Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• mysiak

• blackrain

Anna Gurji by se svou roztomilou tvářičkou mohla hrát pohádkové princezny, tam by určitě našla další filmové uplatnění. Pokud budu chtít něco s cikánskou tématikou, tak si raději pustím Cikáni jdou do nebe.(29.7.2010)

• Z0oMb3E

Hmm historický film o cigánskej babe, ktorej zakážu hrať, obťažujú ju, no ona sa aj tak presadí. Gumové scény bez šipky akcie, stupídne niekdy až otravné dialógy. Dobové obleky by sa aj dali zniesť, ale to je na kvalitný historický film trochu málo. Anna Gurji vyzerá, ale iba vyzerá, na obrazovke celkom dobre, no ostatní (ne)cigáni alá Krónerová natretá striebrenkou na tvári vyvolávali až úsmev, no neviem či to bol prvotný zámer. Odpad nedám, i keď som to nedopozeral, ale 1* je až-až.(31.3.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $87,331║ Anna Gurji je sympatická na pohľad ale to je tak všetko na pozitívach ale herecky ako ostatný zúčastnení nemá čo ponúknuť, miestami čistá trapošina bez kúska lepšieho deja, zbytočný a prázdny film. /5%/(26.4.2009)

70% Přestože Cinka Panna má sem tam hluchá místa, závěrečná půlhodina už odsýpá celkem v pohodě. Co se použití bluescreenu (nebo že by greenscreenu?;-) týče, tam si nejsem moc jistý - je to hodně poznat, na straně druhé se tato technologie v (česko)slovenských filmech příliš neužívá, nebo si alespoň žádný takový film nevybavuji. Výhradu bych měl snad jen k tomu Jánošíkovi, co se tu dvakrát mihnul...(23.11.2009)