poster

Jezero smrti

 • Velká Británie

  Eden Lake

 • Slovensko

  Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

 • Cervenak
  ****

  Scenár nie je celkom "čistý" (tradičné hororové blbé jednanie niektorých postáv), ale gradácia od nervozity (prvá polhodina) k napätiu (druhá polhodina), obhrýzaniu nechtov (zvyšok) až k depresii (po filme) funguje bezchybne. Francúzske Frontiéres je síce ešte intenzívnejšie a prerod hlavnej hrdinky na killerku je tam presvedčivejší, ale ako pohľad Britov na prehnane chránené práva detí, ktoré "nevedia, čo od dobroty", je to naozaj zaujímavé a k veci.(20.1.2009)

 • Shit
  *****

  Nejdrsnější a nejlepší thriller/horor tohohle roku a možná i posledních několika let. Neskutečně skvělá nervydrásající atmosféra, výborný herci, zajímavý a prověřený prostředí lesa, prostě neni moc co řešit. Škoda jen trošku očekávanýho konce, ale jinak absolutní špička(18.11.2008)

 • MrHlad
  ****

  Výlet k jezeru se mění v boj o přežití, když zamilovaný pár naštve bandu místních puberťáků. Neoriginální, ale velmi působivý a napínavý film, který lidé se slabším žaludkem možná nevydýchají, ale fandové britské hororové nové vlny budou rozhodně velmi spokojeni.(20.11.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jezero Eden je ve filmu umístěno ve Velké Británii, ve skutečnosti se ale nachází v americké Minnesotě. (LentilleLily)

 • - Filmu se v roce 2009 dostalo hned dvou nejvyšších ocenění prestižního britského institutu filmových kritiků, Empire Awards, když obdržel ocenění za nejlepší hororový film roku a nejlepší britský film roku 2008. [Zdroj: empireonline.com] (Conspi)

 • - Pozměněné kosmetické prvky je možné zaregistrovat na oděvu Jenny (Kelly Reilly), který je zprvu mokrý a zablácený; to z důvodů skrývání se pod vodní hladinou pod dřevěnou chatrčí; aby byl krátce nato bez jediné skvrnky opět celý černý. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace