poster

Cass

Krimi / Drama / Životopisný

Velká Británie, 2008, 108 min

 • Blizzard
  ***

  Cass je o násilí, troše fotbalu a i když to většinu stopáže nevypadá, film je především o tom, jak před násilím, které vás pronásleduje celý život, utéct. Je to celkem dobře natočené a i přestože mi Nonso Anozie v roli Casse Pennanta jako herec moc nesedí, zahrané je to solidně. Dokonce jsou i místa, která jsou nadprůměrná, ale buď jsem už příliš namlsán podobnými výtvory o hooligans nebo mě tento snímek nevtáhl do takové míry, jaké by na své téma měl a to i přes oblíbený britský akcent. Nižší rozpočet filmu samozřejmě neprospívá a tak je tento životopisný příběh sice převeden na filmové plátno, ale zasloužil by si jistě lepší zpracování. (6/10)(5.1.2009)

 • Dubro
  ***

  Skorofilm o skutočnosti, ako si dávala cez víkend po držkách robotnícka trieda frustrovaná z výrobných pásov v tých ich anglických fabričkách. Hoci si na tie búdky nakladali pomerne statočne a Nosno Anozie odviedol celkom sympatický výkon, hooligans mi môžu byť ukradnutí spolu s celým West Ham aj s jeho okrskom, sú to tam samé krumplové hlavy, čo vám budem hovoriť. Koho to tiež nezaujíma, minie ho film ako chrípkový vírus. Ledva do trojky.(4.5.2009)

 • BuryGol
  ****

  Hodně povedenej životopis Casse Pennanta. Jak černej kluk převzal otěže chuligánský party West Hamu. Nicméně podle mě to na kvality Fabriky a Green Street nemělo. Hodně mě sice potěšili Leo Gregory (známej jako Bovver z GSE) a herec co hrál Frankieho Wildea v "It´s all gone, Pete Tong". Na druhou stranu mi ten Anozie moc neseděl a pár momentů tam bylo dost utahanejch. Jinak ten West Ham je nějak moc filmovanej, uvítal bych něco o Rudejch Ďáblech z Manchesteru. Každopádně dost povedený dílko plný bitek, násilí a emocí. Snad to časem zkoukne víc lidí.(10.3.2009)

 • metal.storm
  *****

  „Nezáleží na tom ako moc som sa umýval, aj tak som nezbledol.“ Výborne situovaný už dobrý príbeh. Trošku rasisticky pravdivý s trochou múdra počas celého filmu.(23.6.2016)

 • swe
  ****

  Životní příběh černého fotbalového chuligána Casse Pennanta. Od mládí se Cass potýká s všude přítomným rasismem a z toho plynoucím problémem zařazení do společnosti, až se nakonec dostane mezi skupinu fotbalových výtržníků, kteří jej, jako jediní, mezi sebe přijmou. Sám Cass byl konzultantem filmu a dle jeho slov se štáb držel jeho doporučení, takže lze film označit za dobově autentický co se hudby, oblečení, vizáže herců a výběrů lokací týče. Samotný snímek se skládá ze tří části. V první je zobrazen Cassův život coby vůdce westhamského chuligánského gangu I.C.F., v druhé jeho pobyt ve vězení a ve třetí touha po normálním životě, který není možný, dokud se nevyrovná se svou minulostí. Milovníci pouličních bitek budou asi zklamáni, protože se jich mnoha nedočkají, na druhou stranu, těch málo rvaček, co se ve filmu objeví (tuším že tři), je natočeny velice naturalisticky a běhá z nich mráz po zádech. Herecké výkony byly velmi dobré, Cass a jeho přátele jsou zahráni velice uvěřitelně (zde bych vyzdvihnul Cassova mafiánského kamarádíčka Raye v podání Tamera Hassana),stejně tak jako jeho rodiče, jen mě štvala ta jeho hysterická přítelkyně. Místy je film okořeněn skvělým humorem, který v kontextu s vážným tématem působí jako odlehčení. Velice zdařilý chuligánský film s několika nezapomenutelnými scénami a životním moudrem na konci. :::Po druhé projekci ubírám hvězdu - celková působivost filmu trochu opadla:::(9.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace