Horor / Thriller

USA / Kanada, 2015, 93 min (SE: 101 min)

Gil Kenan

David Lindsay-Abaire, Michael Grais (původní scénář), Mark Victor (původní scénář)
  • darkrobyk

Člověk je zkrátka zvídavý tvor, a nedá na varování svého okolí. Nedostal jsem sice úplný odpad, ale lehce zapomenutý remake na nedělní deštivé odpoledne. Scény, které trochu fungují, jsou převzaty z původní geniální trilogie. Zbytek je vata okolo. Při současných trikových možnostech jsem očekával minimálně do očí bijící digitální nářez, leč nestalo se. Strom, šáša, láhev alkoholu, lano. Vše viděno v barvitějším podání.... Když už se nedaří tvůrcům strašení, mohli udělat velkolepý gorefest...jenže to by pak museli oželet dětské publikum. Další zbytečnost v řadě vedle Věci či Noční můry...(28.7.2015)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $47,029,025Tržby Celosvetovo $86,429,025Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ nakoniec ani len ošumelá rutina ale len gulášový zlepenec bez poriadnej atmosféry, k tomu zlý výber hercov, hlavne keď Sam Rockwell hrá tatka, úlohu do ktorej sa absolútne nehodí z jeho jašatým pohľadom, miestami až zbytočne komické, dokonca aj pri takzvaných strašidelných scénach ako keď konár stromu ťahá chlapca von, ďalší zbytočný remake /35%/(1.7.2015)

• EdaS

Technicky OK, ale jinak orgie marnosti. Kouzlo originálu se zopakovat opravdu nepodařilo.(29.6.2015)

• Rakosnicek77

Naprosté fiasko a pokus oprášit zašlou slávu kultovní předlohy z roku 82' Hodně ubohý pokus o remake, který v konečném výsledku nesahá předloze ani ke kotníkům. Film napumpovaný trikařinou a digitálními efekty může vyděsit jedině předškoláky, případně labilní jedince, rozhodně si ale označení horor nezaslouží ani při té nejdivočejší fantazii. Jde spíš jen o takový hloupý pokus postrašit ty, co horory moc nemusí, ale ošlehaný profík tohle dílko dá s klidem a prstem v nose :-)(24.5.2015)

• Pepinec

Na tomhle paskvilu dělajícím ostudu žánru horor je nejzajímavější zdejší obsah českého filmového fóra, který film přisuzuje Samu Raimimu. Vlastně vám ale závidím, že o filmu víte úplné houno, natož abyste ho snad viděli. Protože pokud existuje seznam deseti bodů, které je potřeba splnit pro posrátí filmu, může pan Keňan v klidu vyrazit na prázdniny - má do puntíku bezpečně splněno. A já doufám, že ho na té dovče sežere Poltergeist Raimi, už mě totiž nebaví rvát si v kině chlupy z nosu jen abych neusnul.(18.6.2015)