V elektrizující mlze

In the Electric Mist

Pochované hriechy

Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 117 min

Mohla to byť výborná detektívna dráma z južanského prostredia. Tavernier je skúsený režisér, na ktorého Smrť v priamom prenose nezabudnem, Tommy Lee Jones a John Goodman sa na svoje úlohy narodili a južanské prostredie s močiarmi bolo autentické. Mrzí ma, že Enšpígl si už pred päť rokov predo mnou všimol podobnosť vnútorného hlasu policajného poručíka s vnútorným hlasom detektíva Marlowa z vynikajúceho rovnomenného televízneho seriálu. Poľahčujúcou okolnosťou pre mňa je, že som Pochované hriechy videl až dnes. Prešľapom bez poľahčujúcich okolností je však nezmyselná snová línia z dôb občianskej vojny. Neúmerne predlžuje film a neprináša žiadnu pridanú hodnotu. Jej odoperovaním by vzniklo omnoho lepšie dielo.(18.5.2016)

• SOLOM.

Těšil jsem se na další akční jízdu s Tommy Lee Jonesem, ale místo toho jsem se dočkal celkem nudné a hlavně nezáživné mysteriózní detektivky, která nám nabídla tak zamotaný scénář, že se v něm zřejmě nevyznal ani sám režisér, který nám absolutně nezodpoví řadu otázek, ke kterým nás vedlo několik indicií již od prvních minut. Dokázal bych překousnout tu blbost s duchem konfederace i totálně zpackaný závěr, jenže těch PROČ v mé hlavě zůstala spousta a tudíž tomu nedám ani průměrné hodnocení. Velká škoda, nevyužitého potenciálu.(4.9.2015)

Nemyslím si, že je to špatný film, ale mě zkrátka nechytnul a moc mě nebavil. Žánrově je neukotven, protože jako krimi mi to připadá hrozně rozplizlé a téměř nudné. Délka se mi zdála až neúnosná a výsledné rozuzlení nezajímavé. A rozmluvy hlavní postavy s mrtvým generálem byly úplně přestřelené. Jen ten John Goodman nikdy nezklame, odporné, slizké a nesympatické padouchy umí zahrát na výbornou.(23.2.2014)

Tommy Lee Jones v úlohe old-schoolového detektíva v old-schoolovej kriminálke s mysteriózno-filozofickou vedľašou dejovou linkou. Všetko je podfarbené bluesovou hudbičkou (veď predsa hurikánmi zmietaný New Orleans) a ešte ako bonus sa objaví Buddy Guy. Som prekvapený z nízkeho hodnotenia (10.12010-58%), ale dá sa to vysvetliť tým, že mystery linka nie každému vyhovie.(10.1.2010)

Pro mě nejlepší film Tommyho Lee Jonese. Srovnávám především s veleúspěšným No country for old men a Three Burials of Melquiades Estrada, o Men in black ani nemluvě. Zajímavá zápletka, mystický (ale neškodný) nádech tajemna a odkazu na slavnou konfederační historii, "atraktivní" prostředí močálů, pasující country hudba. Snad jen Tommy by se nemusel za každou cenu pressovat do kalhot takového tvrďáka, přinejmenším scéna v baru po odtažení limuzíny "Baby Feeta" je zbytečně přehraná. Jinak ovšem pohodová detektivka, i když spíše thriller než drama. Na tohle se do kina jít dá.(25.1.2009)

• - Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)