Scénář: Lubomír Drozd, Tomáš Mašín .. 3krát příjemných pětadvacet na holou ... .(13.12.2009)

• Ded@M@tes

Nesedl mi Hádek jako básník. Životopisné zfilmování Ivana Heinze. Čekal jsem něco lepšího a znovu bych sledovat nepotřeboval. Slabý odvar. ( Hodnocení: 4/10 )(21.4.2013)

Nezávislost, bisexualita, chlast, fet, básně. Miluju básníky! Jsou to osoby, který pohlížejí na svět skrze vlastní rýmy, jsou to nepochopené bytosti, jejichž lyrická aura září v dáli, jsou nepopsatelní. Je vůbec v lidských možnostech vykonstruovat film o těchto lidech, aniž by byl tupou knihou beze slov? Tomáš Mašín to vzal z pohledu básníka. Ze svého úhlu pohledu. Egona Bondyho zprovoznil pomocí extravagance a umu nepoznanému. Světu navzdory. Přiznám se, že ač na mě film po projekci nenechal stopu vytesanou, jsem přesvědčen, že jeho chvíle přijde. A že bude stejně nezapomenutelná jako Bondyho básně, jako výkon Kryštofa Hádka. Děkuju, Honzíku, chci to ještě jednou ;)(19.12.2009)

První polovinu film totálně nebaví, nějaké nesmyslné verše, které neuznávají nic kloudného. Nadávat na systém může člověk vždy, Ivan Heinz se ovšem považuje za opravdového umělce. Film věrohodnost vskutku nepostrádá. Jen divák má problém se orientovat v ději, 3 sezóny v pekle mě vtáhly do děje jen velmi pozvolna a pomalu. Asi nějakých 30 minut před koncem se konečně začnou dít zajímavé věci a člověk si Ivana dá se říct oblíbí natolik že mu i fandí. Postava Jany je něco příšerného, tu ženskou bych nejraději shodil z toho mostu. Chápu ale že režisér rozmístil figurky přesně jak potřeboval. Konec filmu mé hodnocení 30% zvedá na 60%. Prakticky má divák chuť si pustit film ještě jednou. Zajímavé. PS: Pochvala za dunivou hudbu.(22.10.2010)

Skvěle natočené i zahrané, ale ne-zas-tak-úžasný příběh a dabing zahraničních herců na dokonalosti ubírá víc, než by si tvůrci přáli. Přesto milé překvapení a spolu s Protektorem jasný adept na český film roku. Kam se hrabe rakovinotvorný Normal.(1.12.2009)