poster

Lištičky

 • Slovensko

  Líštičky

  (Slovensko)
 • Irsko

  Little Foxes

  (Irsko)
 • anglický

  Foxes

Drama

Česko / Slovensko / Irsko, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vědma
  *

  Přiznám se, že jsem to neviděla ani od začátku ani do konce, ale ráda bych podotkla, že jediný, kdo nebyl v tomhle filmu tragéd, byly ty lišky.(12.7.2012)

 • Havenohome
  *

  Slepá ulička. Režisérka je nešťastný produkt FAMU - "Autorská filmárka". Sama nevie, čo chce robiť, tak sa rozhodla, že bude režírovať. Nejaké to umenie, aby bola svetu osožná! Nebude predsa robiť nejaké komerčné bludy. Ručná kamera, aktuálna téma, pocit vykorenenosti, trable v rodine + nožničky do p*čky. To sú tie správne ingrediencie na artový v tomto prípade ťažký neúspech. Nuda a trápne slovenské dialógy po anglicky. Márne očakávania slovenského publika. Pamätám si ako sa po premiére na MFF Bratislava režisérka zúfalo oháňala argumentami, že film nechápeme, lebo je určený pre svetové festivalové publikum. Ja by som ho púšťal len ľudom, ktorých by som chcel mučiť.(24.5.2012)

 • charlosina
  odpad!

  Podivná sračka tvářící se artově. // Nejde jen o to, že hlavní hrdinka (resp. antihrdinka) se chová úplně nemožně, ale zejména o to, že celková výstavba filmu absolutně nefunguje (od charakteristiky postav po nenávaznost děje) a pokus o niterní drama ukřivděné mladé dívky hledající sama sebe tak selhal na celé čéře. // Ve výsledku jsou Lištičky zmatené "cosi", co se snaží mít nějakou výpovědní hodnotu, která zazní do prázdna a ani závěrečné ("vysvětlující") momenty nezachrání hodinu křečovitého a zmateného "čehosi", co by se rádo tvářilo jako solidní (a hluboký) film.(4.10.2010)

 • troufalka
  *

  Marně jsem si lámala hlavu, co tím chtěla paní režisérka říct. Těžko čitelný příběh dvou sester naprosto vykořeněných z rodiny, z rodné země, bez citového zázemí a jakýchkoliv morálních zásad.(10.6.2014)

 • Marigold
  **

  Obraz rozkladu východní komunity v Irsku, který se však sám vnitřně rozloží dřív, než stihne divákovi cokoli smysluplného sdělit. Zbyde tak jen dadaistické a ubíjející pásmo afektu, odchodů, příchodů a rozchodů. V reálných kulisách Dublinu vznikla pouze chatrná příběhová kašírka, kterou nad vodou drží alespoň trochu solidní provedení...(2.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace