Wyvern (TV film)

Kirk Shaw

Scénografie:

Renee Read
  • castor

„Je to bestie, jsme ztracení, to je boží hněv.“ Ztracený je především divák, který musí sledovat mordy mimo kameru, protože jinak by to už asi bylo nad možnosti tvůrců. Jedna z děr Aljašky tu musí vzdorovat o něco ostřejšímu drakovi, než kterého přichystal léta páně 1982 režisér Radim Cvrček ve své pohádce, postavy jsou otravné, ty ženské jsou pak vyloženě na parádu. Ztráta času, přitom je snad úplně jedno, že má technické parametry televizního filmu, ne? Nesnaží se tu totiž vůbec nikdo..(24.6.2014)

• verbal

Co taky čekat od "filmu", když už jeho název připomíná citoslovce dávení? Takže: Za humny nějaké aljašské prdele je drak! A každý je pro něj princezna. Žere výhradně mezi desíti metry čtverečními papundeklových kulis a na padesáti metrech okresky z Wykuřmingu do Wylišpepsee. Je vidět, že všechno ostatní je na draka! Ten místy vypadá, že tak tak přežil Putování s dinosaury, místy Cestu do pravěku. Jeden místní vidlák, jehož otec byl v Oslu, tedy chci říct z Osla, no zkrátka Nor, má vynikající historku, že ho tam poslal Odin! Na Aljašku!!! Asi, aby mu nesral do fjordu... Nebo aby to mohlo být v Americe! Tak jako tak, místním nesežraným dojde trpělivost a utvoří úderné komando ve složení: drsný trucker s traumatem + vymaštěná servírka = VLPP, vysloužilá guma na důchodě, vesnický idiot (pateticky sežrán v 82. minutě) a nějaká bruneta vyloženě pro ozdobu. Ti chytnou draka za vejce a když jej to vytočí, nesmírně dramaticky ho přejedou autem, které posléze vybuchne v nádherném oblaku ručně malovaného kouře! Paráda!(4.8.2010)

• Nivenx

Blbost s ještěrem, kde nejde o nic složitého a je to béčko jak vyšité. Pravda ale je, že není se kdy u filmu nudit a docela jsem se bavil. Pokud od toho nečekáte zázrak a pustíte si to jako oddychovku, tak bez problémů to jde skousnout. 40%(11.10.2013)

• humanbeing

Hlavní monstrum je po trikové stránce na poměry Sy Fy slušně povedené, avšak kde to skřípe, je scénář (obvyklé) a postavy (méně obvyklé), kteréžto oboje tedy zavánělo těžkým průměrem. Klišé nad klišé, nápadů málo (docela dobrý byl ten s nalezenou rukou) a bohužel žádné zajímavé postavy, ani alespoň minimálně zajímavé herecké výkony (trošku to přece jen zachraňoval George Hammond z SG1). Nic moc...(16.2.2012)

• Tommassi3

"Myslím, že slyším hlasy !!" - "Už zase ??" - "Ne, ty troubo !! Myslím, že slyším hlasy támhle z vysílačky.." ;) Že Boží mlýny melou pomalu, ví nejspíš každé malé dítě.. Pokud však chcete vidět v akci mlýny Bobří, pak bude nejspíš tahle tradičně nablble zábavná - A to překvapivě nezřídka i cíleně !! - (s)hitůvka ze SyFy stáje, kde všechny hříšné sežere CGI dráček, aby mu ve finále režisér Stevie Monroe naplival na jeho hrob, tím pravým !! A tak se nakonec divák přesvědčí, že kamiony zkrátka nelítaj, spolu s věčnou vojenskou šajbou Donem Davisem !! ;)(9.11.2015)