Jezero smrti

Eden Lake

Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

Scénář: James Watkins .. Volná britská variace na Deliverance. A vcelku sympatická, byť se zázraky nedějí a klady/neduhy subžánru exploitation jsou zachovány. Technicky zpracované velice slušivě, hudba výtečná - jen třeba akceptovat nepochopitelnou krutost dětských protagonistů (nebo se smířit s tím, že děti jsou rok od roku nehoráznější, podlé svině) a občasnou hloupost všech zúčastněných (obětí i vrahů).(9.11.2008)

Uf, byla ve mně malá dušička:) Postavy jednají místy dost nelogicky, ale natočeno a ozvučeno je to působivě. Rozhodně o třídu výš než v "pohodové vyvraždovačce" Poslední dům nalevo. Morální rozměr nekomentuji.(21.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,321Tržby Celosvetovo $5,463,294║ Veru nič nové, miestami až neúnosne naivné, proste podobne ako to bolo pri Páde do tmy, takže Angličania to proste thrillerové dusno čo miestami slušne načrtnú nevedia zvládnuť ku konečnej spokojnosti, čakal som omnoho viac po tom dobrom hodnotení tu(75%???). /40%/(19.3.2009)

• Flipper

Jazero Smrdí. Ľudia zapnite aj mozog keď pozeráte film. Už dávno som nevidel horor, kde je všetko prvoplánovo na "tácke" ako v tomto. Deti sú presne zosynchronizované a bežia v obrovskom lese stále za hlavnou hrdinkou. Tá vie dokonca lietať, keď vyskočí aspoň 3 metre do výšky na unimobunku. Pritom predtým celý deň sedela v líščej nore, kým jej priateľa mučili a pribehne k nemu AKURÁT vtedy keď si ide každý reznuť. Táto superžena pritom dokáže bez otravy krvi behať po celom lese akoby nič. Pritom nulový soundtrack + nekonečné zhody náhod a la vitajte po polhodinovej ceste autom presne k milujúcim rodičom vraždiacich detí. Náhoda je keď stretnete starú známu v supermarkete, no pri aplikácií týchto náhod by som každý deň vyhral v športke prvú cenu.(22.11.2009)

Svůj účel plní tohle hixploitation dobře - vzplanete u něj spravedlivým hněvem vůči hnusným buranským dětským (!) záporákům a zato, co provedli slušným středostavovským hrdinům z města, jim budete přát co nejbolestivější smrt (dalece přesahující přiměřený trest). Taky si budete klást otázku, co byste v té které situaci udělali vy, zanadáváte si nato, jak jsme vykastrovaní civilizací a jací jsou ti dnešní fakani malí zmrdi a zatrne vám při pár chuťovkách (mučení Stevea). Ale hlavně, hlavně se narozdíl od řady podobných titulů (HOSTEL, WOLFCREEK), nebudete ani na chvíli nudit, byť konec na můj vkus poněkud vyšuměl.(2.2.2009)