Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

borec999

"Šaňo, ty si debil-Neviem ti to, takto z hlavy povedať-Nebíčko v papuľke." Jednoduchý, neurážajúci humor a ľahká oddychovka na pobavenie, to sú pre mňa v skratke Profesionáli, ktorí uspeli hlavne kvôli dvom faktorom: 1.dobre napísané postavy(kapitán Nagy pod papučou, mierne zabrzdený Šaňo (Debil) Vyšný, neustále sa opakujúci Boborovský) a 2. ešte lepší kasting, v ktorom každý jeden herec zapasoval dokonale do svojej úlohy(zamiloval som si postavy Kostelného,Krónera a Oľhovej ktorí u mňa dominovali, pozitívne prekvapil Batthyány, ktorého dovtedy poznali všetci iba ako Banána z Mafstory a ktorému sadla aj táto úloha a potešili Latinák,Krajčiová a Kassai). Po zhliadnutí všetkých sérií je jasné, že kľúčovým prvkom bol poctivý slovenský podnikateľ a krčmár Miňko Demovič v podaní Janka Krónera, bez ktorého seriál na konci už nefungoval a len varil z vody. Prvých 5 sérií však považujem na slovenské pomery za mimoriadne vydarenú záležitosť, ktorú v mojich očiach predbehli asi iba Susedia a Mafstory a ktorej úspech sa snaží Jojka neúspešene napodobniť už dlhé roky mnohým ďalšími pokusmi o komediálny seriál. Ale darmo. Šarm Boborvského,historky Skajkinej mamy či poctivé podnikanie Miňka Demoviča a jeho stanovovanie cien je nenapodobniteľné. Či? 90% ()

BlueNeon81

Dokumentárny seriál o tom, ako z relatívne obstojného námetu tvorcovia z dielu na diel vytvárajú úbohosť a ako relatívne obstojní herci robia zo seba úplnych debilov len tým, že v tej úbohosti hrajú. Každý diel je vlastne prehliadkou dementnosti celého hereckého ansáblu a televízneho štábu. Jedine Csongor Kassai je akousi výnimkou, i keď, povedzme si na rovinu, tiež mi vŕta hlavou, prečo do toho išiel... ()

charmin

Môj najobľubenejsí slovenský seriál,skutočne. Všetkých tých bezduchých Susedov, Kutyilov, Ordinácií, Panelákov predčil s vyyyyysokyýýýýým náskokom tento kúsok. Zápletka nie je samozrejme vždy dokonalá, občas sa pritrafia aj horšie diely, ako v každom seriáli. Keď už však príde ten horší diel, rada sa len tak hodinu pozerám na Ľuboša "Boborovského" Kostelného ( jeden z mojich najobľubenejšich slov. hercov - mladšia generácia ), tupého ale zato vždy hladného Lukáša "Hurku" Latináka, a samozrejme Csongora Kassaia, kt. je pre mňa veľmi výnimočný herec s osobitou charizmou. Mojím prekvapením je Helena Krajčiová, pretože z vyšsie spomínaných seriálov som ju síce veľmi nemusela, ale ako pribrzdená Scarlett v spojení s Boborovského dristami ma častokrát pobaví ;) 90% ()

casioa.... odpad!

Ďalšia hlúposť "made in čekoslovákia", teda....slovákia. Ale aj Čechy majú iste svojú trápnu rádoby krimi obdobu. Takže, TV sa pretekajú, ktorá ponúkne stupídnejší seriálik, a tak prázdne miesto na poli trápnych seriálov z policajného prostredia musel proste niekto vyplniť. V tomto "nástenkovom" tendri vyhrala TV HNOJ. Gratulácie a ovácie. Bleeeee :( ()

frolo

Vynikajúci komediálny seriál, kde jedna vtipná hláška a situácia strieda druhú a s trochou nadsázky odzrkadľujú niekedy nie vždy vydarenú prácu slovenských policajtov. Plných 5* dávam predovšetkým za prvé série seriálu, keďže po príchode Michala Hudáka a neskôr odchode Jána Kronera vtipu a invencie ubúda. Spolu zo seriálom Susedia sú resp. boli to jediné dva seriály, ktoré si zaslúžili označenie "komediálny". ()

• Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) se do telefonu často představuje Nagy Maroš, což zní jako „Nagymaros“, název známé maďarské přehrady. (Vazzy)
  • Keďže počas natáčania oslavoval Csongor Kassai narodeniny, štáb sa mu rozhodol pogratulovať. A to svojským spôsobom. Prerušili skúšku! (R4D0)