Film nakrútený podľa skutočného príbehu dvadsaťročného dievčaťa, ktoré žije s matkou a jej mladším druhom-príživníkom v bratislavskej Petržalke. Jej predstavy o živote sú plné ideálov, no realita je úplne iná. Mladé dievča z nudy a z nedostatku pozitívnej motivácie a rodinnej starostlivosti spácha neodvolateľný čin, ktorým si zničí život... (oficiální text distributora)

Martyr

Fakt že sa rád niekedy pozriem na Česko-slovenský film ale toto bolo príliš. R.Hrušinký predabovaný Cinkotom, Landovského neuveriteľné hlasové výkyvy v každej zbytočnej situáci (asi zabudol, že už nehrá Čiernych barónov), hrozný scénar a neskutočne dementné dialógy doplnené primitívnosťou konania dvoch "penazichtivých" slečien robia z tohto Cs snímku vyslovene trápnu frašku. O konci je asi aj zbytočné hovoriť. A to som zozačiatku nechcel veriť, že to môže byť tak zlé 20% ()

Hamaradža

Jeden zo "zabudnutých" zástupcov skromnej slovenskej kinematografie 90. rokov, zameraných na témy (organizovaného) zločinu, morálnych dilem divokého raného kapitalizmu. Súčasnému diváckemu uchu nemôže nevadiť umelý, neprirodzený postsynchron. Na ten sa po nejakej dobe dá zvyknúť, no ani príbeh písaný Marekom Maďaričom, bývalým smeráckym ministrom kultúry, tu nie je ktovieako hutný, či pútavý. Nepomáha mu ani prestrelená stopáž, ktorá neudrží statický dej na dvoch-troch lokáciach. To čo na filme mohlo byť zaujímavé - zmätená postava zmietaná vírmi emócii, ktorá spácha najhorší zločin - sme už čítali (občas i videli) u Dostojevskeho, Dreisera, či Capoteho. Nič prevratné sa tu teda čakať nedá. Prečo teda film stojí za to vidieť? Kvalitné obsadenie (krásna a sympatická Kapráliková), staré obrazy Bratislavy, ako ju dnes už nepoznáme, pomerne zaujímavá hudba Báry Basikovej a Martina Nemca, politicky fascinujúca scéna v ktorej protagonistkin nevlastný otec spochybňuje dôsledky nežnej revolúcie (v 1995!) - a na záver najmä čudesná hláška v podaní D. Cinkotu: "Stoj, ty piča!". 2,5* ()

Anderton

Na strednej škole bola pozerať Hazard v televízii povinnosť, všetci sme sa tešili, ako sa na druhý deň budeme v škole zabávať na tom, že aká strašná kravina zase bola na Slovensku natočená. Tvrdili to nakoniec všetci okrem mňa. Videl som vážne omnoho katastrofickejšie slovenské filmy a to aj po 15tich rokoch od vzniku tejto priemernej drámy. Vidieť to dnes, možno by to bolo za jednu hviezdu, ale to by bolo vzhľadom na kontext doby nefér. ()

mira007

Slovenský film z roku 1995 ( v letech, kdy naši bratři točili jeden dva filmy ročně ) inspirovaný údajně skutečností o mladé dívce, která se za peníze producíruje nahá před porevolučním zbohatlíkem v podání Landovského (!) a jednou přivede kámošku a zamordujou ho a okradou. Dějově na úrovni mikropovídky a kdyby to někdo zfilmoval dnes , tak to zapadne ještě rychleji než tehdy, ale tenhle film má pár světlých momentů 1) atmosféra raně kapitalistické devadesátkové Bratislavy 2) pestré obsazení Vašáryová, Vašut, Hrušínský nejml. ... 3) krásná Zuzana Kaprálíková 4) hodně progresivní plakát ()

• Snímka Hazard sa nakrúcala v Bratislave a okolí. (dyfur)