Tři princezny tanečnice (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 48 min

• flanker.27

Že by se tedy na princeznách a jejich stavu nějak projevovala protančená (a jinak prohýřená) noc, to jsem nezaznamenal. Co je cílem toho nočního rejdění tu také není nijak rozumně vysvětleno, stejně tak to, proč vlastně potřebují zachraňovat, když minimálně dvě ze tří jsou se stavem věcí spokojené. I kdybych vynechal Deváté srdce, myslím, že bych našel lepší variace tohoto příběhu. Bez zzahradníků, kteří jak známo jsou v každé pořádné detektivce vrazi, nikoli zachránci princezen.(24.9.2016)

• Adam Bernau

Návrat oživlých mrtvol v dalším Čepelkově marném pokusu, tentokrát s vykrádačkou Herzova Devátého srdce (nebo na stejný, mně neznámý námět). Nestálo za vidění ani jako kuriozita.(26.3.2016)

Sympaticky rozverná pohádka, na televizní poměry dost slušná hudba a hlavně dokonalý Jan Přeučil ve dvojím provedení.(22.10.2012)

Příjemně milá nedělní pohádka, ostatně když ji napsal Miloň Čepelka a dramaturgii měla na starost Štěpánka Haničincová, těžko to mohlo dopadnout jinak. Škoda prkenného Karla Greifa v hlavní roli, protože ten byl vážně k uzoufání nijaký. Velice se mi ale líbil Jan Přeučil v pro něj netradiční roli starostlivého otce - vévody (jako jeho démonický bratr nic nového nepředvedl) a zaujala mě také hudba Jiřího Václava, která místy zněla jako něco z Pána prstenů (samozřejmě v komornějším podání) a v závěrečné napínavé scéně s poháry mi dokonce připomněla Goldsmithova Vetřelce. Vážně.(23.11.2014)

Jan Přeučil byl dokonalý. Od něho se ani nedá očekávat nic jiného. Podzemní říše, kam princezny chodily po nocích prošlapávat střevíčky, byla strašidelná. Budí ve mě hrůzu ještě teď a to už dávno nejsem malé dítě. Všechno to dolaďovala ta děsivá hudba a masky tanečníhů. Pohádka má tak krátkou stopáž, že ani nudit nemůže.(7.4.2013)