Zákon gangu (TV seriál)

Sons of Anarchy

Zákon gangu

Drama / Krimi

USA, 2008, 79x45 min

Charlie Hunnam, Maggie Siff, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Katey Sagal, Johnny Lewis, Emilio Rivera, Jeff Wincott, Sprague Grayden, Kim Coates, Tommy Flanagan, Ryan Hurst, William Lucking, Theo Rossi, McNally Sagal, Ally Walker, Adam Arkin, Winter Ave Zoli, Henry Rollins, Kristen Renton, Nicholas Guest, Jay Karnes, Mitch Pileggi, Tory Kittles, Glenn Plummer, Drea de Matteo, Judith Hoag, Stevie Long, Olivia Burnette, Keir O'Donnell, Taryn Manning, Tom Everett Scott, Tom Arnold, Liana Liberato, Kenny Johnson, Michele Boyd, Titus Welliver, Arie Verveen, Q'Orianka Kilcher, Robin Weigert, Sarah Jones, Holt Boggs, Cameron Goodman, Joseph Runningfox, Danny Trejo, Stephen King, Cleo King, Paula Malcomson, David Labrava, Rockmond Dunbar, Will Coffey, Sherrie Rose, Michael Shamus Wiles, Fernanda Andrade, Jim Cody Williams, Dayton Callie, Roman Mitichyan, Jeff Kober, Chris Coy, Dominic Keating, Dimitri Diatchenko, Ruben Garfias, Kurt Sutter, Damion Poitier, Noah Watts, Aldo Gonzalez, Mike Cochrane, Douglas Tait, Callard Harris, Lyle Kanouse, Eileen Grubba, Jason Rodriguez, Walton Goggins, Jimmy Smits, Randolph Mantooth, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Chuck Zito, Mike Pfaff, David Hill, David J. Wright, David Hasselhoff, Michael Fairman, Scott Lawrence, Bruno Gunn, Jose Pablo Cantillo, Jenny Gago, Jon Gries, Bridget Regan, Ronnie Gene Blevins, Derek Ray, Patrick Brennan, Sarah Domin, Kimberly Estrada, Casey Sander, Chris Browning, Rachel Rud, Blake Robbins, Clint Culp, Timothy V. Murphy, Daniel Moncada, Lea Michele, Exie Booker, Hayley McFarland, Darin Heames, Dendrie Taylor, Steve 'Lips' Kudlow, Robb Reiner, Jocelyn Osorio, Natalina Maggio, Rachel Miner, Zoe Boyle, Merle Dandridge, Monique Gabriela Curnen, Jenna Jameson, Kenneth Choi, Alicia Coppola, Erica Duke, Jaye Razor, Bruno Amato, Matt Riedy, Jamie McShane, Tammy Klein, Glenn Keogh, Tim DeZarn, Annabeth Gish, Winston James Francis, Donal Logue, Chad Michael Ward, David Fernandez Jr., Brad Carter, Jaime Zevallos, Liane Curtis, Tom Virtue, David Grant Wright, James Harvey Ward, Michael Chiklis, Julien Cesario, Eddie J. Fernandez, Anthony James Whitewolf, Dave Navarro, Bobby Reed, Karina Logue, Dan Hildebrand, Joel McHale, Kelly Galindo, Harold Perrineau, Ashley Tisdale, Tony Perez, Andre Brooks, Jesse Garcia, Ron Yuan, Jerome Ro Brooks, Robert Patrick, Carlos E. Campos, Joey Sagal, Lobo Sebastian, Kevin Moon, Brian Goodman, Ray Haratian, Gregory Sporleder, Jason Yorker, Stephen Mendel, Niko Nicotera, Ramon Fernandez, James Moses Black, Allan Graf, David Aranovich

Hunter M. Via

Kostýmy:

Kelli Jones

Z okolí motorkářských gangů tu dlouho nic nebylo a já jsem rád, že když už se konečně něco objevilo, tak to stojí za to. V buducnosti se má na seriálu podílet i legendární šéf HELLS ANGELS Sonny Barger, což mluví za všechno. Respekt !(19.7.2011)

Gang a rodina. Ctění rodinných hodnot, absence jakýchkoli morálních hodnot. Tento seriál opravdu dokáže uchvátit. Po první sérii jsem byl naprosto spokojen a nic víc už jsem se ani neodvažoval očekávat. Ale další dvě série posunuly laťku zase výš.(13.4.2011)

Každý má svého šéfa, každý vlastní určitý pozemek, každý tu má své hranice a pravidla, pokud je překročíte, můžete se začít strachovat o svůj život. Na tomhle seriálu mě baví, život těchto gangů, organizací. Furt se něco řeší furt se jezdí na vytuněných motorkách a to je na tom to nejvíc. Sympatický herec Charlie Hunnam jako pravá ruka hlavního představitele gangu Rona Perlmana. Výborná dvojice a další kolektiv mi přijdou hodně povedený!(23.8.2012)

Nekřesťansky dlouhý komentář k nekřesťansky krátkému seriálu. Šedesátá léta. Silné stroje, zmlácení negři, hipíci, Gypsy Jokers, barbituráty, LSD, Jefferson Airplane, hromadné šukačky a víkendové pivní radovánky. Jedna výjimečná dekáda obestřená hustým oparem pozitivní energie a neutuchající nespoutanosti, tlakem času a hamižnosti vykostěná na pouhý závan nostalagie v časech přítomných a nadcházejících. Byly to romantické časy, když nejbrutálnějším činem Hell's Angels byl pobodaný negr a zlomená čelist. Jenomže nic netrvá věčně, pěsti vystřídaly glocky, nože brokovnice a řetězy ákáčka, obživou se stal prodej narkotik a pašování zbraní. Než se kdo nadál, byla tu osmdesátá léta, pobočky se rozšiřují za oceán a s nimi i odvěké konflilty s konkurenčními gangy. V naší nejmilejší Evropě všemu nasadily korunku skandinávské masakry na počátku devadesátých let, krvavý konflikt mezi Hell's Angels a Bandidos jednou provždy narušil seveřanům idylu a pasoval legendární gangy na veřejného nepřítele číslo jedna. Sons of Anarchy je zatím to nejkomplexnější dílo zabývající se zmíněnou tématikou. Do detailů je rozebráno fungování gangu zevnitř i zvenčí, korupce z řad maloměštáckých fízlů i průběh vyšetřování agentů ATF a FBI, zkrátka co série o to větší je kladen důraz na konspiraci ve vysokých vládních kruzích. Tam, kde rating seriálu svazuje jazyk na skautské "shit" a "damn", foukají do plachet politické nekorektnosti do posledního puntíku vymazlené brutalitky, špička pyramidy jsou bez diskuze lahůdkové headshoty, Showtime a HBO se můžou jít vycpat. Výběr postav a jejich představitelů je více méně dokonalý, každá z nich svým velmi specifickým způsobem přiroste k srdci, nulový vliv na to má skutečnost, že některé charaktery uhnívají rychleji než mrtvá šlapka v kufru nevadského hlavouna. Nutné zlo je nakonec pouze Katey Sagal, jejíž Gemma "Matka klubu" Teller se brzy začne zajídat a přináší do SoA přesně to, co v tak chlapáckém seriálu mít nechceme. List záporáků je skutečně pestrý, od bisexuální agentky ATF, práskače s náckovským buldočkem, irského přeběhlíka, negrů, Umaštěnců, Rejžožroutů, ruské mafie, až po samotné FBI a kartel. Sestava soundtracku potěší nejednoho hudebního fajnšmekra, každá epizoda se pyšní minimálně jednou říznou rockovou vypalovačkou. Ale tou pravou třešničkou na dortu jsou geniální camea - Stephen King, James Cosmo, Danny Trejo a hlavně ex prezident klubu Sonny Barger. Sons of Anarchy je jednoduše ten nejfrajerštější a zároveň jeden z nejsympatičtějších seriálů současnosti a do páté série počítám vteřiny.(22.8.2012)

75%(16.2.2011)