Příjemná komedie o záletné manželce, kterou má uhlídat sám čert.(18.4.2003)

Příjemná komedie. Mladý Vladimír Ráž. No a taky neotřelá a hodně překvapující pointa.(19.4.2003)

Velmi dobrá česká veselohra, málo známých jmen, ale kvalitně zahrané. Tady je jasně vidět, že když ženská chce, tak obelstí i samotného ďábla. Což je docela smutné konstatování hlavně pro toho ďábla.(19.7.2002)

Vcelku zajimavy film o tom, ze zenske pokoleni je opravdu po certech nebezpecne plemeno.(28.7.2002)

Skvělá historická komedie o smlouvě s čertem, který je však na ženskou krátký, ne nadarmo se říká, že žena je plémě čertovské. Jak to tak vypadá, i naši dávní předci měli problémy jako dnešní muži, ženy zahýbaly a zahýbaly :-) U tohoto filmu se člověk nudit nemůže a den se mu jistě bude stát o poznání hezčí, i když bude venku lejt jak z konve :-)(8.5.2009)

Nadprůměrná historická veselohra završuje celek českého historického filmu protektorátní éry. Alegorické vlastenectví s jasným protiněmeckým apelem, dojemné i burcující, je nahraženo kratochvilným (humorně odlehčujícím) pohádkovým prvkem scénáře i syžetu. Pro režiséra i řadu hereckých představitelů bylo očividně štěstím, že celé natáčení a posléze i uvedení do kin předešlo únorový puč. Řada dnes zcela zapomenutých, a přitom nikoliv nenadějných jmen je truchlivým svědectvím této bolestné skutečnosti. Jiná se tu napak objevila takřka poprvé a stala se trvalou součástí našeho poválečného hraného filmu. Vedle potměšilé Zoubkové herecky nejvíce ční začínající Vítězslav Vejražka. I dnes má toto dobově nadprůměrné, zdánlivě "lehké" až konzumně působící dílo vnímavému divákovi co nabídnout.(12.9.2007)

Na dobu svého vzniku profesionálně, moderně natočená komedie se zajímavým hereckým obsazením, která vynikne zejména v porovnání s produkcí, kterou Barrandov produkoval po roce 1948. Rozverná komedie o tom, že žena dokáže téměř všechno, minimálně uhnat čerta. Celkový dojem: 70 %.(27.6.2006)

Zaujímavý a vtipný námet, len na môj vkus trochu ukecané.(23.11.2009)

Pohádkově laděná historická veselohra ve zcela jiném duchu navazuje na výjimečné výlety českého filmu do středověku. Poprvé v zestátněném filmu (připravovaná ještě za války) to byla Rozina sebranec, roce 1946 Nezbedný bakalář, a nyní společně Jan Roháč z Dubé a Alena; v obou shodou okolností hrála Miluše Zoubková. Nijak zvlášť jsem si ovšem nikdy nelebedila u příběhu s ďábelsky neotesaným Vejražkou a nevýraznou hlavní hrdinkou, jejíž výkon i půvab hravě předstihly hlavní devízy celého projektu, výprava a kostýmy architekta Štěpána Kopeckého a návrháře Josefa Matěje Gottlieba.(26.2.2009)

Velmi vtipná, nadčasová komedie na stále aktuální téma.(13.8.2007)

Poválečné dramaturgické zaměření na hrdinské skutky okupační minulosti odsunulo do pozadí řadu daleko zajímavějších projektů. Jedním z nich byla i historická veselohra Miroslava Cikána. Stejnojmenná kratochvilná historka Františka Kubky z jeho Karlštejnských vigilií je mistrným obrazem ženské vypočítavosti. V jejím středu stojí půvabná záletná žena žárlivého platnéřského mistra, kterou před pokušením a svody nedokáže uhlídat ani sám ďábel. Záměrná stylizace do pohádkové podoby i zcela zřetelný ironický podtext přidávají filmu na kvalitách. V titulní roli se objevila dnes už zcela neznámá Miluše Zoubková, jejíž herecké ztvárnění andělské nevěrnice ale svědčí o macešském nevyužití nesporně kvalitního uměleckého talentu. Mimořádný a lehce nadprůměrný výkon zde podává Vítězslav Vejražka coby prohnaný pekelník, podléhající prosté síle lásky. Tento film představuje zdařilý výsledek z nepříliš početné skupiny tzv. historických veseloher (v návaznosti na předmnichovský Vávrův Cech panen kutnohorských a protektorátní Fričovy Počestné paní pardubické) a současnému divákovi nabízí příjemné rozptýlení v podobě odvěkého střetu lásky a rozumu. Téma, které zůstává univerzální a je vlastně úplně vedlejší, zda se odehrává v časech rozmarně středověkých nebo v současné odlidštěné společnosti.(13.6.2009)

• dopitak

Přišlo mi to strašně teatrální až komediantské. Panovník byl extra nesympatickej.(21.8.2014)

Když si starší muž vezme za ženu mladou a krásnou ženu, je to vždycky důvod k žárlivosti. Žárlivec pak ze zoufalství hledá pomoc u samotného ďábla. Kde pomáhá ďábel, tam to něco stojí. Ale na Alenu byl i čert krátký, no, a ne jenom na ni. Kdyby držela jazyk zuby, tak by si ji do pekla neodnesl.(22.11.2009)

Po celém dni psaní seminárky je to velice příjemný a zábavný relax - velmi vtipný příběh, dobře natočené a pro mě neznámí, ale kvalitní herci. Hlavně ten čert byl sympaťák :-)(9.1.2013)

"Jen s ohledem na Tvé někdejší záslužné špatnosti bude Ti prominuto!"(8.6.2014)

Potvůrka láska umí zamotat šišku nejen pozemšťanovi.(30.5.2014)

Myslim, ze na svou dobu velice zajimavy a odvazny namet. Tesi me, ze i pred vice nez sedesati lety byl pohled na sexuchtive zeny podobny tomu dnesnimu. Aneb na " svini " je kratky i dabel, i kdyz... Velmi dobry a podareny film, ve vsech smerech.(4.2.2010)

Komedie zasazená do prostředí středověkého městečka, kam si výrobce zbroje, nožů a mečů Tomáš přivedl krásnou ženu, a protože kolem je spousta nápadníků, hlídá si ji jako oko v hlavě. Jenže musí odjet za prací do Flander a tak požádá samotného čerta, aby mu ji hlídal. Smlouva zní - uhlídáš-li mou ženu od nápadníků, dám ti svou duši. Jenže žena je žena a ta když chce, tak na ni ani čert nestačí. A když je žena ještě k tomu krásná, i čert její kráse podlehne. Velice příjemná, dobově kostýmová komedie, která sice nevyrazí dech, ale příjemně pobaví v zimní sychravé večery. Hudba: Dalibor C. Vačkář(9.1.2011)

Těsně před únorovým pučem u nás vznikla tato krásná, milá, vtipná historická komedie na kterou se rád podívám vždy. Není obsazena naší absolutní špičkou a je na ní vidět i po 60 letech od vzniku, že neměla ani moc velký rozpočet. Za to má humor a ponaučení pro diváky: ŽENSKÉ JSOU POTVORY A ANI ĎÁBEL JE NEUHLÍDÁ:-)(26.10.2007)

Ani nevím, čím přesně, ale tenhle film dokážu sjíždět na videu pořád dokola, pobavit se a relaxovat. V rolích všech těch Aleniných milenců se objevuje mnoho známých tváří. Alena je správná potvora a konec je překvapivě chytrý.(1.2.2008)

<< předchozí 1 2