Tři princezny tanečnice (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 48 min

• Adam Bernau

Návrat oživlých mrtvol v dalším Čepelkově marném pokusu, tentokrát s vykrádačkou Herzova Devátého srdce (nebo na stejný, mně neznámý námět). Nestálo za vidění ani jako kuriozita.(26.3.2016)

Příjemně milá nedělní pohádka, ostatně když ji napsal Miloň Čepelka a dramaturgii měla na starost Štěpánka Haničincová, těžko to mohlo dopadnout jinak. Škoda prkenného Karla Greifa v hlavní roli, protože ten byl vážně k uzoufání nijaký. Velice se mi ale líbil Jan Přeučil v pro něj netradiční roli starostlivého otce - vévody (jako jeho démonický bratr nic nového nepředvedl) a zaujala mě také hudba Jiřího Václava, která místy zněla jako něco z Pána prstenů (samozřejmě v komornějším podání) a v závěrečné napínavé scéně s poháry mi dokonce připomněla Goldsmithova Vetřelce. Vážně.(23.11.2014)

• Peytl

Příběh o třech mejdanumilných courách, kterým Přeučil každý večer podává v krabicáku éčko, aby mohly pařit až do rána, ač jim zahradník nabízí vhodnější alternativu, přírodní THC místo syntetické drogy. A propos, Přeučil, při pohledu na něj se mi chodidlo kroutí v pěst, nic platné, i přestože ze všech stran celá léta slýchám, jaký je to skvělý divadelní herec, to máte jak s Baruškou Hrzánovic, té bych ho taky nepůjčil ani za úplatu a prý je to hérečka par excellence, no, brrr...(19.10.2013)

• otík

Poměrně známá pohádka o třech princeznách, které musely celé noci tančit, není špatná - to se navíc od scénáře cimrmanologa Miloně Čepelky ani nedalo čekat. Ale ten herecký projev hlavních hrdinů a žádné emoce srazily pohádku na podprůměr.(6.4.2013)

• Jezinka.Jezinka

Uniká mi, proč je u filmařů tahle pohádka tak oblíbená. Tři princezny (či jiný, třemi dělitelný počet) mají z nějakého důvodu vnucenu nespavost a noční tancovačky. Nikdo netuší, kam se v noci ztrácejí a proč mají ráno protančené střevíčky. Boty, které nevydrží ani jednu noc, jsou především špatnou vizitkou ševce. Houby dovolená, pracovat by měl začít. A minimálně dvěma nesnesitelným princeznám udělat botky španělské. Taky je pěkné, že krom toho, že v téhle verzi ani není vysvětleno, proč ty zatracené princezny tedy v noci tančí, je i v takhle krátké pohádce tolik chyb. Nejen, že každého, kdo kdy měl dlouhé vlasy, praští do očí účes princezny Dany - ve dne v noci stejný, pochybuju, že by to takhle nedotčené zůstalo po byť jen pár hodinách spánku, tak to, že princezny měly být buzené, ale byla to právě hyperaktivní Dana, která sestry vždy bez vnějšího podnětu lámala z postelí, tak to, že poslední noc se princezny uložily oblečené, aby se za chvilku na bál probudily v tom epochálním spodním prádle. Asi by tam celkově všichni udělali lépe, kdyby šli pěstovat salát.(20.10.2013)