Operace Dunaj

Operation Danube

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

Z těch hodnocení to vypadá, jak kdybychom se dívali na jiný film? Nevím - samozřejmě fakt je ten, že jsa po otci Polák a matce Čech, užil jsem si tuhle komedii asi trochu jinak, než většina diváků... Co vytknout? Ploché charaktery, které se nechovají logicky ani se samozřejmým přihlédnutím k tomu, že se jedná o komedii/frašku, nikoliv psychlogický film. Proměna polských vojáků i zamilování se místních slečen nejde tak úplně zkousnout ;) Nicméně - já se bavil a jako komedie to rozhodně není odpad.(23.7.2009)

• MMR

Jedna za snahu. To českopolské mluvení by možná tak mohla ocenit Ewa Farná, ale já určitě ne. Jsem "vzteky" bez sebe, že se tohle ke mně dostalo. Nedivím se, že je to první a zároveň poslední film tohoto režiséra. Další podobný "zblitiny" bych asi neunesl.(10.1.2013)

• anura

za trailer.... zatím. Film si, myslím, nechám ujít.(26.7.2009)

• kagemush

Bravo Glomb! Nuvěřitelná schopnost tady toho pána udělat z partičky výborných (nebo alespoň kdysi výborných) herců statující panáky mě natolik ochromila,že jsem to celé dokázal slupnout,- s takovou chutí jako když jste někdy nuceni spolknout sopl.A že jsem to vydržel až do konce svědčí o mém latentním masochismu.(řeknu vám ,že masochisti musej mít teda ale kurva tvrdej život!)(21.8.2011)

• 666teen

Švanda k popukání o invazi polských vořežprutů do Československa roku 68. Zaparkujou starý téčko v knajpě plný českých švejků a..........nic se neděje. Ani komedie, ani drama, je to jenom Trošku dost trapný.(21.8.2011)

• - Polský tank ve filmu je ve skutečnosti tankem českým - nenašel se T34, který by mohl producent ze svých prostředků zaplatit. (hippyman)

• - Eva Holubová prohlásila, že hrát v takovém filmu je její národní povinností. (hippyman)

• - Film vychází z divadelní inscenace, kterou Jacek Glomb úspěšně uvedl v divadle v polské Legnici. (Bart)