poster

Tři princezny tanečnice (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 48 min

 • argenson
  ***

  Sympaticky rozverná pohádka, na televizní poměry dost slušná hudba a hlavně dokonalý Jan Přeučil ve dvojím provedení.(22.10.2012)

 • Adam Bernau
  *

  Návrat oživlých mrtvol v dalším Čepelkově marném pokusu, tentokrát s vykrádačkou Herzova Devátého srdce (nebo na stejný, mně neznámý námět). Nestálo za vidění ani jako kuriozita.(26.3.2016)

 • Elyssea
  ***

  Hezká malá pohádka s příjemným obsazením a milým příběhem.(27.8.2008)

 • otík
  **

  Poměrně známá pohádka o třech princeznách, které musely celé noci tančit, není špatná - to se navíc od scénáře cimrmanologa Miloně Čepelky ani nedalo čekat. Ale ten herecký projev hlavních hrdinů a žádné emoce srazily pohádku na podprůměr.(6.4.2013)

 • D.Moore
  ***

  Příjemně milá nedělní pohádka, ostatně když ji napsal Miloň Čepelka a dramaturgii měla na starost Štěpánka Haničincová, těžko to mohlo dopadnout jinak. Škoda prkenného Karla Greifa v hlavní roli, protože ten byl vážně k uzoufání nijaký. Velice se mi ale líbil Jan Přeučil v pro něj netradiční roli starostlivého otce - vévody (jako jeho démonický bratr nic nového nepředvedl) a zaujala mě také hudba Jiřího Václava, která místy zněla jako něco z Pána prstenů (samozřejmě v komornějším podání) a v závěrečné napínavé scéně s poháry mi dokonce připomněla Goldsmithova Vetřelce. Vážně.(23.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace