poster

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli

Dobrodružný / Romantický

Česko, 1996, 76 min

 • honajz
  **

  Další produkt tehdejší "teplé" kliky, z něhož to teplo čouhá o něco víc než z troškovin. On Drha byl průměrný režisér, častěji za něho točili asistenti a asistentky, když se někde po vláčilovském způsobu posiloval něčím ostřejším, a pan Holomek je takový kameramanský rutinér. K tomu připočtěme vykulenou a tehdy nijak dobře hrající Ježkovou, pár herců dosazených jen díky orientaci, nikoliv pro své kvality, a vyjde nám unylá balada či legenda, hrající si na víc, než na co má svým průměrným až lehce podprůměrným zpracováním a herectvím, kde vyčnívají jen písně Traxlerů jako něco zcela mimo tento (spíše televizní) film. Nevyužité lokace, mizerné zarámování záběrů, divné střihy, to už jsou jen detaily oproti celkové nevyváženosti a neujasněnosti.(28.12.2014)

 • MaedhRos
  **

  Tak pěkný námět by si zasloužil lepší herce, víc krve a slz, vyšší rozpočet a lepší zpracování vůbec... A lepší (mnohem lepší) hudební doprovod.(20.8.2002)

 • Radyo
  *

  Opravdu nepohádková pohádka, která dětem asi vůbec nic neřekne. Celý námět je spíše "dospělácký", nicméně tvůrci jakoby se během natáčení stále nemohli rozhodnout, zda film bude pro dospělé, nebo pro dětské publikum. Výsledkem je takový "kočkopes", který dětem asi přijde moc "dospělácký", a dospělým prostě nepohádkový.(29.4.2003)

 • berg.12
  *

  Pro mě naprosté dno českých pohádek. Na tomhle není pohádkového absolutně nic a možná ještě míň. To už se radši podívám na Trošku. Od odpadu tuhle záležitost zachránilo jen to, že ten si schovávám na trochu jiné filmy.(15.6.2005)

 • salahadin
  *****

  "...i pro lásku se těžce umírá." Co se vám na tom nelíbí????? Mně to nepřijde tak hrozné, krásná hudba od Traxlerů, hezké texty i básně (Jacques de Baisieux), poučný příběh i dobří herci...co máte všichni s těmi odpady!?!?!? To se všichni opičíte po jedné recenzi, nebo co? Navíc, nechápu, co tady píšete o pohádce (Radyo, gouryella, berg.12 a další "borci"), když toto pohádka není, ale "romantický příběh". A takový romantický příběh s dobovým koloritem, parádní hudbou i verši si nechám líbit.(20.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace