Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• kagemush

Bravo Glomb! Nuvěřitelná schopnost tady toho pána udělat z partičky výborných (nebo alespoň kdysi výborných) herců statující panáky mě natolik ochromila,že jsem to celé dokázal slupnout,- s takovou chutí jako když jste někdy nuceni spolknout sopl.A že jsem to vydržel až do konce svědčí o mém latentním masochismu.(řeknu vám ,že masochisti musej mít teda ale kurva tvrdej život!)(21.8.2011)

• Big Bear

Snaha nasadit zde ,,Pelíškovskou" partu s pár vyhasínajícími hvězdami a pár mlaďochy coby základní recept na divácký úspěch zde evidentně nevyšla. Nefunguje zde ani retro vlna a rádoby dramatická zápletka z okupace 1968. Nevěřil jsem jí stějně jako v Renčových Rebelech. Slovanská - Polská - uřvanost mi taktéž nesedla. Internacionální záměr tu nějak vyzněl mimo...Zkrátka nebylo to drama, nebyla to ani komedie, bylo to takové uřvané tesilovo - krepsylonové nic o ničem s jedním pěkným tankem. Celou dobu od výjezdu tanku jsem si říkal, že se to musí nějak rozběhnout, ale najednou byl konec (ten stál vůbec za to!) a nerozběhlo se nic. Jako vždy v těchto případech dávám jednu hvězdičku za snahu. Je to ale s odřenejma ušima a - odpad - mne svrběl na klávesnici! *(20.8.2011)

• sator

Půlka filmu ve tmě to už možná stálo za úvahu natočit rozhlasovou hru.Jinak fakt hrozný....(7.12.2009)

• blackrain

Štěstí, že jsem tento nejnovější počin nemusela vidět v kině, nudou bych okousala sedačku před sebou a nevěděla kam s nohama. Takhle jsem stihla napsat dvě faktury a příjmout zboží na sklad. Pan Menzl, Hrušínský, Polívka a paní Holubová opět nezklamali, jen bych je radši viděla v nečem lepším.(15.1.2010)

• nightevan

Až vymřou králové jako Holubová, Dušek, Polívka; bude to úplný odpad.(16.1.2010)

• - Eva Holubová prohlásila, že hrát v takovém filmu je její národní povinností. (hippyman)

• - Film vychází z divadelní inscenace, kterou Jacek Glomb úspěšně uvedl v divadle v polské Legnici. (Bart)

• - Film bol natáčaný v meste Sobotka a na ceste medzi obcami Mladějov a Stéblovice. (dyfur)