Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• 666teen

Švanda k popukání o invazi polských vořežprutů do Československa roku 68. Zaparkujou starý téčko v knajpě plný českých švejků a..........nic se neděje. Ani komedie, ani drama, je to jenom Trošku dost trapný.(21.8.2011)

• Stodvacet

Dávam jednu * a to jen za ručníky.)(6.12.2009)

• Terva

"Zběsilé Teutonské hordy natahují drápy po bratrském Československu....aby zabodly rezavý bajonet do jeho zad. A co na to nebohý Československý lid ? Štká bolestí a volá o pomoc. Nedovolíme Československu, aby se zkurvilo. Soudruzi? vojáci !!! Do tanků a na Hradec Králové !!! Vykonejte rozkaz !!!" A Beruška vyráží....do České prdele, kde při čůrání ani prach neodletuje. Škoda nebo ne, ale Beruška nabourá do národní hrdosti, tedy do hospody a začnou se dít divné věci..... Polívka, Menzel, Holubová nebo Hrušínský, samá Česká esa v průměrné až podprůměrné Česko - Polské komedii o okupaci. Humor i smutek to reprezentuje tento film, a nakonec nás stejně pobijou.(3.1.2010)

• c.tucker

Nemělo to moc nějakou myšlenku. Herci tam opět hráli všichni součastníci, co se vyskytují ve všem a všude. Zajímavé je propojení s Polskem a občas nějaký humor, ale to asi tak všechno. Postavy jsou vcelku nedořešené a scénář dost děr.(24.7.2009)

• bestlama

Tak jestli mě ještě škola někdy donutí jít na podobný film, tak si vážně něco udělám .. Ten film mě doháněl k nudě, šílenosti apod. sračkám ... Na chvíli jsem usnul a myslím, že jsem neprohloupil. Chtěl jsem dát 1* za to, že mě to na začátku aspoň trošku rozesmálo, ale rozmyslel jsem si to, a odepisuji ten film do pekel ... sečtenou, podtrženo ... škola mě opět nasrala!!!(8.4.2010)

• - Film vychází z divadelní inscenace, kterou Jacek Glomb úspěšně uvedl v divadle v polské Legnici. (Bart)

• - Polský tank ve filmu je ve skutečnosti tankem českým - nenašel se T34, který by mohl producent ze svých prostředků zaplatit. (hippyman)

• - Eva Holubová prohlásila, že hrát v takovém filmu je její národní povinností. (hippyman)