Soukromé pasti (TV seriál)

• slovenský

Súkromné pasce

Private Traps

Česko, 2008, 16x60 min

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová, Jiří Bartoška, Tereza Voříšková, Zuzana Norisová, Sandra Nováková, Jiří Langmajer, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková, Anna Polívková, Dana Syslová, Oldřich Navrátil, Míra Nosek, Ivana Chýlková, Robert Jašków, Ondřej Kavan, Vladimír Kratina, Filip Tomsa, Vanda Hybnerová, Leoš Noha, Ladislav Hampl, Jaroslav Plesl, Zuzana Kajnarová, Adam Mišík, Petra Lustigová, Emília Vášáryová, Tomáš Hanák, Jiří Ornest, Zuzana Bydžovská, Taťjana Medvecká, Saša Rašilov nejml., Jiří Wohanka, Igor Chmela, Stanislava Jachnická, Eliška Balzerová, Tereza Brodská, Jitka Molavcová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Kristýna Leichtová, Denisa Demeterová, Eva Nosálková-Leinweberová, Kristina Bastienová-Kloubková, Jana Pehrová-Krausová, Táňa Pauhofová, Daniel Svoboda, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Lenka Kodešová-Skopalová, Milena Steinmasslová, Jan Cina, Roman Mrázik, Berenika Kohoutová, Jana Břežková, Vladimír Kudla, Teresa Branna, Martin Finger, Hana Seidlová, Jitka Nerudová, Simona Babčáková, Zuzana Stivínová, Monika Hladová, Barbora Poláková, Vanda Károlyi Konečná, Petr Štěpán, Jitka Smutná, Nikol Fischerová, Lucie Žáčková, Ela Lehotská, Vlasta Žehrová, Miroslav Pánek, Denisa Kubová, Natálie Drabiščáková, Jiří Ployhar ml., Martin Davídek, Pavla Beretová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Hana Maciuchová, Jiří Vyorálek, Jiří Mádl, Petra Špindlerová, Luboš Veselý, Eva Režnarová, Tereza Kostková, Jáchym Kraus, Tomáš Matonoha, Jana Stryková, Miluše Bittnerová, Aleš Brichta, Anna Sikorová, František Němec, Irena Máchová, Robert Nebřenský, Ian Hamilton, Markéta Tannerová, Tereza Tobiášová, Václav Neužil ml., Klára Apolenářová, Vladislav Rousek, Jakub Štěpán, Sára Sotonová, Kateřina Veckerová, Vendula Ježková, Jana Malá, Pavlína Štorková, Miloš Vávra

Lze konstatovat, že se jedná o jeden z mála dobrých počinů TV NOVA, jen tak dál...(30.10.2008)

Poznámka: Hodnocení na základě čtyř viděných epizod. Něžný vetřelec: Celkem příjemný díl, který mě přesvědčil, že i v českých podmínkách zjevně může vzniknout koukatelný televizní film. Jen nechápu, proč je vše proloženo hlavní hrdinkou koukající do kamery. 3* Fajn brigáda: Langmajera mám ráda, proto jsem se na tenhle kousek těšila, ale z nějakého důvodu mi nebyl zrovna blízký, ani mě nezaujal. To povídání hlavních postav přímo do kamery mi leze na nervy stále víc. 2,5* Láska v moll: Zjišťuju, že ani z jednoho mně sympatického herce (v tomto díle Jiří Bartoška) nejspíš na konci epizodky nezůstane příjemný vyrovnaný charismatický muž, který by měl auru "ochranitele". Nemám ke komu vzhlížet a leze mi to na nervy. Ale jinak zatím bezkonkurenčně nejlepší díl podpořený nejen mně bližšími postavami a dějem, ale hlavně ze všech stran výborným hereckým obsazením. 4* Tatínkova holčička: Velmi slušné domácí drama, které by se v případě lehčího protáhnutí děje a zakomponování více postav nemuselo přímo bát ani na plátna kin. Etzlera jsem zatím znala ze všech filmů a seriálů jen jako usmívajícího se sympaťáka a tím zajímavější pro mě byl ve své roli. Toho slizkého úchyla jsem mu věřila na 100%. (A definitivně se mi potvrdilo, že že pokud chci v Soukromých pastech hledat mužskou roli, které budu fandit od počátku do konce, jsem asi na špatné adrese). 4,5* Celkové hodnocení: Za aritmetického průměru mi vychází 3,5*, už jen kvůli tomu, o jak ojedinělý a nadprůměrný projekt se na českých obrazovkách jedná, neváhám zaokrouhlit nahoru.(4.2.2009)

Jeden z mála povedených seriálů TV Nova, který vypraví docela poutavé historky ze života, některé trochu kruté... holt, život není jahoda.(2.2.2009)

• AppleCore

Já nevim, prostě ne. Ať už v čechách vznikne cokoli tak to vždycky dopadne špatně. Začínam si myslet, že jsme prokletá země. Nebylo to tak děsný jako novej krimi seriál "CSI Anděl", ale pořád to zkrátka neni vono, pořád tomu chybí něco, co tvůrci nedokážou najít a díky tomu se dostali do svojí vlastní "soukromé pasti". Škoda.(11.9.2008)

1.díl (30%) Něžný vetřelec : herecké obsazení výborné; Šafránková hravě přehrála Tatianu, která měla největší prostor. Celkově zbytečné, rozvláčné; takových příběhů už bylo (i s Tatianou). Devětapadesát minut uvažování o jednom rozhodnutí během jednoho týdne a v závěrečné minutě "Po roce...". Tak to je fakt klišé. 2. díl (100%): Fajn brigáda. Podobně jako "Tatínkova holčička" taky drsnější téma. Výborný scénář Lenky Wimmerové. Skvělá Sandra Nováková. Role jí sedla, perfektně zahrála. Na rozdíl od "DNA jako důkaz" jsem tady věřil závěrečnému setkání hlavní hrdinky s otcem svého vyvoleného. 3. díl (30%) : Jiná láska: Zase dobrá ústřední herecká trojice. Ale souhlasím s AngelAngie - nemožný scénář: školní prostředí, děti mezi hádajícími se rodiči, v závěru mi Stivínové bylo celkem líto: manžel (Rašilov) jí nadává za milenku (Norisová), milenka za manžela a ona kouká po další ženský... Tak to teda ne. Nova se snaží, ale gól z toho zatím není. Přitom scénáristka Petra Ušelová (Pusinky) psala o tématu sobě vlastním. 4.díl (20%): DNA jako důkaz: Tak to nebyla past, to byl přímo labyrint. Jeden otec (který nechtěl mít děti), dvě matky a tři právníci. Výsledek: Viktor (Budař) bude vychovávat svého bratra v domnění, že je to jeho syn... Za všechno může zahradník (Hanák). Zatím nejslabší díl; i herecky. 5.díl: (70%): Láska v moll: Ústřední trojice opět v pasti. Spisovatel Jan (Bartoška, většinou s cigaretou) mezi třemi osudovými postavami - redaktorkou (Cibulková), lékařkou (Vašáryová - slova Jana :"Tvůj slovenský akcent je sexy." ) a Smrtí. Scénáristka Milena Holcová (http://www.milenaholcova.cz/) zmiňuje, že když o eutanazii může točit Alejandro Amenabar, tak proč ne Dan Wlodarczyk. U filmu HLAS MOŘE od Amenabara jsem ale na rozdíl od Lásky v moll chvílemi ani nedýchal... Pěkné scény s lavorem; ta první končí zbytečně moc brzy v posteli s nadbytečnou veverkou. A blýskání ve chvíli, kdy Marie najde Jana po mrtvici, to bylo taky zbytečné. Osobně je pro mě zatím těžké zvyknout si na Nově na vnitřní monology postav, možná raději zkusím nějakou povídku od Holcové, která napsala scénář ještě k dílu Rozhovor, přečíst. 6. díl: Malý terorista (70%): Zatím nejlepší scénář, prolínání dvou příběhů - spolužáky šikanovaný školák doma terorizuje macechu za pomocí vychovatelky. Vtipné dialogy, herecky opět velmi dobře vybraná skupina aktérů. 7. díl: Tatínkova holčička (90%). Děsný, hrozný, silný příběh. Téma zneužívání paralelně řeší i v nových dílech Nemocnice na kraji města, ale tam scénu zneužívané dívky zastíní další "košatý" děj. Už jen kvůli tomuto dílu mělo cenu, aby Nova projekt Soukromých pastí natočila. Zpověď Veroniky (Berenika Kohoutová) byla jinačí než předešlé pohledy do kamery, takže mě v závěru ani nepřekvapily psycholožky. Ale překvapila mě matka (Vanda Hybnerová)... Scénář:Petra Ušelová, hudba: Michal Pavlíček. 8. díl: Ukradená spermie (30%). Pokud chtěli scénáristi Irena Obermannová s Milanem Cieslarem natočit parodii, pak se jim to povedlo. Slovy jednotlivých hrdinů: "To je šílený!" (A. Polívková), "Cítím se jako oběť laboratorního násilí." (M. Daniel), "To je absurdní.". Na rozdíl od Fajn brigády a Tatínkovy holčičky k pousmání. Herecky velmi dobré, ale že by ze života? 9. díl: Smím prosit o lásku. (20%) Scénář: Lenka Wimmerová. Legrační. Taneční scéna příliš okatě podobná Popelce. Studénková zahrála dobře. Celkově nudnější. 10. díl: Tři do páru. (80%) Režie: Dan Wlodarczyk. Hvězdné trio hereček. Ivana Chýlková poprvé v roli babičky zase střihla jednu ze svých metamorfoz, Martha Issová se dobře vžila do role maminy a nakonec v jejím vzkazu pro odcházejícího manžela byla celkem pěkná pointa: "Příště nerozhoduj sám, nech za sebe rozhodovat jiné." Táně Pauhofové role redaktorky neskutečně sekla:-) A Budař zahrál správně bloudícím dodatkové číslo. Vzkazy přes kameru byly oživením, ale v životě by jich bylo přece jen nějak moc... 11. díl: Riskantní interwiev. (80%) Zase vynikající trio hereček - Balzerová - Žilková - Švormová. Pěkný scénář Mileny Holcové. 12.díl: Exmanželkou snadno a rychle (70%). Na rozdíl od předchozích dílů téma zpracováno optističtěji úsměvněji.(10.9.2008)