Avalanche

Nebezpečná lavína ohrozuje dovolenkárov vo vysokohorskom teritóriu. Béčkový film z produkcie komerčne úspešného brakmejkra Rogera Cormana. Chabý scenár, dramatickosť príbehu a kŕčovité herecké výkony Mie Farrow a Rocka Hudsona vyvažujú aspoň slušné špeciálne efekty. (POMO)

ARI50

Velmi povedené, a místy slušně vymyšlené. Reálné záběry snaha na akci a trocha laviny slušně zapůsobilo. Herecký je film hodně v pohodě, sice to byla starší podívaná ale kvalitnější, co se podobných sněhových filmu týče. ()

majo25

Typická katastrofická dráma zo 70. rokov s hojnosťou rôznorodých postáv a napätí tvorenom z vopred avizovaného nebezpečenstva. To napätie nie je síce ktovieako dobré, ale inak film spľňa béčkové parametre a klasickú zápletku, ktorú divák očakáva. Efekty pádu lavíny pôsobia z dnešného pohľadu smiešne, ale 44 rokov dozadu a bez pomoci počítačov to inak asi nešlo. Ešteže sú mixnuté aj zábermi z reálne nasnímanej lavíny. Rock Hudson možno ako jediný spľna prísnejšie herecké kritéria, resp. sa aspoň snaží. Čo sa týka Mia Farrow, nepochopil som, ako sa o takú šeredu mohli zaujímať až dvaja muži. Ona bol čistým omylom obsadenia. ()

Dale

Jeden z tých menej vydarených katastrofických filmov. Hodinu sa riešia rôzne vzťahy (milenecké, exmanželské a pod.) a keď sa vám počas toho podarí nezaspať, tak sa dočkáte 5 minútovej lavíny, ktorá vyzerá dobre, kým sa valí po svahu. Akonáhle zasiahne ľudí, tak tu máme dvojité efekty - buď sa na človeka zvalia dve veľké snehové kryhy a rýchly strih, alebo sa cez ľudí preženie digitálny snehový prach (akože sneh), čo vyzerá dosť smiešne. Po nejakom napätí ani chýru ani slychu. ()

Wacoslav1

Tak ten obsah od nejvyššího a jeden zdejší krátký koment celkem sedí. Ty herecký výkony jsou opravdu prkenný a celá první půle je z výjimkou jedné menší laviny spíš katastrofa než katastrofák. Proč tedy za 3*? Jak udeří velká lavina, tak je pořád na co koukat, živel ničí všechno a pohřbívá zaživa všechny co se mu postaví do cesty a když už to náhodou někdo přežije tak se zabije při nehodě sanitky která spadne do propasti. Efekty přiměřené své době dnes už zastaralé tehdy se na to muselo koukat dobře mám holt slabost pro žánr takže dávám 55% ()