Cass

Krimi / Drama / Životopisný

Velká Británie, 2008, 108 min

Ďalší príbeh z hooligans prostredia, kto má takéto filmy rád bude určite spokojný. Niečo ako THE FOOTBALL FACTORY (2004), HOOLIGANS / GREEN STREET HOOLIGANS (2005), RISE OF THE FOOTSOLDIER (2007).(4.1.2009)

Skorofilm o skutočnosti, ako si dávala cez víkend po držkách robotnícka trieda frustrovaná z výrobných pásov v tých ich anglických fabričkách. Hoci si na tie búdky nakladali pomerne statočne a Nosno Anozie odviedol celkom sympatický výkon, hooligans mi môžu byť ukradnutí spolu s celým West Ham aj s jeho okrskom, sú to tam samé krumplové hlavy, čo vám budem hovoriť. Koho to tiež nezaujíma, minie ho film ako chrípkový vírus. Ledva do trojky.(4.5.2009)

Neokoukané tváře, dobré herecké výkony a opět jiný pohled na britské Hooligans. Tohle téma mě poslední dobou zajímá, Football Factory to samozřejmě nemůže překonat, ale i tento film na mě v mnohém zapůsobil. Cass - hlavní hrdina - se potýká s problémem začlenění do společnosti. A věřím, že v sedmdesátých a osmdesátých letech v UK byla rasová nesnášenlivost i větším problémem. Není to celé o Hooligans, je to hlavně o úhlu pohledu jednoho člověka - a zcela ho chápu, když ho v ranném věku mezi sebe nevzal nikdo, než právě ICF. Film mě nenudil ani minutu a to si myslím, že jsem náročný dívák. Od začátku mě chytl a pustil až na konci. Doporučuju. Sice neznámý, ale výborný snímek.(7.1.2009)

Skvělé drama o tvrdém vyrůstání černocha mezi bílími. To vše spojeno s jeho začleňováním do různých sfér: kamarádi, hooligans, rodina či práce.(5.2.2014)

Silnej, drsnej a hlavně dobrej film.(14.8.2009)

• - Nonso Anozie, který hraje ve filmu hlavní roli, je nejmladším hercem, který ztvárnil na profesionální úrovni postavu Shakespearova Krále Leara v létě 2002. (don corleone)

• - Leo Gregory, který hraje Freemana zase hrál ve filmu Green Street Hooligans (2005). (don corleone)

• - Celý rok před začátkem natáčení se nad příběhem a scénářem scházeli Cass Pennant a režisér Baird. Šlo jim o maximálně autentický pohled na kontroverzní život Pennanta. Mimo jiné spolu vyrazili třeba i na finále Poháru FA v roce 2006. (don corleone)