Tři princezny tanečnice (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 48 min

• Tommassi3

"Copak ty už nechceš tančit ?? A co bychom po nocích dělaly ??"(18.2.2017)

• Peytl

Příběh o třech mejdanumilných courách, kterým Přeučil každý večer podává v krabicáku éčko, aby mohly pařit až do rána, ač jim zahradník nabízí vhodnější alternativu, přírodní THC místo syntetické drogy. A propos, Přeučil, při pohledu na něj se mi chodidlo kroutí v pěst, nic platné, i přestože ze všech stran celá léta slýchám, jaký je to skvělý divadelní herec, to máte jak s Baruškou Hrzánovic, té bych ho taky nepůjčil ani za úplatu a prý je to hérečka par excellence, no, brrr...(19.10.2013)

• Adam Bernau

Návrat oživlých mrtvol v dalším Čepelkově marném pokusu, tentokrát s vykrádačkou Herzova Devátého srdce (nebo na stejný, mně neznámý námět). Nestálo za vidění ani jako kuriozita.(26.3.2016)

• flanker.27

Že by se tedy na princeznách a jejich stavu nějak projevovala protančená (a jinak prohýřená) noc, to jsem nezaznamenal. Co je cílem toho nočního rejdění tu také není nijak rozumně vysvětleno, stejně tak to, proč vlastně potřebují zachraňovat, když minimálně dvě ze tří jsou se stavem věcí spokojené. I kdybych vynechal Deváté srdce, myslím, že bych našel lepší variace tohoto příběhu. Bez zzahradníků, kteří jak známo jsou v každé pořádné detektivce vrazi, nikoli zachránci princezen.(24.9.2016)

Příjemně milá nedělní pohádka, ostatně když ji napsal Miloň Čepelka a dramaturgii měla na starost Štěpánka Haničincová, těžko to mohlo dopadnout jinak. Škoda prkenného Karla Greifa v hlavní roli, protože ten byl vážně k uzoufání nijaký. Velice se mi ale líbil Jan Přeučil v pro něj netradiční roli starostlivého otce - vévody (jako jeho démonický bratr nic nového nepředvedl) a zaujala mě také hudba Jiřího Václava, která místy zněla jako něco z Pána prstenů (samozřejmě v komornějším podání) a v závěrečné napínavé scéně s poháry mi dokonce připomněla Goldsmithova Vetřelce. Vážně.(23.11.2014)