Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• MMR

Jedna za snahu. To českopolské mluvení by možná tak mohla ocenit Ewa Farná, ale já určitě ne. Jsem "vzteky" bez sebe, že se tohle ke mně dostalo. Nedivím se, že je to první a zároveň poslední film tohoto režiséra. Další podobný "zblitiny" bych asi neunesl.(10.1.2013)

• lola3121

Není nic smutnějšího, než nevtipná komedie. A je to bohužel právě tento česko-polský opus z doby okupace spřátelenými vojsky v r. 1968, jehož gejzír trapnosti nezachrání ani tak zvučná jména, jako Menzel, Polívka, Budař, Dušek nebo Hrušínský. Na polské komedie mám ty nejlepší vzpomínky (Sexmise), ale tohle se opravdu nepovedlo. Jít na toto veledílo do kina, asi bych dala odpad. Jelikož jsem při něm zvládla spoustu domácích prací, z piety dávám jednu hvězdu a vřele nedoporučuji.(20.8.2011)

• Snorlax

Viděla jsem i horší filmy, nebylo jich moc, ale nějaké se najdou. Děsí mě, kam spěje česká kultura, humor je nahrazen primitivním vulgarismem, místo herců se před kamerou pitvoří sbor těch, kteří by herci rádi byli. A všemu vévodí pitomý scénář, jenž se do závěru filmu obul s takovou vervou, až z toho šokem omdlévali i mravenci. Závěr filmu musel urazit i inteligenci plastové lahve.(20.8.2011)

• Spinosaurus

Z principu!(28.10.2009)

• bari68

Spomienka historických udalostí za ,,šesťdesiatyôsmy,,?.....Veľká trúfalosť nazývať to takto.(21.8.2011)