poster

Řezník (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Dosalja

 • anglický

  Butcher, The

Horor / Thriller

Jižní Korea, 2007, 75 min

Režie:

Jin-won Kim

Scénář:

Jin-won Kim
 • jarkolar
  ***

  Pro mě rozhodně netradiční věc a pojetím docela originální. Z té roztřepané kamery se mi kolikrát motala hlava a těžko se mi soustředilo a to tento problém většinou u FF nemívám. Tíživost a utrpení postav je zde dost uvěřitelný, což je asi největší plus filmu. Efekty jsou zpracovaný moc dobře, i proto je škoda, že není předvedeno nic novýho nebo dříve neviděnýho. Fajnový na jedno pokoukání, ale vracet se k tomu určitě nebudu . ps. kdo by tušil, co je to za postavu co se objeví v otvoru ve střeše 6:27 (http://i62.tinypic.com/jju2qv.jpg) a pak ještě několikrát v dírách ve stropě, nechť mi dá vědět do zpráv = )(11.1.2015)

 • Bloody13
  ****

  Podobný případ, jakým byl před lety "šokující" Hostel. U něj platilo mnoho povyku pro nic, i když tentokrát to pozdvižení docela chápu. The Butcher si překvapivě nezakládá jen na potocích krve, uřízlých končetinách a vyvrhnutých útrob. Abychom si správně rozumněli: různého násilí je tu požehnaně, je patřičně brutální a v jednom momentu to se mnou docela zamávalo. Jeho nejsilnější zbraní je ale POV, tedy pohled skrze jedinou osobu na všechny ty zvrhlosti. Díky kameře, kterou má jedna z obětí po celou dobu na hlavě, jsme svědky jejího (našeho) utrpení. Nejdříve čekáme, než na nás přijde řada, do té doby pouze slyšíme z druhé místnosti hrůzné nářky trpících obětí. Když se jde na věc, a ten prasečí řezník své oběti amputuje prsty motorovou pilou, kurevsky to bolí i nás. A následuje pokus o útěk, při kterém si samým napětím koušeme nehty, a nepřejeme si nic víc, než se za drastických podmínek dostat pryč a utéct. A to za každou cenu, při čemž vyvstávají otázky, jak si ceníme sebe a svých nejbližších. No je to vážně síla, i přes tu táhnoucí se první půlhodinu, která vyloženě nudí. Doporučit se dá pouze okrajovému a podobně laděnému publiku.(7.3.2011)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Kdybych měl rád snuffy torture, tak si pískám....ale já to rád nemám, nelíbilo se mi to, lituju, že jsem to viděl a už si to nikdy nepustím. Humus! 40%(1.10.2013)

 • Xeelee
  ****

  [Festival otrlého diváka 2009] …(15.2.2009)

 • lamps

  Tak jsem zase jednou, dá se říci neplánovaně a v afektu, zabrouzdal do nevyzpytatelných vod hororového extrémismu, ale ani tahle osobitá brutální řezničina mi nijak nepomohla k tomu, abych si vytvořil k danému filmovému odvětví ucelené názorové stanovisko. A tím odvětvím mám na mysli právě snuff či gore snímky (nemusí se zároveň povinně jednat o found footage), které se snaží evokovat jisté emoce a docílit zpodobnění určité myšlenky na základě mučení a detailně znázorňovaného fyzického trýznění. Důležité je to slovo "snaží", neboť jsem prozatím nenarazil na jediný podobně brutální horor, který by se skrze krev, zvratky a vnitřnosti dokázal dokopat i k nějakému smysluplnému poselství a jehož následná interpretace kamarádovi by se rozšířila i někam mimo prvoplánové pojmy jako "masakr", "hnus" nebo "jatka". A takový je i Řezník, bezcitná přehlídka nepochopitelné lidské krutosti, která se zdá být jediným důležitým motivem filmu, a také asijské hororové exploitation školy, která odkopává nějaký příběh do outu a snaží se dosáhnout věhlasu jen pomocí šokujícího, bohužel skutečně prvoplánového násilí. Hodnotit nebudu, protože podobným věcem, barbarsky prosazujícím pro mnohé nestravitelné obrazové tabu, se zkrátka nedá jen tak přisoudit pár hvězd za účelem vystižení filmařské kvality, ale abych byl upřímný, všem otrlým divákům mohu tohle dílo částečně doporučit. Přeci jenom, každý má trochu jiné filmové buňky, o žaludku ani nemluvě..(5.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace