Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• corona

Výborný historický námet (konečne niekto prišiel na to že na Slovensku nežila len Alžbeta), ktorý sa utopil v príšernom Rapošovom pátose a klišé.(6.1.2010)

Zklamání. Těšila jsem se na zajímavý slovenský film, ale nazaujalo, nudila jsem se.(2.7.2014)

• Havenohome

Jožo Vajda hrá cigánskeho vajdu! Ďalší z filmov, ktorý púšťali Alexovi počas kúry v Mechanickom pomaranči.........Opäť treba pripomenúť, že toto nemá na rováši len Dušan Rapoš. Za projektom stojí šedá eminencia scenárista a producent Ľubomír Slivka, ktorý sa nechal počuť, že film nemal veľkú návštevnosť, lebo jeho cieľovka sú Rómovia, ktorí nemajú peniaze na lístok do kina..............Martin Huba sa dušuje ako nikdy nebude hrať v seriáloch a potom zoberie rolu v tomto. Čo nevidel nič od Rapoša, a nemá čas pred natáčaním prečítať si scenár?...............Cinke Panne sa v jej estetickom účinku vyrovná asi len Ivan Gašparovič hrajúci na fujare.(26.5.2012)

• Kangax

Propagandistická kravina - typicky štátom objednávkový film, ktorý točil netalentovaný Rapoš. Ako to mohlo dopadnúť? Ako sračka! A ešte to ide u nás na Slovensku do kín.... Ah bože, asi aj my ideme do sračiek...(17.4.2009)

• sta

tak tohle byla desiva zalezitost(13.1.2009)

• - V poslednej scéne sú po stenách obvešané elektrické lustre. (EvrinTess)

• - Natáčalo sa v lokalitách Červený Kameň, Národný park Muránska planina, Suché doly, Malé Karpaty, Moravský kras a Arcibiskupský palác Kroměříž. (Raccoon.city)

• - v záverečnej scéne, ako ide Cinka do sály v zámku (nakrúcané v Kroměříži) prechádza okolo portrétov Františka Jozefa a jeho manželky Alžbety (Sissi). Avšak oni žili až o viac ako storočie neskôr, ako je datovaný dej filmu. (01Zuzana10)