Zákon gangu (TV seriál)

Sons of Anarchy

Zákon gangu

Drama / Krimi

USA, 2008 - 2014, 84 h 11 min

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera, Jeff Wincott, Sprague Grayden, Ryan Hurst, William Lucking, McNally Sagal, Drea de Matteo, Ally Walker, Rockmond Dunbar, Adam Arkin, Henry Rollins, Kristen Renton, Nicholas Guest, Jay Karnes, Mitch Pileggi, Tory Kittles, Glenn Plummer, Judith Hoag, Stevie Long, Olivia Burnette, Keir O'Donnell, Taryn Manning, Tom Everett Scott, Tom Arnold, Liana Liberato, Kenny Johnson, Michele Boyd, Titus Welliver, Arie Verveen, Q'Orianka Kilcher, Robin Weigert, Sarah Jones, Holt Boggs, Cameron Goodman, Joseph Runningfox, Danny Trejo, Stephen King, Cleo King, Paula Malcomson, David Labrava, Will Coffey, Sherrie Rose, Michael Shamus Wiles, Fernanda Andrade, Jim Cody Williams, Dayton Callie, Roman Mitichyan, Jeff Kober, Chris Coy, Dominic Keating, Dimitri Diatchenko, Ruben Garfias, Kurt Sutter, Damion Poitier, Noah Watts, Aldo Gonzalez, Mike Cochrane, Douglas Tait, Callard Harris, Lyle Kanouse, Eileen Grubba, Jason Rodriguez, Walton Goggins, Jimmy Smits, Randolph Mantooth, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Chuck Zito, Mike Pfaff, David Hill, David J. Wright, David Hasselhoff, Michael Fairman, Scott Lawrence, Bruno Gunn, Jose Pablo Cantillo, Jenny Gago, Jon Gries, Bridget Regan, Ronnie Gene Blevins, Derek Ray, Patrick Brennan, Sarah Domin, Kimberly Estrada, Casey Sander, Chris Browning, Rachel Rud, Blake Robbins, Clint Culp, Timothy V. Murphy, Daniel Moncada, Lea Michele, Exie Booker, Hayley McFarland, Darin Heames, Dendrie Taylor, Steve 'Lips' Kudlow, Robb Reiner, Jocelyn Osorio, Natalina Maggio, Rachel Miner, Zoe Boyle, Merle Dandridge, Monique Gabriela Curnen, Jenna Jameson, Kenneth Choi, Alicia Coppola, Erica Duke, Jaye Razor, Bruno Amato, Matt Riedy, Jamie McShane, Tammy Klein, Glenn Keogh, Tim DeZarn, Annabeth Gish, Winston James Francis, Donal Logue, Chad Michael Ward, David Fernandez Jr., Brad Carter, Jaime Zevallos, Liane Curtis, Tom Virtue, David Grant Wright, James Harvey Ward, Michael Chiklis, Julien Cesario, Eddie J. Fernandez, Anthony James Whitewolf, Dave Navarro, Bobby Reed, Karina Logue, Dan Hildebrand, Joel McHale, Kelly Galindo, Harold Perrineau, Ashley Tisdale, Tony Perez, Andre Brooks, Jesse Garcia, Ron Yuan, Jerome Ro Brooks, Robert Patrick, Carlos E. Campos, Joey Sagal, Lobo Sebastian, Kevin Moon, Brian Goodman, Ray Haratian, Gregory Sporleder, Jason Yorker, Stephen Mendel, Niko Nicotera, Ramon Fernandez, James Moses Black, Allan Graf, David Aranovich, Patrick St. Esprit, Michael O'Neill, Christopher Backus, Hank Cheyne, LaMonica Garrett, Marisa Quinn, Marcello Thedford, Mathew St. Patrick, Stacy Hall, Malcolm Foster Smith, Carla Jimenez, Courtney Love, Kevin Chapman, Mircea Monroe, Eric Michael Cole, Brian Van Holt, Kevin Alejandro, Francis Capra, Tommy Gunn, Chad Lindberg, Dennis Keiffer, Michael Bentt, Dorian Missick, Vicellous Reon Shannon, Pamela Gray, Hal Holbrook, Bob Ross, James Cosmo, Michael Beach, Andy McPhee, Frances Fisher, David Marciano, Leo Fitzpatrick, Marco Morales, Joel Tobeck, Matthew Alan, Keith Szarabajka, Christopher Goodman, Ray McKinnon, David Rees Snell, Ramon De Ocampo, Kerris Dorsey, Benito Martinez, Marianne Jean-Baptiste, Khleo Thomas, Elise Robertson, Steve Wilcox, Steffany Huckaby, Billy Brown, Wanda De Jesus, Kurt Yaeger, Mo McRae, Amin Joseph, Jack Conley, Reynaldo Gallegos, Marshall Allman, Bruce Gray, Kurt Caceres, Antonio D. Charity, Peter Onorati, Tara Summers, Peter Weller, Kim Dickens, Anthony Azizi, Samaire Armstrong, Hal Ozsan, Chasty Ballesteros, CCH Pounder, Steve Howey, C. Thomas Howell, David Warshofsky, Jacob Vargas, Dwayne Adway, Jamal Duff, John Hensley, Derek Mears, Yeniffer Behrens, Doug Jones, Ryan Cutrona, Vincent Duvall, Patrick Hume, Adrienne Barbeau, Israel Broussard, Hugo Medina, Mario Cortez, Brandon Molale, Jill Johnson, Anastasia Baranova, David Haley, Tim Abell, Malcolm-Jamal Warner, Marilyn Manson, Chris Chalk, Michael Flores, Tanc Sade, Puma Swede, April Grace, Arjay Smith, Tony Denison, Inbar Lavi, Tony Curran, Don Swayze, Dale Dickey, Luke Massy, Charisma Carpenter, Kevin Gage, Jason Barry, Derek Graf, Lyle Kanouse (a.z.), Nicholas Guest (vyp.)

Mike Daniels

Scénografie:

Anthony Medina

Kostýmy:

Kelli Jones

Seriál střídá napínavé dramatické scény s obyčejně nezáživnými jako je tomu tak například u Dextera. Abyste z některé scény dostali pořádný emociální zátah, musí mu předcházet někdy i zdlouhavé budování atmosféry. Ale pokud je vám tenhle vyprávěcí styl blízký, nebudete si nač stěžovat. SoA je povedeným vyobrazením života, který běžný smrtelník nepozná - což je možná i dobře, a tak je mnohem lepší proniknout pod roušku jednoho amerického mýtu prostřednictvím televizní obrazovky a dostatečně si tak vychutnat imaginární poryv větru v rozcuchaných vlasech při jízdě na nablyštěných motorkách, co psaly historii Ameriky.(24.6.2011)

• hirnlego

Já to "chápu", ale prostě ne - přece nejde "fandit" kokotům, kteří ani nedovolí kámošovi s krizí středního věku chodit s náctiletou lolitkou, no ne!________Viděn další díl - pani je naprosto zdrcená, když před ní její přítel zastřelí jejího fanatického bývalého, ale vzápětí se se svým současným začne milovat vedle mrtvoly bývalého. Rolf.(31.1.2011)

Je pravda, že herecké výkony nejsou hvězdného typu a že se především hraje na tu strunu, aby si divák vybavil Hell Angels a jejich smrtící praktiky kdy jenom jezdí a zabíjí,,, (realita)je sice pravda že obchodují se zbraněmi a jinými nelegálními věcmi, ale pochybuji, že by to vypadalo nějak jako v tomto seriálu, možná je to ještě děsivější, kdo ví... I přesto musím uznat, že je to chytlavé, tedy když při něčem přivřete oči... HODNOCENÍ: 71% (4*)(29.9.2013)

SAMCRO - Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original. Překvapení za všech sedm sérií. Podle mě neprávem mimo povědomí diváků, protože SoA dosahuje té nejvyšší scénáristické kvality. Protagonisté seriálu jsou vcelku netradiční postavy, s nevyzpytatelným chováním a víceméně se fandím těm špatným proti těm špatnějším. I přes počáteční rozpaky divák najde své oblíbence v tomhle motorkářském klubu a díl po dílu doufá, aby právě jeho oblíbenec neskončil na hrobníkově lopatě. Asi bych nečekal nic z toho, co mi SoA a Sutter přichystali. Hodně vymazlený seriál, který je spíše pro otrlejší diváky. Nad touhle, dovolím si říct ságou, by ani Shakespeare neohrnul nos. Komplet: 100% Oblíbené postavy: Opie, Jax, Chibs, Bobby, Tig, Nero, Piney. 1. série - 78%, 2. série - 85%, 3. série - 100%, 4. série - 100%, 5. série - 85%, 6. série - 88%, 7. série - 98% "We fight because we believe."(14.5.2015)

Drsní chlapci, motorky a vše okolo jak se patří - zbraně, drogy, kožené bundy a dítě. Charlie Hunnam je dobrý týpek, už v Hooligans se mi moc líbil. Více zde asi nenapíšu, viděla jsem jen zatím první díl a je to slušná záležitost, konec pilotu byl moc hezký.(26.9.2011)

• - Lenny "The Pimp" Janowitz byl odsouzen za vraždu 3 agentů ATF na doživotí. Představitel této role Sonny Barger byl neprávem odsouzen za vraždu 3 lidí na doživotí. (Chibs)

• - Chibsovy (Tommy Flanaghan) jizvy jsou pravé. (Chibs)

• - Clayova (Ron Perlman) motorka je nejtěžší. Tigova (Kim Coates) motorka je nejrychlejší. Opie (Ryan Hurst) ma na nádrži motorky největší logo smrtky, protože svůj klub miluje ze všech nejvíc. (Chibs)