Jezero smrti

Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

• brit84

Strašným způsobem mě tady nasíralo chování hlavního hrdiny. Pokud si hned od začátku nedokáže sjednat respekt u party mladejch soplů, tak si má zbalit svoje krámy a jet radši jinam. A pokud čekáte, že konec to napraví, jak to někdy u tohohle typu filmu bývá, tak na to zapomeňte. Ten se totiž veze na stejné vlně debility, jako zbytek filmu.(22.12.2011)

• Morien

Wot da fak? Haranti mají supermanské schopnosti, nadlidskou sílu, stopují líp než Vinnetou a na youtubu je followuje pravděpodobně tak deset milionů lidí. Megadlouhá expozice nám toho řekne mnoho nepodstatného o páru a vůbec nic o situaci, která má nastat. Horor to není. Uvěřitelné (realistické) to není. Stylizované (nadsazené) to taky není. Je to popelnice po dně zaplněná nějakým hnusem a smrdí. A přitom to má potenciál. Víc učesat, nejet po víc kolejích současně, nesnažit se dělat zároveň zábavu pro masy a výpověď o masách. Z morálních a osobních hledisek ovšem nemůžu jinak než úplně zavrhnout. - Po roce už se svým původním komentářem úplně ve všem nesouhlasím, ale pořád to ještě neumím správně pojmenovat. Nový pocit je, že mě srdce bolí, jaké to musí být utrpení narodit se slabým mužem. Ale moje druhá polovina zase říká, že když si to muž uvědomí, musí začít posilovat a ne zůstat na místě.(9.3.2012)

• charlosina

Začíná víkend a mladý, šťastný pár si udělá výlet k jezírku. Je tak krásně a všechno se tváří jako ta správná, romantická idylka. Naruší ji ale příchod dětí s hlasitou hudbou a drzou hubou. To ale dva zamilované neodradí; přece se nenechají zastrašit dětičkama? No, tak dětičky zastraší je. A to pořádně. Eden Lake má schéma podobné jako zástupy dalších "psycho" hororů, ovšem tady se autoři zaměřili hlavně na násilí a brutalitu. Samozřejmě u toho nechybí mobil s funkcí nahrávání videozáznamu, aby se zvrhlí prachanti mohli bavit. Je to zvrácenost. Reálná? Asi ano... Vypadá to, že všechno spěje do sraček. Děti jsou unuděný ze svých stereotypních životů a tak hledají "zábavu". A když nadělají neplechu, rodiče to vyžehlí. Tohle úchylné dílko mě znepokojilo... znepokojilo, naštvalo, znechutilo a vyděsilo. Film je zpracován dobře, i když místy nelogické jednání postav mě docela štvalo, ale když to shrnu, tak se mi to prostě nelíbilo. Asi je dobře, že se takovéhle filmy s aktuální tematikou dětské brutality točí, jen nevím, jaký to má dopad. U sledování Eden Lake mě totiž napadalo jen to, že raději nebudu mít děti a když u jezera potkám bandu sprostých fakanů, raději spáchám sebevraždu. A stále budu doufat, že je to snímek pro mládež spíš odstrašující než inspirativní. 2 a půl*.(5.3.2009)

• - Jezero Eden je ve filmu umístěno ve Velké Británii, ve skutečnosti se ale nachází v americké Minnesotě. (LentilleLily)

• - Filmu se v roce 2009 dostalo hned dvou nejvyšších ocenění prestižního britského institutu filmových kritiků, Empire Awards, když obdržel ocenění za nejlepší hororový film roku a nejlepší britský film roku 2008. [Zdroj: empireonline.com] (Conspi)

• - Plakát, který má v závěrečné scéně Bradd na dveřích, je portrét wrestlera Daeva Bautisty. (Chris Masters)