V elektrizující mlze

In the Electric Mist

Pochované hriechy

Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 117 min

Konecne rezijne opraty drzi veteran filmu a konecne zanrovka, ako ma byt(29.12.2009)

Mám rád Tommyho Lee Jonese, už od dob Uprchlíka a prvních Mužů v černém. Jeho výtečné herectví a drsné chlapáctví dodalo této kriminálce s jinak tuctovým námětem patřičné koule. Zde hraje postaršího zkušeného šerifa, který hledá sériového vraha prostitutek. Další body přidala i parádní jižanská atmosféra s bažinami, řekou a mlhami, naopak fantasy motiv setkávání šerifa s mrtvým generálem podle mne snímku spíše uškodil. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zuIa00bPJHw(24.6.2013)

Veliká škoda, že Bertrand Tavernier působící chvílemi dost ztraceně naprosto dokonale zpackal finále téhle skvostné mysteriózní záležitosti, protože tím fatálně "prokaučoval" svoji možnost natočit geniální thriller, který by se jistě stal legendárním !! Dokázal namíchat parádní koktejl krimi thrilleru a mystery snímku, v němž už na první usrknutí cítíte koule a charisma Tommyho Lee Jonese, který sice znovu kopíruje své mlčenlivé hrdiny s buldočími instinkty a traumatizovanou duší nasáklou lihem, ale já mu to prostě žeru, i nádherně bezpáteřního Johna Goodmana.. Bezútěšně magická jižanská atmosféra zde sice není využita bezezbytku, ale všechna ta města duchů, nekonečné močály jako stvořené pro pohřbení nejednoho tajemství, zápach nedávno řádícího živelného monstra jako zrcadlo všech těch monster lidských se všemi jeho zakořeněnými neduhy od rasismu až po typicky americkou vidláckou nabubřelost, mi tento nedostatek plně vynahrazují !! A ten hudební motiv Marca Beltramiho mi místy opravdu rval uši..(24.6.2013)

Je zvláštne raz za čas naraziť na film so známymi hviezdami, ktorý je tak zvláštny, má tak zvláštnu atmosféru, tak zvláštnu stavbu deja a pôsobí aj napriek krimi žánru a tomu obsadeniu absolútne nekomerčne. V hmle je film určený skôr pre festivaly, ale aj medzi európskym, ázijským a americkým artom musel pôsobiť značne zvláštne. No proste je to zvláštny film a už sa mi to slovo nechce viac používať. Chvíľami sa film začne kolísavým tempom potápať v miestnych bažinách, chvíľami prekvapí zaujímavou scénou, prekvapivým momentom a končí možno trochu konvenčnejšie, ako by divák vzhľadom na atmosféru diela čakal. Tavernier si hrá s Jonesovou hereckou škatulkou drsného a férového policajta (nikoho iného si v tejto úlohe neviem predstaviť) a odviedol spolu s ním výbornú prácu. V tom ostatnom to trochu drhne.(10.7.2013)

• eraserhead666

Kdyby tam hrál Clint, tak dám i 3*, protože tyhle role on zvládá s ležérní bravurou. Tommy Lee se často snaží až moc vypadat tak, jak postava vypadá a několikrát mu to nesedne natolik, že mu to nejde věřit. Film je nepříjemně rozháraný, jako by nevěděl, co chce vyprávět zrovna v danou chvíli, nakonec zjistíme jakési tři linie, které jsou spolu spojeny jen chabě. Scénu s únosem dcery si mohli klidně odpustit, protože její vyústění je až k smíchu (takhle lehce během 2 vteřin vybruslit z něčeho, co slibuje docela zajímavou a promakanou scénu, to jsem snad ještě neviděl). Strašně trapný mi připadal Robicheauxův vnitřní hlas, který občas vstoupí do děje. Je naprosto zbytečný, protože kromě několika rádoby květnatých pasáží o počasí popisuje akorát tak to, co zrovna ukazuje kamera. Na svou zbytečně přepálenou stopáž je to prostě moc suché. Má to ale hezké lokace a dekorace.(27.4.2010)

• - Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)