Řezník (festivalový název)

Jižní Korea, 2007, 75 min

Jin-won Kim

Jin-won Kim
  • lamps

Tak jsem zase jednou, dá se říci neplánovaně a v afektu, zabrouzdal do nevyzpytatelných vod hororového extrémismu, ale ani tahle osobitá brutální řezničina mi nijak nepomohla k tomu, abych si vytvořil k danému filmovému odvětví ucelené názorové stanovisko. A tím odvětvím mám na mysli právě snuff či gore snímky (nemusí se zároveň povinně jednat o found footage), které se snaží evokovat jisté emoce a docílit zpodobnění určité myšlenky na základě mučení a detailně znázorňovaného fyzického trýznění. Důležité je to slovo "snaží", neboť jsem prozatím nenarazil na jediný podobně brutální horor, který by se skrze krev, zvratky a vnitřnosti dokázal dokopat i k nějakému smysluplnému poselství a jehož následná interpretace kamarádovi by se rozšířila i někam mimo prvoplánové pojmy jako "masakr", "hnus" nebo "jatka". A takový je i Řezník, bezcitná přehlídka nepochopitelné lidské krutosti, která se zdá být jediným důležitým motivem filmu, a také asijské hororové exploitation školy, která odkopává nějaký příběh do outu a snaží se dosáhnout věhlasu jen pomocí šokujícího, bohužel skutečně prvoplánového násilí. Hodnotit nebudu, protože podobným věcem, barbarsky prosazujícím pro mnohé nestravitelné obrazové tabu, se zkrátka nedá jen tak přisoudit pár hvězd za účelem vystižení filmařské kvality, ale abych byl upřímný, všem otrlým divákům mohu tohle dílo částečně doporučit. Přeci jenom, každý má trochu jiné filmové buňky, o žaludku ani nemluvě..(5.4.2015)

• Mr.Apache

V podstatě úplně zbytečná sadistická sračka, kterou trošičku zachraňuje pan Prase.(4.12.2011)

Tyhle found footage krváky se velice těžko hodnotí. Člověk si klade otázku "Co vlastně mám na tomto hodnotit?", jestli propracovanost gore scén, propracovanost a návaznost "děje", či pokus, nebo spíše snahu o kvalitní atmosféru. No, Dasalja je u mě lehce nadprůměrnou záležitostí všech výše zmíněných prvků. Gore scény (když už na ně konečně došlo) byli velmi věrohodné a propracované, velice hardcore. S dějem je to bídné. Klasický průběh: lidi bez možnosti úniku, které povraždí skupinka maniaků, ale atmosféra postupem času velice houstla a to já rád.(17.10.2013)

Tenhle film sem vlastnil ještě dlouho před tím ,než se objevil na csfd v databázi a imdb (k datu 10.11.09 tam ještě myslím není ...). Měl sem za to, že se jedná o něco fakt hodně hodně drsnýho a hustýho, ale shodou okolností jsem před jeho shlédnutí shlídl řadu fakt hodně "hardcore-exploiterů" ... No na tohle jsem se chystal až časem, až to vejde víc do povědomí ... a stalo se ... A já k "Butcherovi" usedl ... Áááách ... jaká to zbytečná reklama nad něčím , co tu možná už několikrát bylo a co v mých očích "zas tak strašný nebylo" ... Nechci vypadat jako úchylák, jsem hodně emotivní člověk a tyhle filmy na mě výrazně působěj, natož tyhle ... ale TOHLE?? Nízkorozpočtová záležitost, při které máte pocit, že vás někdo unesl a natáčí s vámi snuff a to proto, protože vám dal kameru na hlavu a všechno co vám dělá a dělá ostatním, vidíte z vlastního, tzv. 1.sth person view ... No není to úplně ono, protože se docela klepete a zdrháte a dostáváte na držku, hlava vám lítá sem a tam a občas něco zahlídnete nechutnýho ... Každopádně je to HODNĚ, hodně drsný!! Odehrává se to v prasečáu a čtveřice "snuff-úchylů" s "váma" natáčí snuff ... A taky s vaší manželkou. Týrá "vás" nejen fyzicky, ale psychicky a je zde jedna scéna, která je fakt "OVER THE TOP, BEYOND THE LIMIT" a každej se u ní asi docela pozastaví a řekne si "No ty woe to snad ne??!" dobrej nápad, nikdy sem nic takovýho neviděl ... Ale jinak je to rádoby "torture-exploitation" bez hlavy a paty, s nulovým scénářem a možná i rozpočtem ... Každopádně vřískání obětí je nervydrásající a budete ho slyšet ještě po nocích několik dnů, takže fakt bacha, žádná sranda tento film opravdu není!!!!! Ale taky nic extra, dělá se z toho víc, než to je ...(11.11.2009)

Keď som si pozrel (fake snuff) film August Underground's Mordum (2003), povedal som si, že je to absolútny vrchol všetkej nechutnosti a zvrhlosti. Po videní tohoto snímku som si to povedal opäť. Toto nie je film! Toto je humus, hovno, hnus, nechutnosť, grcka, sračka... Saw a iné vraj brutálne filmy môžu ísť oproti tomuto do riti. Tento film je podľa mňa fakt nebezpečný pre ľudí so slabšou povahou. Ja som asi prvý krát za svoj život pocítil, že sa mi "niečo deje v žalúdku. Fuj! Prvá polhodina je trochu slabšia, ale to, že ste ako keby tá osoba, na mňa hneď začalo pôsobiť. Stiesnenosť, beznádej, všetky tie pocity, ako sa cíti človek pred popravou, ktorý nevie za čo ho idú popraviť. Škoda, že prvé dve vraždy boli ukázané iba zvukovo. Film by mohol mať kľudne 90 minút s týmito vraždami a bol by to oveľa väčší masaker. Po polhodine začína film naplno. A to, čo začne mi vyrážalo dych, desilo ma a vyvolávalo tie najhoršie pocity. Videl som veľa fake snuffov, ale toto je jednoznačne vrchol. Moja úchylná stránka osobnosti hovorí "daj tomu 10 hviezdičiek". Žalúdok tvrdí zase "daj tomu odpad!". A tak dávam priemer a to 5*. Za to, čo tento film so mnou narobil si to určte zaslúži.(5.4.2010)