V jednom ohni

Stephen Kendrick

Bob Scott

Mark Willard
  • dobytek

Jednomu hasičovi se začne hroutit manželství a jeho stará se s nim chce rozvádět. Hasič má ovšem fotra náboženskýho fanatika, kterej mu vysvětlí, že když začne věřit v boha, tak mu to manželství zachrání. Nejlepší je, že mu nakonec stará všechno odpustí, protože pro její ochrnutou matku koupil kryplkáru za 24 tisíc dolarů. Takže žádnej bůh, ale prachy :-) Jinak mě velmi zaujali ty hasiči ve filmu. Skoro všichni jsou neskutečně obézní a sotva se hejbou a k autonehodě posílaj žebřík :-)(21.5.2010)

Veľmi vydarené svedectvo o sile Božej pomoci v živote človeka. Vynikajúci scenár (až na typickú, mierne gýčovú americkú záverečnú scénu v záhrade), výborná réžia, herecké výkony a svieže tempo dokážu diváka zaujať a vtiahnuť ho do príbehu tak, že je nútený premýšľať o svojich postojoch a prehodnocovať ich. Som milo prekvapená a trochu aj dojatá, že existuje tento film, a to práve v dobe, kedy je všeobecná kríza manželstva a rodiny. Z vlastnej niekoľkoročnej skúsenosti viem, že život v manželstve je občas veľmi ťažký, a žiadna kríza nie je jednoduchá, ale súhlasím s tvorcami - s Božou pomocou sa dá všetko zvládnuť. Som vďačná za tip na dobrý film a za povzbudenie vo viere.(10.3.2011)

Teda prvních dvacet minut jsem se šíleně nudil. Každý každého jen pomlouvá a je to deprimující. Čekal jsem snímek z hasičského prostředí a ne náboženskou telenovelu o rodinných starostech. V jednom ohni není jen o požárech. Nehledě na to, že pár hasičů tam má docela slušnou nadváhu a nechápu jak tohle zaměstnání můžou dělat. CITÁT - Ty to připisuješ Bohu ?......... Rychle poslouchej, pomalu mluv a pomalu se rozlob Jakob 1:19. Náboženský podtext obsažený v celém snímku mě vadil. Naopak je docela zajímavá ta kniha, nebo spíš deník o čtyřiceti dnech manželství. To co udělal Caleb (Kirk Cameron) okolo 74 minuty ve scéně "počítač", to už silně zavánělo fanatismem. Od šedesáté minuty je příběh už velmi předvídatelný a to co dříve neměl už ztratil úplně. Tedy náboj, akci a reakci. CITÁT - Bůh mě (ho) podržel........(26.3.2012)

Rozpočet $500,000Tržby USA $33,456,317Tržby Celosvetovo $33,473,297Tržby za predaj DVD v USA $53,880,351 //počet predaných kusov 4,204,731║ Kresťanstvo ešte nemalo lepšiu reklamu vo filme(a to som neotrasiteľne neveriaci), veľmi príjemný a osviežujúci film, kde je všetkého s mierou, vynikajúci príbeh s postupnou gradáciou a vo svojej podstate s vnútorným posolstvom súžitia, neznámi herci si počínali nanajvýš dobre, zručná réžia, dokonca miestami príde aj na nejaké vtipné odľahčenie, plusom je tiež hudba, nechýba dávka napätia, krásne vyvážený malý-veľký film. Pre mňa nečakane milé prekvapenie. /90%/(24.4.2009)

Vymyšlený příběh, ale obsahem natolik pravdivý, že jsem mu věřil...Není to žádný velkofilm, to uznávám...Na druhou stranu je velmi realistický...Podobné situace zažívají milióny manželství na celém světě...Zatím jsem neviděl jediný film, kde by se manželství zachránilo...Ostatní příběhy vždycky končí rozvodem a opětovném naléznutí nové lásky...To že je východisko??!!! Ne, jenom lidská ješitnost...Jsem rád, že režisér i scénarista Alex Kendrick ukázal opravdový způsob záchrany rozpadajícího se manželství...Bůh vytvořil manželství a já mu věřím, že chce pro nás to nejlepší..."Nemůžeš ji milovat, protože ji nemůžeš dát, co nemáš"...Pokud nemáš Boží lásku, nemáš své manželce ani lidem opravdu co dát...Oddal jsem se Boží lásce a funguje to...Prožívám opravdu láskou naplněný vztah...Vždy dávám pět hvězdiček filmu, který mne svým blízkým příběhem dostane na kolena, abych děkoval Bohu za jeho LÁSKU...(29.1.2009)

• - Alex Kendrick film napsal, režíroval, produkoval a navíc si i zahrál jednu z hlavních rolí. (Amper01)

• - Vzhledem k tomu, že je Kirk Cameron zapálený křesťan, v závěrečné scéně, kde líbá svou filmovou manželku, zaskakovala za herečku Cameronova skutečná žena. Pár je v daném okamžiku zabírán z dálky. (jarvis)

• - Knihu, o kterou se celý film opírá, v roce 2008 pod názvem „Výzva lásky“ vydali režisér Alex Kendrick a jeho bratr Stephen Kendrick. (KrestanFilms)