Cinka Panna

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2008, 122 min

• blackrain

Anna Gurji by se svou roztomilou tvářičkou mohla hrát pohádkové princezny, tam by určitě našla další filmové uplatnění. Pokud budu chtít něco s cikánskou tématikou, tak si raději pustím Cikáni jdou do nebe.(29.7.2010)

• boblig

Film, ve kterém cikáni vypadají jako gádžové, nemůže být dobrej. Už jen proto, že vypadá jakoby ho natočil amatér, co drží kameru poprvé v ruce. Vrcholem jsou ovšem scény, v nichž se fakt drsný a česky mluvící (!?) kovář Martin Dejdar tváří jako cigánský baron, který je nad věcí, a drsná cikánská šamanka Zuzana Kronerová bafe z dýmky, pronáší moudra v rómštině a taky se tváří, že snímá všechny hříchy světa ...(29.7.2012)

• Eawy

No, možno by som dala jednu hvezdičku, ani neviem za čo, ale sestra, ktorá so mnou tento film trpela ma presviedča aby som dala odpad, že to si zaslúži. Bolo to vééľmi zlé, nepozerateľné a nudné. 0%(7.1.2011)

• tron

„Tebe naozaj nehovoria panna pre nič za nič.“ Leto 2007, jedno z tisícok trenčianskych námestí. Ja, Ryža a Marcel Tífling z Hrádku (krátko po tom, čo vďaka mne úspešne zabočil do jednosmerky a zinkasoval 500-korunovú pokutu od stojacej policajnej hliadky). Mesto plné sporo oblečených dievčat a tribúna, z ktorej divákom na plecia sadá country Honzu Nedvěda „tvoje prsty jsou jak lístky růže, které otrhal jsem, chtěl bych znát, jestli opravdu máš mě ráda.“. Nad tribúnou transparent „VOĽTE ANO“ a pod ním desiatky ľudí, ktorým podáva ruku veľký muž v obleku so šedo-hnedými vlasmi, dvakrát veľkými, ako jeho hlava. Ľudia mu podávajú ruku a keď odíde, pýtajú sa, kto to bol. Bol to Dušan Rapoš. Okolo tribúny na horskom bicykli medzitým robil enté kolečko Ibrahim Maiga v šľapkách (hviezda Rapošovej kamiónovej FONTÁNY PRE ZUZANU 2) a ak ho aj niekto z divákov hanblivo pristavil, uvedomil si, že to bola chyba, lebo starý dobrý Ibi zabudol už aj tú štipku slovenčiny, ktorú kedysi ovládal. No a pravdaže Pavol Rusko, takpovediac Páv. Slnko sa mu odráža od dominantnej plešiny alfa samca (touto nálepkov sa expert na "svoje medvedíky" nikdy nehanbil, skôr naopak). Ešte sa usmieva, rozdáva samolepky, perá a podpisy, lebo netuší, že jeho strana ANO po voľbách nedostane nielenže do koalície, ale ani do opozície a nakoniec definitívne "zmizne" z politického slovenského neba. Pokiaľ by ste aj VY mali podobný zážitok, zrejme by ste si k Dušanovi Rapošovi (ktorého FONTÁNU PRE ZUZANU 3 som kedysi nepochopiteľne hodnotil až na 20% a dodnes sa ich bojím vziať späť) tiež vypestovali zvláštny vzťah. Tiež by ste nemali chuť "objektívne" hodnotiť jeho filmy (so štedrým finančným prispením Ministerstva kultúry SR, ktoré evidentne vôbec nevie, čo robí alebo v ňom pracujú samí šialenci, bez urážky). Aj by som pri CINKE PANNE povedal čosi o „zaseknutí sa v predchádzajúcich desaťročiach“. Vyjadril by som sa na margo trápnych hercov (VŠETCI, od Martina Hubu a Zuzany Kronerovej cez Jozefa Vajdu „hrozne vtipne“ obsadeného do úlohy rómskeho vajdu, končiac u bizarného kováča Martina Dejdara – naozaj bol tento človek hviezda?). Tŕpol by som pri „bojových" a „masových" scénach. Kritizoval „historické kostýmy“ a „scenár“ (od desivých citácií z TISÍCROČNEJ VČELY po neuveriteľné cameo Juraja Jánošíka, s ktorým tvorcovia SKUTOČNE oslovili vtedy ešte žijúceho Michala Dočolomanského). Ale prečo by som to robil? Honzo, Pavol, Dušan, Ibrahim, ideme spolu a nech to má švih! „Táborák nad osadou když večer plápolá, mládí mé z neznáma na mě tiše zavolá, lásko má už nemohu ti sladce říct vím to vím, že nevrátíš se víc.“(8.2.2010)

• Slarque

Za ty dvě hodiny se vlastně nic nestalo. A jestli stalo, tak to bylo podáno tak, že mi to bylo naprosto fuk. Ta Gruzínka v hlavní roli vypadala k nakousnutí, ale sekvence, ve které přestala platit druhá polovina názvu, je tak neuvěřitelně kýčovitá, že jsem se jí prostě musel smát. Horší už snad byly jen ty neustále se opakující cválající koně (na chvíli doplnění i párem čápů). Zlatý Zdeněk Troška! Jedna hvězdička prostě proto, že jsem viděl ještě horší filmy. :((16.8.2012)