poster

Lištičky

 • Slovensko

  Líštičky

  (Slovensko)
 • Irsko

  Little Foxes

  (Irsko)
 • anglický

  Foxes

Drama

Česko / Slovensko / Irsko, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  **

  Nelehký život a mysl jedné východňárky, snažící se najít ono pověstné štěstí v ulicích Dublinu, je takovou směsicí reality show, home videa a dokumentu o slovenské a české komunitě toužící žít na britském "venkově". Vše se točí kolem Betky, která je vhozena do irského moře plného dravých ryb, toužící po její hrudi (není se co divit) a snažící se chudinku Au pairku jen a jen zneužít. Životní odevzdanost a prázdnota v cizím prostředí, ochota jít za čímkoli i stín osudného činu z minulosti. Skvělá, potemnělá atmosféra Dublinu i basová linka provázející drama scény. Takže by mělo být všechno v pořádku. No, bylo by, kdyby režisérka divákovi nenabídla jen střídání prázdných a bezduchých scén, o kterých se dá říci, že kdyby jich byla jen půlka, bylo by to stále moc. Vlastně se celou dobu čeká na odpověď. Proč je Betka taková, jaká je. Otázka je zodpovězena, tak ještě jednu totálně prázdnou scénu nakonec a je po všem. Sledování všedních starostí typu, kdo, kde, s kým a jak a střídání maniodepresivních stavů hlavní hrdinky. To vše v Irsku, bez sebemenšího náznaku irského přízvuku. Dobrý námět, který však zůstal někde za kamerou.(26.6.2014)

 • PinokKio
  odpad!

  Nevím, co koukatelného má být na filmu, kde neustále sledujeme absolutně nesympatickou a destruktivně se chovající hlavní představitelku. Pokus o náznak co ji k tomu vedlo se sice ve filmu mihne, nic to ovšem nemění na tom, že v hodnocení ode mne je to odpad.(28.12.2010)

 • troufalka
  *

  Marně jsem si lámala hlavu, co tím chtěla paní režisérka říct. Těžko čitelný příběh dvou sester naprosto vykořeněných z rodiny, z rodné země, bez citového zázemí a jakýchkoliv morálních zásad.(10.6.2014)

 • Vědma
  *

  Přiznám se, že jsem to neviděla ani od začátku ani do konce, ale ráda bych podotkla, že jediný, kdo nebyl v tomhle filmu tragéd, byly ty lišky.(12.7.2012)

 • Slarque
  *

  Jsou jisté záhady. Třeba proč se na něco takovéhohle skládají tři evropské filmové fondy? Proč by někdo chtěl tři hodiny (subjektivního diváckého času) sledovat nepochopitelné jednání líné, zlé krávy? Jen protože má její představitelka velká prsa? Pointa už nic nezachrání, ale i tak zdvihám hodnocení na 10%.(13.7.2012)

 • - Režisérka filmu Mira Fornayová o filmu říká: „Tajemství jsou v našich životech jako kotvy. Dokud je nepojmenujeme, neodkryjeme a nepromluvíme si otevřeně, drží nás na jednom místě a točíme se jakoby v kruhu. O tom je příběh Alžběty a možná i ostatních postav filmu.“ (Martin00x)

 • - Film Lištičky byl letos vybrán do soutěže 66. mezinárodního filmového festivalu v Benátkách (soutěžní sekce Týden mezinárodní kritiky - 24 International Film Critics´ Week). Po roce 1989 nebyl do některé ze soutěžních sekcí tohoto festivalu zařazen žádný český nebo slovenský filmový debut. (Martin00x)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace