daniel Licht

Producenti:

Michael Mahoney

Scénografie:

Doug McCullough

Kostýmy:

Debra Hanson
(další profese)
 • berusche
  ***

  Životní tajemství je tíha, která se evidentně těžko udržuje. Klobouk dolů před hlavním hrdinou, pro mě asi těžko udržitelné. Tak to je asi vše, co mě osobně na tom příběhu zaujalo, páč já bych s tím žít nemohla. Co ovšem na snímku budí skutečným dojem, je opět dokonalý výkon Emily Watson. Znovu totiž dokázala, že ona se do role umí vžít a že v jejím podání byste jí věřili, nejen mezeru mezi očima. Dalším kladem je Dermot Mulroney, ačkoli jeho tváři chybí a vždycky chybět bude, mimika, je to kluk skutečně s charismatickým projevem a já se na něj ráda koukám. Vyčítám ale scénáristům, že opomněli rozvést důvody k odcizení, které u pana doktora nastalo. Ano, máte se čeho chytit, ale něco tu schází.(22.5.2011)

 • sona123
  **

  Jednoduchý TV film, velmi schématický, dojemný až jímavý, hrající na city. Nejsilnější stránku vidím v hudbě. Věřím, že knížka mohla být o x tříd výš.(18.5.2012)

 • Ant
  **

  Žádný zázrak. Obyčejný televizní film o manželském páru, kterému se narodí dvojčata. Jedno je ale postižené, a tak se ho otec rozhodne dát pryč ze strachu, že by mohlo brzo zemřít. Samozřejmě si to vyčítá atd. Obvyklý klišé scénář, který nijak nevyčnivá. Na jedno podívání a dost.(11.10.2008)

 • freddy
  ***

  Televizní film o jednom osudovém rozhodnutí a jeho následcích. Je to film, který je téměř k neroznání podobný filmům od Steelové, zkrátka příběh ze života, kde se postupně kazí vztahy všech zúčastněných a jediný, kdo je nejvíce šťastný, je právě ta postižená holčička, která vyrůstá v lásce a ideálním rodinném prostředí. Konec už potom docela solidně graduje v jakési citové vydírání, kdy jsem nedokázal zadržet své slzy, a asi to tak mělo být, protože jakýkoliv jiný konec by byl pro mě jako diváka spíše zklamáním. Pokud se podívám na herecké představitele, tak Dermot Mulroney si odehrál svůj standard, kdy ani neolsňuje, ani vyloženě nezklame, prostě přijde, odříká své repliky, pokusí se dát najevo nějaké emoce a to je vše. Ale v tomhle televizním filmu to naprosto stačí a více jsem toho od něj ani nečekal. Naopak mě zaujala Emily Watson, kterou jsem snad dosud v žádném filmu neviděl, nebo jsem ji možná jen nezaregistroval, ale zde byla velice výrazná a příjemná. Pokud tedy mám zhodnotit film jako celek, tak musím říci, že nevybočil z průměru, ale na druhou stranu ani pod ten průměr nespadl, takže vlastně pokud o tomto filmu řeknu, že se jedná o průměrný snímek se zajímavým námětem a zajímavou studií rozpadající se rodiny, tak to je asi ta správná charakteristika. Uděluji tři hvězdy.(18.11.2010)

 • eLeR
  ***

  Kniha je naozaj čítateľná a film fajin tak na televíziu... Watson tradične dobrá.(9.10.2013)

 • - Film byl natočen na motivy románu „Strom v srdci“ od spisovatelky Kim Edwardsové a z části také podle skutečné události. (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace