Lítám v tom

Up in the Air

Lietam v tom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 105 min

Čekal jsem film roku, dostal jsem film roku. Ano, někdy je to takhle jednoduché :-)(6.1.2010)

90% a další Reitmanův snímek na společenské téma... Zajímavá byla debata o klišé, kterou jsem v souvislosti s tímhle filmem vedl. Mě v zásadě nevadí, důležité je, jak se z něj vybruslí/do něj dostane. Děj, vztahy, člověk, život. Mě to o Jasonovi napadlo!(17.3.2010)

Každý má svou "slabinu" a nikdo není bezemoční a nedotknutelný. Na otázku jestli měl George Clooney špatně zvolený životní styl samotáře, nebo udělal chybu že porušil svůj kodex a pustil si někoho k tělu si každý může odpovědět sám. Mě se k tělu pomalu, ale jistě dostal ten film, až natolik, že jsem s hloubavým zaujetím a pohledem do prázdna doposlouchal celou smutnou písničku v závěrečných titulcích.(8.2.2010)

Anna Kendrick a Vera Farmiga v jednom filmu. Vánoce, Vánoce, přicházejí...(6.9.2016)

Jason Reitman je Frank Capra 21. století. Tím mám na mysli to, že točí precizní žánrové filmy, které svou chytrostí a formální promyšleností kvalitativně přesahují sobě podobné, ale stále jde o výborný počin v rámci systému, který má stanovené meze a určitá omezení. Za zábavně podvratné považuji obsazení George Clooenyho do titulní role starého mládence a workoholika, což odpovídá jeho mediální image (je to právě on, co ony workoholické filmy točí (DOBROU NOC A HODNĚ ŠTĚSTÍ) či v nich hraje hlavní roli (MICHAEL CLAYTON)). Přestože oněm snímkům, v nichž se neustále pracuje dám kdykoliv přednost, v rámci konvencí uznávám, že chytřejší satira a povedená žánrovka do dob krize pravděpodobně natočit a napsat nešla, když pozbývá sentimentu i patosu a s klišé si zábavně pohrává.(13.1.2010)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy Mileage, My Life či In the Air. (MikaelSVK)

• - Do kina byl film rozesílán pod názvem Sydney. (HellFire)

• - Ryan Bingham (George Clooney) nosí hodinky značky Omega DeVille Hour Vision. (dyfur)