Soukromé pasti (TV seriál)

• slovenský

Súkromné pasce

Private Traps

Česko, 2008, 16x60 min

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová, Jiří Bartoška, Tereza Voříšková, Zuzana Norisová, Sandra Nováková, Jiří Langmajer, Lukáš Vaculík, Libuše Šafránková, Anna Polívková, Dana Syslová, Oldřich Navrátil, Míra Nosek, Ivana Chýlková, Robert Jašków, Ondřej Kavan, Vladimír Kratina, Filip Tomsa, Vanda Hybnerová, Leoš Noha, Ladislav Hampl, Jaroslav Plesl, Zuzana Kajnarová, Adam Mišík, Petra Lustigová, Emília Vášáryová, Tomáš Hanák, Jiří Ornest, Zuzana Bydžovská, Taťjana Medvecká, Saša Rašilov nejml., Jiří Wohanka, Igor Chmela, Stanislava Jachnická, Eliška Balzerová, Tereza Brodská, Jitka Molavcová, Michal Dlouhý, Libuše Švormová, Kristýna Leichtová, Denisa Demeterová, Eva Nosálková-Leinweberová, Kristina Bastienová-Kloubková, Jana Pehrová-Krausová, Táňa Pauhofová, Daniel Svoboda, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Lenka Kodešová-Skopalová, Milena Steinmasslová, Jan Cina, Roman Mrázik, Berenika Kohoutová, Jana Břežková, Vladimír Kudla, Teresa Branna, Martin Finger, Hana Seidlová, Jitka Nerudová, Simona Babčáková, Zuzana Stivínová, Monika Hladová, Barbora Poláková, Vanda Károlyi Konečná, Petr Štěpán, Jitka Smutná, Nikol Fischerová, Lucie Žáčková, Ela Lehotská, Vlasta Žehrová, Miroslav Pánek, Denisa Kubová, Natálie Drabiščáková, Jiří Ployhar ml., Martin Davídek, Pavla Beretová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Hana Maciuchová, Jiří Vyorálek, Jiří Mádl, Petra Špindlerová, Luboš Veselý, Eva Režnarová, Tereza Kostková, Jáchym Kraus, Tomáš Matonoha, Jana Stryková, Miluše Bittnerová, Aleš Brichta, Anna Sikorová, František Němec, Irena Máchová, Robert Nebřenský, Ian Hamilton, Markéta Tannerová, Tereza Tobiášová, Václav Neužil ml., Klára Apolenářová, Vladislav Rousek, Jakub Štěpán, Sára Sotonová, Kateřina Veckerová, Vendula Ježková, Jana Malá, Pavlína Štorková, Miloš Vávra

14/16 1. série se stala absolutním topem mezi domácími seriály po roce 2000. Ovšem tato skutečnost byla po zásluze zabitá tím kryptofašistickým krokem vydat na 11 DVD 11 dílů z dvanáctidílného celku. 2. série začala opět velice slibně, jenom nejsem příliš velký fanda tak časného opakování herců... Kratina má už své za sebou a Langmajer a Dlouhý sice umí, ale už dávno ani jeden z nich své role nerozlišuje. V epizodě V síti si vrchol ukradla Hanka Maciuchová a to stačilo k tomu, aby zastínila vše ostatní, doslova jen pár vět. Přesto celku dochází dech, což není příjemné.(17.2.2009)

Epizody jsou vcelku nevyrovnané, dvě mi přišly výtečné, u třech jsem se dost nudil, zbytek mi unikl. Přesto příjemné zjevení velkého počtu kvalitních českých herců na televizní obrazovce!(25.11.2008)

První díl měl určitě hereckou kvalitu, ale zase spoustu nedostatků: to opravdu, když dvě osoby telefonují, musí být v podkresu "bublající" zvuk, aby nás o tom usvědčil? proč jsou auta na silnici slyšet víc než dialogy? Promluvy hlavní hrdinky do kamery? aj. 50%._____ Druhej díl opět trochu trpí tím co první. Po první výborné půlce přijde těsně za sebou několik WTF momentů, ze kterejch se skoro nevzpamatuju. A ty promluvy do kamery jsou opravdu hodně špatná scénáristická berlička. Za Langmajera a Novákovou 70%_____ Škoda, že je Norisová tak bídná herečka, jakmile má začít hrát emoce, tak odcházím zvracet. Třetí díl 70%._____ Čtvrtej díl nepřinesl nic moc novýho, jen standard SP, takže 50%._____ Pátej díl = herecký koncert Vášáryové, Bartošky a Cibulkové, hlavně Vášáryová nemusí nic říkat, stačí její pohled do kamery, zatím nejlepší díl - 80%_____ Sedmý díl: Etzler na mě vždycky působil jako úchyl, takže v týhle roli mi seděl. Tomuhle dílu se dá jen málo věcí vytknout, téma zneužívání dítěte rodičem se povedlo zpracovat velmi dobře a asi i velmi přesně. 80%._____ Po dlouhý době projekt některý z českejch televizí, kterej mě zaujal a kterje budu sledovat pravidelně.(10.9.2008)

Viděl jsem teprve první díl, resp. už druhý, v pořadí a musím tedy říct, že si mi to docela líbilo..Aktuální námět i téma, ale dobré i samotné zpracování zdařilé i po vizuální stránce. Na Novu nezvykle zvučný herecký ansámbl, vesměs civilní herecké výkony. Zatím tedy hodnotím tento novácký projekt vyloženě o ženách a pro ženy kladně, určitě se jedná o nadprůměr z takto už podprůměrné novácké seriálové produkce..Možná by to jen chtělo v některých úlohách obměnit některé herce, poněvadž vidět stále ty stejné obličeje pořád dokola s vlastním podvědomím, že právě na tu svou určitou roli nemají nebo se tam nehodí, mi jako divákovi nedělá dobře:-( Uvidíme, co bude dál, ale jak říkám, zatím je nastavená laťka dost vysoko....(10.9.2008)

TV Nova vstoupila do vod, které dosud patřily jen ČT, a začala produkovat televizní tvorbu nezábavního charakteru a nepapundeklového prostředí. Dala svému Plaváčkovi do vínku herce když ne dobré, tak za dobré považované, a stylem "střídavě oblačno" zkompilovala sérii tu více, tu méně dramatických příběhů, z nichž některé nejen že by neměly, ale troufám si říct, že skutečně nebudou, zapomenuty. Žádný díl nebyl vyloženě špatný - pouze prostituční etuda Sandry Novákové byla jak z laciného románu a až na některé rekvizity byla těžce nepůvodní...a hlavní roli hrála Sandra Nováková, která pro mě patří do zmíněné skupiny "ne dobrých" hereček. Ale vyvažme tento největší krok vedle hned prvním dílem o mladé ženě, volící mezi rodinou (tak nějak dvoučlennou) a kariérou, vynikajícími výkony Zuzan Stivínové a !!!NORISOVÉ!!! v díle o problému s orientací, a - jak jinak - Tatínkovou Holčičkou, která byla notně studenou sprchou hlavně díky odporně přesvědčivému Miroslavu Etzlerovi, a pro Soukromé Pasti jako celý cyklus prostě nemůžeme jít pod 70%.(16.9.2008)