Deník nymfomanky

Španělsko, 2008, 95 min

Cuca Canals

Javier Salmones

Roque Baños

Tento snímek bych zařadila do mé "pokladnice" nízce hodnocených filmů, které svým, mnohdy kontroverzním zpracováním a obsahem, vzbuzují zcela rozličné reakce, avšak mě se velmi zalíbily a považuji je za působivé, ač možná mnohdy lacině a prvoplánově vyhlížející kousky. Pro mě velmi zdařilý film se zajímavou Belén Fabra. Kdyby mu byla "poskytnuta" větší míra naléhavosti, intenzivity či autentičnosti, jednalo by se o ještě vybroušenější "Deník nymfomanky."(24.7.2011)

• Subjektiv

KOMENTÁŘ OBSAHUJE LEHKÉ SPOILERY. 24.4. - Můj milý deníčku, dneska mě svrběla frnda, tak jsem nechala toho Araba, aby mi ji podrbal. Cítím se trochu provinile. 25.4. - Dneska mě zase svrběla frnda, tak jsem si ji nechala podrbat od jednoho Itala. Ptám se sama sebe, jestli nejsem kurva. 26.4. - Dneska mám velkou radost. Moje babička mi řekla, že na svrbění frndy není nic divného a mám si ji nechat drbat, kdy se mi zlíbí a jak se mi zlíbí. Že bych zašla za tím Arabem? Nebo mám zkusit něco nového? 27.4. - Jaime je úžasný, je mi s ním dobře, i když mi nedrbe frndu. Ale stejně bych radši, kdyby ji drbal. Kamarádka mi prozradila, že jsem zamilovaná. Asi má pravdu, drbání frndy je teď mnohem příjemnější. 28.4. - Jaime mi vydrbal svědící frndu. 26.6. - Dlouho jsem do tebe, můj deníčku, nepsala. Jaimeho prý drbání frndy už nebaví. Nechápu to, vždyť ho tak miluji. A ta frnda tak svrbí. 27.6. - Můj deníčku, umřela mi babička. Bylo to hrozné, pár minut mě dokonce nesvrběla frnda a plakala jsem. Po hrobě jsem se válela, tak mě to zasáhlo. Hrála k tomu taková dojemná hudba. 28.6. - Už jsem na to přišla, stanu se luxusní prostitutkou. Bude postaráno o peníze i drbání frndy. 29.6. - Dneska mi zákazníci celý den drbali frndu. Bomba! 15.7. - Ach jo, není to takové, jak jsem si to představovala. Sice mi drbou frndu, ale ne tak, jak chce být frnda drbaná, ale tak, jak oni chtějí. Jsem normální? Už zase slyším tu dojemnou hudbu. 16.7. - Dneska to bylo strašné, umřela mi kamarádka a drbání frndy stálo za prd. Celý den hrála ta dojemná hudba. 17.7. - Už to dělat nebudu, odteďka mi bude frndu drbat jen ten, koho si sama vyberu a jen když mě bude svrbět frnda. Takže pořád. Teď už vím, že jsem normální a dokážu s tím žít... KONEC SPOILERŮ - Very soft porno kombinované s červenou knihovničkou, v níž se neustále dokola omílá následující: jak to má přenadržená žena v naší macho společnosti těžké. Jo, holka, co kdybys byla hnusná jak noc... To bys to teprve měla těžké... A možná bys pak ty s lidmi v tvém okolí, díky ušetřenému času získala nějakou povahu. Teda krom té nadrženosti, tu jsme poznali vážně dobře. Také se dozvíme, že je vhodné přijmout svou sexualitu, smířit se s tím, jací jsme (nadržení).(17.5.2010)

• Chrustyn

Nudné drama, kde už název filmu vystihuje celý děj. Ano, je to o nymfomance, (kdo by náhodou nevěděl jedná se o permanentně nadrženou ženu) která není schopná žít normální sexuální život s jedním partnerem a tudíž se "doráží", kde se dá. Příběh je chabej, jak poprsí hlavní hrdinky (čímž se nechci nikoho dotknout, jen se prostě nejedná o nic velkého ani zázračného), herecké výkony jsou na úrovni telenovely a ani sexuální nadšenci si film neužijí, jelikož i když je zde dost sexuálních scén jsou natočeny hodně decentně a ve většině případů jsou odbyté za pár sekund.(8.5.2009)

• Skip

Mohlo by to být docela dobré, kdyby nepřišel ten totálně zprzněnej konec. Co to jako mělo být? Nymfomanka se prošuká k uvědomění si, že má prožívat každý den a aby toho nebylo málo, musel jí to říct mrzák. No tak s tímhle ať na mě nikdo nechodí.(27.1.2010)

• dopitak

Na druhý pokus už to vyšlo, a dokoukal jsem to. Kromě erotiky, které je ve filmu opravdu dost, nic jiného tvůrci nenabízí. Ale na druhý pohled už to tak nesnesitelné nebylo.(29.7.2011)