Cass

Krimi / Drama / Životopisný

Velká Británie, 2008, 108 min

není to tak syrové jako Rise of the footsoldier a nemá to takový koule jako The Football Factory - je to spíše životopisné drama o jednom z nejvyhlášenějších chuligánů a nutno podotknout, že drama výborné, uvěřitelné a nemoralizující. Pro mě neznámý Anonzo zahrál Pennanta skvěle a zdatně mu sekundovali i další "chuligánští" herci Tamer Hassan a Leo Gregory. Neseděl mi jen protivnej ječák Nathalie Press, ale dalo se to přežít. 90%(4.3.2009)

• Ivoshek

Film o tom, jak si kuci dělnický dávaj o víkendech do držky s lidmi s podobným koníčkem. Nad rámec věty výše ve filmu nic moc dalšího hledat netřeba. Škoda té glorifikace zločinu a zlehčování násilí (a navážení se do Thatcherové....).(25.12.2013)

Takovej klon filmu Rise of the Footsoldier, ale s hrdinou kterej je sympatičtější a je větší dobrák. Jsou tu klasický pouliční hooligan bitky, ale ne tak intenzivní, jak třeba ve zmíněném Footsoldierovi. Cass má zase sympatičtější postavy a celistvější děj. Na nudu rozohodně nebyl čas.(8.4.2009)

Hodně povedenej životopis Casse Pennanta. Jak černej kluk převzal otěže chuligánský party West Hamu. Nicméně podle mě to na kvality Fabriky a Green Street nemělo. Hodně mě sice potěšili Leo Gregory (známej jako Bovver z GSE) a herec co hrál Frankieho Wildea v "It´s all gone, Pete Tong". Na druhou stranu mi ten Anozie moc neseděl a pár momentů tam bylo dost utahanejch. Jinak ten West Ham je nějak moc filmovanej, uvítal bych něco o Rudejch Ďáblech z Manchesteru. Každopádně dost povedený dílko plný bitek, násilí a emocí. Snad to časem zkoukne víc lidí.(10.3.2009)

Chytlavé téma podľa rutinného mustru. Prečo mám pocit, že všetky hooliganovky sú na jedno kopyto? 65%(19.4.2009)