Lítám v tom

• Austrálie

Up in the Air

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 105 min

Absolutne nadcasove, prirodzene, inteligentne a do/vyspele... Bez pretvarky, bez umelych vsuviek, ktore so zivotom nemaju nic spolocne. Po Away We Go a 500 days of summer sa Up in the Air stava pre mna rozhodne tym najlepsim, co som v poslednej dobe videla. A poprosim Oscara pre Veru Farmigu - ta zena ma tolko talentu, tolko charizmy, ze aj keby nevyhrala, pre mna je vitazkou vo vsetkych ohladoch.(5.1.2010)

Lítám v tom je jeden z nejpříjemnějších filmů poslední doby. Příběh, postavy a jejich vývoj jsou pro Reitmana na prvním místě a z toho plyne i nezapomenutelný divácký zážitek. Jason Reitman jako jeden z mála mladých tvůrců ví, jaké filmy chce točit a jde si svou vlastní cestou. (90 %)(30.5.2010)

„Áno. Pekný úsmev. Pekný úsmev by mohol stačiť.“ Takmer vynikajúca Jasonova smutná komédia (páčila sa mi viac, ako JUNO), odohrávajúca sa v atmosférických hoteloch, moteloch, lietadlách a letiskových halách, kedy, ani nevieme ako, začína cez nočnú oblohu prebleskovať pocit, že sa po dlhšom čase zasa pozeráme na film, ktorý má zmysel a, aj keď to znie ako klišé, nám niečo dá. V spoločnosti Jasona Reitmana (zozadu producentsky krytého otcom Ivanom) a Georgea Clooneyho o osobných veciach, o tom, či je vernosť lacná a o záležitostiach, ktoré možno ešte nechápete, ale raz pochopíte. Ak nie, bude to katastrofa.(27.5.2011)

Mihne se kolem jako letadlo a zanechá za sebou kondenzační páry hezkých frází, učebnicových pravd a povzbudivých výroků. Stačí pohyb Clooneyho obočí a svět se zdá být laskavým místem, kde i největší ztráta má své kladné stránky. Jenže podobně jako hrdina Ryan i Reitmanův film nabízí především ošetřené motivační poplácání – sice mě nikterak neurazilo, ale popravdě, lítal jsem úplně mimo.(18.1.2010)

Pro mnoho lidí velmi očekávaný snímek, pro mě to bylo "Hm, tak se podívám..." a tak jsem se dočkala výsledku, který jsem čekala / nečekala. Film kolem mě projel, nic mi nedal, nic mi nevzal. Příběh muže, který létá a příběh ženy, která létá taky, mi vůbec ni neříkalo. Clooneyeho asistentka mi lezla krkem a ten dojemný konec mě teda nedojal. Tak nějak nemastný neslaný, ale nic jsem od toho neočekávala...(14.1.2010)