Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• lola3121

Není nic smutnějšího, než nevtipná komedie. A je to bohužel právě tento česko-polský opus z doby okupace spřátelenými vojsky v r. 1968, jehož gejzír trapnosti nezachrání ani tak zvučná jména, jako Menzel, Polívka, Budař, Dušek nebo Hrušínský. Na polské komedie mám ty nejlepší vzpomínky (Sexmise), ale tohle se opravdu nepovedlo. Jít na toto veledílo do kina, asi bych dala odpad. Jelikož jsem při něm zvládla spoustu domácích prací, z piety dávám jednu hvězdu a vřele nedoporučuji.(20.8.2011)

• nightevan

Až vymřou králové jako Holubová, Dušek, Polívka; bude to úplný odpad.(16.1.2010)

• kagemush

Bravo Glomb! Nuvěřitelná schopnost tady toho pána udělat z partičky výborných (nebo alespoň kdysi výborných) herců statující panáky mě natolik ochromila,že jsem to celé dokázal slupnout,- s takovou chutí jako když jste někdy nuceni spolknout sopl.A že jsem to vydržel až do konce svědčí o mém latentním masochismu.(řeknu vám ,že masochisti musej mít teda ale kurva tvrdej život!)(21.8.2011)

• - Eva Holubová prohlásila, že hrát v takovém filmu je její národní povinností. (hippyman)

• - Majitelem tanku "Beruška" je sběratel František Koch. (hippyman)

• - Film bol natáčaný v meste Sobotka a na ceste medzi obcami Mladějov a Stéblovice. (dyfur)