Zákon gangu (TV seriál)

Sons of Anarchy

Zákon gangu

Drama / Krimi

USA, 2008 - 2014, 84 h 11 min

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera, Jeff Wincott, Sprague Grayden, Ryan Hurst, William Lucking, McNally Sagal, Drea de Matteo, Ally Walker, Rockmond Dunbar, Adam Arkin, Henry Rollins, Kristen Renton, Nicholas Guest, Jay Karnes, Mitch Pileggi, Tory Kittles, Glenn Plummer, Judith Hoag, Stevie Long, Olivia Burnette, Keir O'Donnell, Taryn Manning, Tom Everett Scott, Tom Arnold, Liana Liberato, Kenny Johnson, Michele Boyd, Titus Welliver, Arie Verveen, Q'Orianka Kilcher, Robin Weigert, Sarah Jones, Holt Boggs, Cameron Goodman, Joseph Runningfox, Danny Trejo, Stephen King, Cleo King, Paula Malcomson, David Labrava, Will Coffey, Sherrie Rose, Michael Shamus Wiles, Fernanda Andrade, Jim Cody Williams, Dayton Callie, Roman Mitichyan, Jeff Kober, Chris Coy, Dominic Keating, Dimitri Diatchenko, Ruben Garfias, Kurt Sutter, Damion Poitier, Noah Watts, Aldo Gonzalez, Mike Cochrane, Douglas Tait, Callard Harris, Lyle Kanouse, Eileen Grubba, Jason Rodriguez, Walton Goggins, Jimmy Smits, Randolph Mantooth, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Chuck Zito, Mike Pfaff, David Hill, David J. Wright, David Hasselhoff, Michael Fairman, Scott Lawrence, Bruno Gunn, Jose Pablo Cantillo, Jenny Gago, Jon Gries, Bridget Regan, Ronnie Gene Blevins, Derek Ray, Patrick Brennan, Sarah Domin, Kimberly Estrada, Casey Sander, Chris Browning, Rachel Rud, Blake Robbins, Clint Culp, Timothy V. Murphy, Daniel Moncada, Lea Michele, Exie Booker, Hayley McFarland, Darin Heames, Dendrie Taylor, Steve 'Lips' Kudlow, Robb Reiner, Jocelyn Osorio, Natalina Maggio, Rachel Miner, Zoe Boyle, Merle Dandridge, Monique Gabriela Curnen, Jenna Jameson, Kenneth Choi, Alicia Coppola, Erica Duke, Jaye Razor, Bruno Amato, Matt Riedy, Jamie McShane, Tammy Klein, Glenn Keogh, Tim DeZarn, Annabeth Gish, Winston James Francis, Donal Logue, Chad Michael Ward, David Fernandez Jr., Brad Carter, Jaime Zevallos, Liane Curtis, Tom Virtue, David Grant Wright, James Harvey Ward, Michael Chiklis, Julien Cesario, Eddie J. Fernandez, Anthony James Whitewolf, Dave Navarro, Bobby Reed, Karina Logue, Dan Hildebrand, Joel McHale, Kelly Galindo, Harold Perrineau, Ashley Tisdale, Tony Perez, Andre Brooks, Jesse Garcia, Ron Yuan, Jerome Ro Brooks, Robert Patrick, Carlos E. Campos, Joey Sagal, Lobo Sebastian, Kevin Moon, Brian Goodman, Ray Haratian, Gregory Sporleder, Jason Yorker, Stephen Mendel, Niko Nicotera, Ramon Fernandez, James Moses Black, Allan Graf, David Aranovich, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Christopher Backus, Hank Cheyne, LaMonica Garrett, Marisa Quinn, Marcello Thedford, Mathew St. Patrick, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Courtney Love, Kevin Chapman, Mircea Monroe, Eric Michael Cole, Brian Van Holt, Kevin Alejandro, Francis Capra, Tommy Gunn, Chad Lindberg, Dennis Keiffer, Michael Bentt, Dorian Missick, Vicellous Reon Shannon, Pamela Gray, Hal Holbrook, Bob Ross, James Cosmo, Michael Beach, Andy McPhee, Frances Fisher, David Marciano, Leo Fitzpatrick, Marco Morales, Joel Tobeck, Matthew Alan, Keith Szarabajka, Christopher Goodman, Ray McKinnon, David Rees Snell, Ramon De Ocampo, Kerris Dorsey, Benito Martinez, Marianne Jean-Baptiste, Khleo Thomas, Elise Robertson, Steve Wilcox, Steffany Huckaby, Billy Brown, Wanda De Jesus, Kurt Yaeger, Mo McRae, Amin Joseph, Jack Conley, Reynaldo Gallegos, Marshall Allman, Bruce Gray, Kurt Caceres, Antonio D. Charity, Peter Onorati, Tara Summers, Peter Weller, Kim Dickens, Anthony Azizi, Samaire Armstrong, Hal Ozsan, Chasty Ballesteros, CCH Pounder, Steve Howey, C. Thomas Howell, David Warshofsky, Jacob Vargas, Dwayne Adway, Jamal Duff, John Hensley, Derek Mears, Yeniffer Behrens, Doug Jones, Ryan Cutrona, Vincent Duvall, Patrick Hume, Adrienne Barbeau, Israel Broussard, Hugo Medina, Mario Cortez, Brandon Molale, Jill Johnson, Anastasia Baranova, David Haley, Tim Abell, Malcolm-Jamal Warner, Marilyn Manson, Chris Chalk, Michael Flores, Tanc Sade, Puma Swede, April Grace, Arjay Smith, Tony Denison, Inbar Lavi, Tony Curran, Don Swayze, Dale Dickey, Luke Massy, Charisma Carpenter, Kevin Gage, Jason Barry, Derek Graf, Lyle Kanouse (a.z.), Nicholas Guest (vyp.), Geraldine Keams, Michael Ornstein, Evan Londo, Ryder Londo, Dohn Norwood

Seriál o drsných motorkářích není jen o drsném jezdění na motorce. Kalifornští bikeři sice pašují zbraně (a v druhé řadě dojde i na produkování porna), Sons of Anarchy se ale věnuje hlavně rozdílům mezi starší a mladší generací členů gangu. První řada představuje atraktivní prostředí, v němž hrdinové žijí, a hlavní téma jenom naťukne. Druhá už se naplno věnuje neshodám, které stojí v přímém rozporu s bezmeznou loajalitou ke klubu. Přirovnávání k Hamletovým tragédiím není od cesty, mezi všemi těmi řvoucími motorkami a masivními prsteny se ukrývá hodně zajímavých vztahů a řada skvělých postav.(25.9.2009)

• danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (1) - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Katey Sagal(17.1.2011)

Synové anarchie - nedoceněný a mnohými dokonce nepochopený seriál, který naprosto dokonale a v celé své šíři vykresluje život motorkářského gangu, potažmo celé bikerské subkultury. Kurt Sutter ukázal svůj um v psaní kvalitních krimi zápletek již v policejní "dvojce" The Shieldu (jedničkou zůstane navždy The Wire) a zde ještě přitvrdil! Seriál jede téměř v každém díle na plný plyn, míra napětí je vysoká a postavy si nestačí vydechnout, neboť je na každém rohu čeká další pořádný průser, či kmotrovská odplata za jejich předchozí odplatu... I pokud vás motorkářská tématika nezajímá, Sons of Anarchy jsou pořád výborně napsaná a perfektně funkční gangsterka s charismatickými postavami (božský Opie)! Úžasná přidaná hodnota pak přichází v onom vykreslení subkultury MC. Scházet se s "bratry" ve stylové klubovně, mít na rameni vytetovanou drsnou lebku, vzbouzet respekt pouhým pohledem ze sedla blyštivého Harleye, to jest undergroundová verze Amerického snu. Ona některými zesměšňovaná drsnost zde rozhodně není sebeparodická a vlastně ani tolik nadsazená. Samozřejmě, aby seriál fungoval jako zábavná TV show, je třeba občas vybočit z mezí realističnosti, což se projevuje zejména na častých přestřelkách, do kterých se MC určitě běžně nepouští, ale jinak je ta pravá esence subkultury MC vystihnuta perfektně. členové se vnímají za bratry, nasazují za sebe život, nerespektují autority, ale mají vlastní morální pravidla. Má to své kouzlo - nemusíte se s ním stotožňovat, nemusíte chtít žít "jako oni", ale to vůbec neznamená, že vás to nebude bavit prožívat skrz obrazovku. 9/10(18.12.2013)

Po jedné stránce dooost dobrej seriálek, s dobrejma postavama, chytlavým prostředím a poměrně zdařilejma vraždama a přestřelkama, bez digitálních efektů a zbytečnejch kravin. Čemu ale nevěřim, tak se mi zdá, že časově to tam nesedí. Za jeden den se stane hrozně moc různejch událostí a jednou jsme tam, pak zas onde, ale postavy to stihnou dycky všude a asi za chvilku. A furt se tam všechno komplikuje, což má diváka asi uchvátit, ale mě to přijde jako scénáristická finta. Taky dialogy jsou někdy skoro jak z Bevely Hills 90210 a zavání to těma sračkoidníma hláškama typu "Nechceš si o tom promluvit?" Ale po první sérii zatím skoro úplná spokojenost. Druhá je fakt asi trošičku lepší, teď už dokoukávám třetí a ta mě zas poněkud zklamala - to Irsko se mi tam prostě nějak nehodilo. Jinak zpracováním furt stejná kvalita a na tu si nemužu stěžovat, ale horší je to s těma vztahama a scénářem. V každým díle se někdo tak 3x objímá a myslí to vážně. Aby byly díly napínavější, scénárista nabaluje víc a víc problémů, až z toho začínám být nervózní, jak to chcou všechno vyřešit a stihnout. Někdy jde logika stranou, což zamrzí. Někdy to ale furt dokáže překvapit, což je dobře. Uvidime dál..., ale bojim se, že budu muset jít dolů... Čtvrtá série je na jednu stranu pořád stejně dobrá, ale jsou to právě ty podělanosti, ktery mě v tom štvou. Někdy se fakt postavy chovaj jak z Gilmorovejch děvčat, někdy se chovaj nelogicky a tím vznikaj problémy, ktery se pak musej řešit, aby se tam něco dělo. Ale co už - stejně je to pořád lepší seriál, než 90% všech ostatních televizních shitů... Pátá série to samý - pořád velkej počet vražd, zabíjení, krve, ale taky stejnej počet objímání, rozhovorů a řešení kravin. Ale dycky je tam něco, co mě potěší a donutí těšit se i dál. A po skončení opět brutální šesté série je mi docela líto, že už je konec. Zajímalo by mě, jak to bylo dál. Ale co, třeba se jednou dočkáme pokračování po 20 letech, jak je to v dnešní době zvykem (viz. zde nebo zde). Ale to jsem nemusel, srát k tak skvělymu seriálu takový shity. Protože i přes pár svých neduhů, pořád je to to nejlepší z americké seriálové tvorby, co jsem zatím viděl...(25.2.2012)

Tohle je moje hodnocení mimo názoru na motorkářské gangy a vše s tím spojené. 1. sezóna - 75%.. poznávání klubu, postav, hlavního hrdiny, vlastních zákonů. 2. sezóna - 80%.. První navštívenky věznice. 3. sezóna - 85%.. Jedna velká akce Belfast. 4. sezóna - 90%... Nový šerif, nový prezident, gradující seriál a konečně mě to začalo bavit. 5. sezóna - 90%.. 6. sezóna - 100%... Neskutečný nářez, každý díl, velké zvraty, slušná akce, jediným rušivým elementem byl Nero, ten mě prostě "sere" už od začátku, co se objevil. Jinak seriál nabírá slušné obrátky a bavil mě každým dílem více a více. Uvidíme, co přinese sedmá řada. Každopádně od chvíle, kdy Clay skončil mrtvý, měl seriál prostě spád jako prase. Pochvala. :) 7. sezóna a závěr... 1. díl, probodnutá asijská kebule Jackím, 2. díl Jackího probouzí sekačka, na konec dílu song Till Its Gone od Yelawolfa. 3. díl- Jax vykuchá na konci dílu týpka. 4. díl - mrtvá blondýna. Od pátého dílu už je to jízda až do konce, to se prostě musí vidět. 10. díl - Abel vyzradí Jaxovi tajemství.(2.10.2016)

• - Na rozdíl od Synů Anarchie jezdí Lincoln "Linc" Potter (Ray McKinnon) na motocyklu značky Triumph. (Chibs)

• - Během castingu na roli Tiga byl Kim Coates upřednostněn před Theem Rossim. Tomu však nakonec připadla role Juice. (Chibs)

• - V tretej sérii, keď sa gang z Kalifornie presunie do Severného Írska, jazdia motorkári v prvej scéne tak, ako je to bežné v Európe alebo USA – napravo. Pri prestrihu sa už presunú na "správnu" stranu, ako sa jazdí na ostrovoch. (vander19)