Lítám v tom

Up in the Air

Lietam v tom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 105 min

'Kravaťácká' romance. Zpočátku upnutá, poté se příjemně uvolní a zahraje na city, ale není to žádný slaďák. Clooney jako muž s domovem na cestách, sběratel luxusních kreditních kartiček a nalétaných mílí. Pěkný film, pěkná Vera Farmiga.(17.4.2010)

Skvělé. Svým minulým snímkem mě Reitman obletěl jako americká stíhačka Juno ruský vzdušný prostor, ale tentokrát dostal povolení k průletu. Příběh muže, který žije na cestách a přednáší sám o sobě a o svém vlastním baťohu je poutavý, lidský, sympatický a především skvěle natočený. George Clooney zraje jako víno a pomáhá mu podobně "chutná" Vera Farmiga a roztomilá Anna Kendrick (její scénu s smskou v mobilu jsem rozdýchával asi 10 minut:)). Jediné, co mi chybělo bylo více emočně silnějších scén. Film působí inteligentně, vyváženě a nenuceně, ale prostě nemá silnější momenty (kromě těch výrazně vtipnějších:)), což je trochu škoda. Takhle si jdu zopáknout opening a end credits, protože Reitman ty oblaka natočil pro mě:)). Sympatiemi a lehkostí přeplněný film, co nezklame. PS: škoda, že si Reitmanův poklad přišel pro oscara ve špatný rok... ovšem jeho čas jistě přijde...brzy...(8.3.2010)

Film, který dokazuje, že lehké poletování kolem nedefinovaného vztahu může být přemýšlivější a lidštější, než utrápené hloubání ve dnech štěstí a neštěstí. "Lehkost" zde totiž neznamená "povrchnost", naopak film skrze jemnou satiru a všední feeling poodkrývá hluboké, ale "bezbolestné" zamyšlení se nad životem v jeho nejvyzrálejší podobě... Nad tím, co pro člověka práce, sny a vztahy skutečně znamenají, nad tím, jestli je správné jedno obětovat pro druhé, popř. jak daleko zajít pro získání těchto hodnot. Zvláštní je, že jakkoliv bizarní a netradiční Ryanův způsob života je, jeho (filmová) postava působí jako nefalšovaný člověk, přičemž zároveň funguje i jako symbolika polemizování o člověku... Tento scénář se skutečně povedl a decentní Reitmanovo vedení spolu s excelujícími herci mu dodává punc prvotřídnosti. 9/10(7.1.2010)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $83,823,381Tržby Celosvetovo $166,842,739Tržby za predaj DVD v USA $18,657,763 //počet predaných kusov 1,175,540║ Celkom zaujímavé témy rozoberá Jason Reitman, hlavne ide o to ako ich dokáže podať, skvelo zahrané úlohy. /80%/(27.4.2010)

Oscar 6 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - George Clooney, Herečka VR - Vera Farmiga, Herečka VR - Anna Kendrick, Scénář - A(5.2.2010)

• - Ve skutečnosti Americké aerolinie neposkytují žádná zvláštní privilegia po odlétání 10 milionů mil (16 093 440 km). Nicméně všechny významné společnosti s pravidelnými leteckými trasami vydávají speciální statusy po odlétání 1 milionu mil (tedy 1 609 344 km). Ke konci roku 2009 je odhadováno, že tohoto statusu dosáhlo na celém světě alespoň u jednoho dopravce 400 000 zákazníků. (HellFire)

• - Když Ryan (George Clooney) připíná na tabuli fotky své sestry a jejího snoubence, je možné zahlédnou, že některé z nich mají tyto postavy pouze přilepené na fotku dané lokality. Také fotky, které pořídil samotný Ryan, měly vždy v záběru něčí ruce. Z těch, co připíná na tabuli, je nemá ani jedna. (necisty)

• - Roli Natalie si mohly zahrát Ellen Page nebo Emily Blunt. (HellFire)