poster

Řezník (festivalový název)

 • korejština

  Dosalja

 • anglický

  Butcher, The

Horor / Thriller

Jižní Korea, 2007, 75 min

Režie:

Jin-won Kim

Scénář:

Jin-won Kim
 • Hunter2222
  *****

  Keď som si pozrel (fake snuff) film August Underground's Mordum (2003), povedal som si, že je to absolútny vrchol všetkej nechutnosti a zvrhlosti. Po videní tohoto snímku som si to povedal opäť. Toto nie je film! Toto je humus, hovno, hnus, nechutnosť, grcka, sračka... Saw a iné vraj brutálne filmy môžu ísť oproti tomuto do riti. Tento film je podľa mňa fakt nebezpečný pre ľudí so slabšou povahou. Ja som asi prvý krát za svoj život pocítil, že sa mi "niečo deje v žalúdku. Fuj! Prvá polhodina je trochu slabšia, ale to, že ste ako keby tá osoba, na mňa hneď začalo pôsobiť. Stiesnenosť, beznádej, všetky tie pocity, ako sa cíti človek pred popravou, ktorý nevie za čo ho idú popraviť. Škoda, že prvé dve vraždy boli ukázané iba zvukovo. Film by mohol mať kľudne 90 minút s týmito vraždami a bol by to oveľa väčší masaker. Po polhodine začína film naplno. A to, čo začne mi vyrážalo dych, desilo ma a vyvolávalo tie najhoršie pocity. Videl som veľa fake snuffov, ale toto je jednoznačne vrchol. Moja úchylná stránka osobnosti hovorí "daj tomu 10 hviezdičiek". Žalúdok tvrdí zase "daj tomu odpad!". A tak dávam priemer a to 5*. Za to, čo tento film so mnou narobil si to určte zaslúži.(5.4.2010)

 • Pedestrian
  ****

  Úplně mě děsí, jak dobře je celý ten hnus natočený. Opravdu Záhada Blair Witch torture-porn filmů. Tohle nechcete vidět.(13.10.2011)

 • Flipnic
  ***

  Tenhle film sem vlastnil ještě dlouho před tím ,než se objevil na csfd v databázi a imdb (k datu 10.11.09 tam ještě myslím není ...). Měl sem za to, že se jedná o něco fakt hodně hodně drsnýho a hustýho, ale shodou okolností jsem před jeho shlédnutí shlídl řadu fakt hodně "hardcore-exploiterů" ... No na tohle jsem se chystal až časem, až to vejde víc do povědomí ... a stalo se ... A já k "Butcherovi" usedl ... Áááách ... jaká to zbytečná reklama nad něčím , co tu možná už několikrát bylo a co v mých očích "zas tak strašný nebylo" ... Nechci vypadat jako úchylák, jsem hodně emotivní člověk a tyhle filmy na mě výrazně působěj, natož tyhle ... ale TOHLE?? Nízkorozpočtová záležitost, při které máte pocit, že vás někdo unesl a natáčí s vámi snuff a to proto, protože vám dal kameru na hlavu a všechno co vám dělá a dělá ostatním, vidíte z vlastního, tzv. 1.sth person view ... No není to úplně ono, protože se docela klepete a zdrháte a dostáváte na držku, hlava vám lítá sem a tam a občas něco zahlídnete nechutnýho ... Každopádně je to HODNĚ, hodně drsný!! Odehrává se to v prasečáu a čtveřice "snuff-úchylů" s "váma" natáčí snuff ... A taky s vaší manželkou. Týrá "vás" nejen fyzicky, ale psychicky a je zde jedna scéna, která je fakt "OVER THE TOP, BEYOND THE LIMIT" a každej se u ní asi docela pozastaví a řekne si "No ty woe to snad ne??!" dobrej nápad, nikdy sem nic takovýho neviděl ... Ale jinak je to rádoby "torture-exploitation" bez hlavy a paty, s nulovým scénářem a možná i rozpočtem ... Každopádně vřískání obětí je nervydrásající a budete ho slyšet ještě po nocích několik dnů, takže fakt bacha, žádná sranda tento film opravdu není!!!!! Ale taky nic extra, dělá se z toho víc, než to je ...(11.11.2009)

 • Pilda17
  *

  Nuda a zase jenom nuda. Poslední dobou mi takové horory lezou krkem a tento obzvlášť už po pár minutách... 2/10 = 20%(25.10.2011)

 • rykardo
  ***

  Snímek, který mě celkem příjemně překvapil dvojím zjištěním... First..., už i v Jižní Koreji zjistili, že natáčení pseudo snuffu má něco do sebe .-)..., second..., po technický stránce, resp. co se zpracování make upů a gore efektů týče a v rámci daného ranku samozřejmě, rozhodně nijak nezaostávají za svými východními (japonskými) či západními (americkými) kolegy... No a to by asi bylo, co se veškerých překvapení týče, tak nějak pro dnešek asi vše .-)(3.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace