Jezero smrti

Eden Lake

Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

// Distribútor: Third Rail Releasing // Počet premietajúcich kín v USA: 10 // Otvárací Víkend v USA: $5,824 //(23.9.2011)

• Djoker

Zdá se, že alternativní antikoncepcí může být i film. Takový smrady by jistě nikdo nechtěl. Uznávám, že mladá generace upadá do kategorie lidská špína a nad jejím chováním občas zůstává rozum stát, ale vyřizování účtů tímto způsobem se mi zdá poněkud ujeté. Romantická pasáž to rozjela skvěle, ale pak to šlo hodně rychle z kopce. Za každou cenu šokovat, heslo spousty dnešních filmařů. V tomto případě to celé vyznělo hrozně hloupě. U dvou scén jsem jen znuděně kroutil hlavou. Určitě poznáte, u kterých to bylo.(17.7.2011)

Veľmi ma otravovali rozhodnutia postáv, ktoré boli často dosť divné a hlúpe. Námet je však zaujímavý, herci sú vybratí dobre a rozkošný záver je veľkým plusom.(10.4.2011)

Daleko za Lamanšským průlivem zvedají Britové zbytku Evropy prostředníček...(13.2.2010)

They’re just children. Tak to bychom měli dva mýty spláchnuty do hajzlu: ten o nevinných dětech a ten o morálním a přívětivém venkově. Začínám nabývat přesvědčení, že pro to, aby člověk oběti fandil, toho o ní musí vědět co nejmíň, aby si k ní nestačil vytvořit antipatie a byl schopen se vcítit do její pozice a promítnout do ní sám sebe. Tady to funguje výborně, protože hrdinka je charakterizována jen láskou k dětem a hrdina je prostě jen sympatický chlap. O haprování logiky se nedá moc mluvit, když jde o to, jestli postava jedná nebo nejedná (feministky jistě zaplesají nad tím, že generátorem průserů je tu muž, který je příliš slabý na to, aby něco opravdu vyřešil, a zároveň nechce ztratit tvář), ale že když už jedná, tak obvykle blbě (nejpřirozenější reakcí na mučení přítele hluboko v lesích je bezpochyby volání poldů a nejlepším místem, kde se schovat, zase jediná bouda široko daleko). Až uvidím podruhé a přestanou mi ty logické kiksy vadit, je pět hvězd pro tenhle společenský komentář (horor snad značí něco jiného než brutalita) takřka jistotou.(14.10.2009)