poster

Tři princezny tanečnice (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 48 min

 • Peytl
  *

  Příběh o třech mejdanumilných courách, kterým Přeučil každý večer podává v krabicáku éčko, aby mohly pařit až do rána, ač jim zahradník nabízí vhodnější alternativu, přírodní THC místo syntetické drogy. A propos, Přeučil, při pohledu na něj se mi chodidlo kroutí v pěst, nic platné, i přestože ze všech stran celá léta slýchám, jaký je to skvělý divadelní herec, to máte jak s Baruškou Hrzánovic, té bych ho taky nepůjčil ani za úplatu a prý je to hérečka par excellence, no, brrr...(19.10.2013)

 • honajz
  **

  Až mne překvapilo, že scénář psal Miloň Čepelka. Je to bez vtipu, strojené, mladý Greif až moc chlapec k nakousnutí a z princezen si neomylně vybere vybledlou vychrtlou bloncku. Proč holky chodí v noci tančit, co za divného čaroděje je Přeučil, to se zde nedozvíte, přečtěte si pohádku v knížce nebo koukněte na Deváté srdce. Takové ty chyby skriptu, logické nesmysly, to už snad ani nemá smysl řešit, kolik jich bylo.(23.11.2014)

 • blackrain
  ***

  Jan Přeučil byl dokonalý. Od něho se ani nedá očekávat nic jiného. Podzemní říše, kam princezny chodily po nocích prošlapávat střevíčky, byla strašidelná. Budí ve mě hrůzu ještě teď a to už dávno nejsem malé dítě. Všechno to dolaďovala ta děsivá hudba a masky tanečníhů. Pohádka má tak krátkou stopáž, že ani nudit nemůže.(7.4.2013)

 • otík
  **

  Poměrně známá pohádka o třech princeznách, které musely celé noci tančit, není špatná - to se navíc od scénáře cimrmanologa Miloně Čepelky ani nedalo čekat. Ale ten herecký projev hlavních hrdinů a žádné emoce srazily pohádku na podprůměr.(6.4.2013)

 • argenson
  ***

  Sympaticky rozverná pohádka, na televizní poměry dost slušná hudba a hlavně dokonalý Jan Přeučil ve dvojím provedení.(22.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace