poster

Cass

Krimi / Drama / Životopisný

Velká Británie, 2008, 108 min

 • Brain-D
  ****

  Skvělé drama o tvrdém vyrůstání černocha mezi bílími. To vše spojeno s jeho začleňováním do různých sfér: kamarádi, hooligans, rodina či práce.(5.2.2014)

 • BuryGol
  ****

  Hodně povedenej životopis Casse Pennanta. Jak černej kluk převzal otěže chuligánský party West Hamu. Nicméně podle mě to na kvality Fabriky a Green Street nemělo. Hodně mě sice potěšili Leo Gregory (známej jako Bovver z GSE) a herec co hrál Frankieho Wildea v "It´s all gone, Pete Tong". Na druhou stranu mi ten Anozie moc neseděl a pár momentů tam bylo dost utahanejch. Jinak ten West Ham je nějak moc filmovanej, uvítal bych něco o Rudejch Ďáblech z Manchesteru. Každopádně dost povedený dílko plný bitek, násilí a emocí. Snad to časem zkoukne víc lidí.(10.3.2009)

 • galba
  ***

  Další film o chuligánech...(10.4.2010)

 • Fr
  ***

  ,,MUSEL JSTE SE NA NĚCO O VÍKENDU TĚŠIT. DOBA SE OD POLOVINY SEDMDESÁTÝCH LET ZMĚNILA. FOTBALOVÁ CASUAL PŘEVZALA ULICE, TAKŽE SE JEDNALO O NAVRŽENÉ OBLEČENÍ A NAVRŽENÉ NÁSILÍ. NYNÍ JSME SI ŘÍKALI INTER CITY FIRM. ICF. NOVINY NÁM ŘÍKALY LES THUGS NOUVEAUX...“ /// Nebejt jen černoch. Bejt součástí ,,NĚČEHO“. Bejt výjimečnej. Jako Cassius Clay… Další zvláštní (?) pohled na fotbalový ,,hooligans“. Několik zajímavejch okamžiků v zajímavým životě ,,děsivýho černýho muže“. Životopis směřující ke dni, ve kterým Cass Pennant zjistil, KDO OPRAVDU JE. Fajn, ale já jsem spíš na drsnější sociální dramata… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen filmy podle skutečnosti. 2.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 2002 Cass Pennant jsem nečetl. 3.) Zjistím, kdy je stylový přijet k hospodě pohřebákem. 4.) Thx za titule ,,pBen“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.11.2013)

 • Adalbert
  *****

  Mě osobně film upoutal a ani chvilku jsem se nenudil. Nemám důvod dát méně jak 5*(3.8.2011)

 • - Ve filmu si zahraje i člověk, jehož životní příběh film vypráví - Cass Pennant. Jeden z nejznámějších fotbalových výtržníků Británie si zahraje vyhazovače. Vidět ho můžeme především na konci filmu, kde hlídá dveře hospody. (don corleone)

 • - Ve filmu si zahraje po boku skutečného Pennanta i známý britský boxerský veterán Frank Bruno. Hraje s ním vyhazovače v klubu. Pennant se s Brunem údajně zná, dle svých slov, celou věčnost. Zastal se ho na zastávce, kde se do Bruna naváželi čtyři neonacisti. Pennant v rozhovoru řekl doslova "byl to velkej chlap od pohledu, řekl jsem, že si dva by zvládnout měl, tak jsem mu chtěl pomoct s těma dalšíma dvěma." (don corleone)

 • - Leo Gregory, který hraje Freemana zase hrál ve filmu Green Street Hooligans (2005). (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace