Tři princezny tanečnice (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 48 min

• honajz

Až mne překvapilo, že scénář psal Miloň Čepelka. Je to bez vtipu, strojené, mladý Greif až moc chlapec k nakousnutí a z princezen si neomylně vybere vybledlou vychrtlou bloncku. Proč holky chodí v noci tančit, co za divného čaroděje je Přeučil, to se zde nedozvíte, přečtěte si pohádku v knížce nebo koukněte na Deváté srdce. Takové ty chyby skriptu, logické nesmysly, to už snad ani nemá smysl řešit, kolik jich bylo.(23.11.2014)

• otík

Poměrně známá pohádka o třech princeznách, které musely celé noci tančit, není špatná - to se navíc od scénáře cimrmanologa Miloně Čepelky ani nedalo čekat. Ale ten herecký projev hlavních hrdinů a žádné emoce srazily pohádku na podprůměr.(6.4.2013)

• Adam Bernau

Návrat oživlých mrtvol v dalším Čepelkově marném pokusu, tentokrát s vykrádačkou Herzova Devátého srdce (nebo na stejný, mně neznámý námět). Nestálo za vidění ani jako kuriozita.(26.3.2016)

Hezká malá pohádka s příjemným obsazením a milým příběhem.(27.8.2008)

• flanker.27

Že by se tedy na princeznách a jejich stavu nějak projevovala protančená (a jinak prohýřená) noc, to jsem nezaznamenal. Co je cílem toho nočního rejdění tu také není nijak rozumně vysvětleno, stejně tak to, proč vlastně potřebují zachraňovat, když minimálně dvě ze tří jsou se stavem věcí spokojené. I kdybych vynechal Deváté srdce, myslím, že bych našel lepší variace tohoto příběhu. Bez zzahradníků, kteří jak známo jsou v každé pořádné detektivce vrazi, nikoli zachránci princezen.(24.9.2016)