V elektrizující mlze

Pochované hriechy

Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 117 min

• JohnnyD

Tommy Lee Jones je vynikajúci, ale v tej roztrieštenej chaotickej réžii toho veľa nezmôže. Film pôsobí, akoby Tavernier ani nečítal scenár, alebo akoby každú scénu točil niekto iný. Škoda, námet a lokácia vyzerali byť zaujímavé...(9.10.2009)

Konecne rezijne opraty drzi veteran filmu a konecne zanrovka, ako ma byt(29.12.2009)

Životem orvaný a dávno dědkovatící Tommy Lee Jones v další policejní roli, tentokrát jako šerif vyšetřující vraždu prostitutky v jižanském městě, ve kterém vyplouvají na povrch dávno pohřbené hříchy. Herci jsou typově přesní, jenže snímek jako celek působí neosobně a pro někoho bude obtížné naladit se na pomalou vlnu a proniknout pod povrch. Jižanská atmosféra (po hurikánu) plná močálů a rasistických odkazů nicméně solidní, Beltramiho hudba také, generál z občanské války mi asi jako ostatním moc nehověl. Pro příště: dejte tomuhle chlapíkovi pořádný scénář, zručného režiséra a nechejte ho s bouchačkou, policejním odznakem a tím jeho nasraně unaveným výrazem honit nějaké hovado.(8.12.2014)

Je zvláštne raz za čas naraziť na film so známymi hviezdami, ktorý je tak zvláštny, má tak zvláštnu atmosféru, tak zvláštnu stavbu deja a pôsobí aj napriek krimi žánru a tomu obsadeniu absolútne nekomerčne. V hmle je film určený skôr pre festivaly, ale aj medzi európskym, ázijským a americkým artom musel pôsobiť značne zvláštne. No proste je to zvláštny film a už sa mi to slovo nechce viac používať. Chvíľami sa film začne kolísavým tempom potápať v miestnych bažinách, chvíľami prekvapí zaujímavou scénou, prekvapivým momentom a končí možno trochu konvenčnejšie, ako by divák vzhľadom na atmosféru diela čakal. Tavernier si hrá s Jonesovou hereckou škatulkou drsného a férového policajta (nikoho iného si v tejto úlohe neviem predstaviť) a odviedol spolu s ním výbornú prácu. V tom ostatnom to trochu drhne.(10.7.2013)

T.L.Jones je na tieto úlohy vyšetrovateľov a policajtov ako stvorený. Príbeh mi sedel, postupné približovanie k vrahovi dáva čas ponoriť sa do celkovej atmosféry. Mafián v podaní J. Goodmana je dobrá postava a práve napätie medzi ním a T.L.Jonesom je korením filmu. Vadou na filme je alkoholické blúznenie či vidiny a rozhovory s generálom, ktoré tu akosi nesedia a film by bol bez nich určite reálnejší a divákovi bližší. 60%.(11.11.2012)

• - Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)