Komentáře uživatelů k filmu (19)

 • Tosim
  ***

  Příběh vypráví starší pán a je o tom, jak byl tehdy dítě a "zadělávalo" se na narození jeho sourozence :-) Nápad je to zajímavý, film má mnoho charakterů, ale nic z toho nezaujme ani nedojme...(15.8.2003)

 • Enšpígl
  *

  V tomhle filmu měla demence tolik prostoru, že by tu klidně mohla oslavit výročí svýho vzniku.(5.9.2010)

 • Dudek
  *

  O tento film bych nejspíše ani okem nezavadil, pokud by v něm nehrál můj bývalý spolužák. Smůla jen, že se nepovedl tak, jak tvůrci chtěli, přesto se však jedná o zajímavý snímek odehrávající se celý na jednom malém místě. Všechny dramatické události se, stejně tak jako v běžném životě, stanou mimo obraz.(17.2.2006)

 • Radko
  odpad!

  Jediné zaujímavé na Počatí môjho mladšieho brata bolo postupné zhoršovanie deja aj jeho spracovania. Aká-taká snaha zaujať v úvode sa rozplynula v historke, tematizujúcej ľudovú legendu, rozprávanú hrdinami po krčmách i internátoch vo forme rôzne variovaných historiek. V týchto historkách figuruje svadba ako jedinečná a zároveň pomerne jednoduchá príležitosti na poriadnu mrdačku s niekým z mladomanželského páru.(23.6.2014)

 • WANDRWALL
  *

  Hrát v tomhle filmu a potom o něm říkat, že se nepovedl, to není v naší zemi příliš časté. A právě řada herců, co zde hraje, tak natáčela i další film od V. Drhy, prý v naději, že se jim podaří dosáhnout zlepšení. Tenhle film byl natočený zhruba za 15 milionů a to v roce 2.000. tehdy se mohly tyhle peníze použít raději na postavení 15 pěkných bytů, ve kterých mohlo bydlet zhruba 25 - 35 lidí! Takže "Umění je pro lidi, ale taky proti nim". Nic proti tomu, kdyby ty peníze nedávala CT, tedy veřejná instituce.(16.9.2010)

 • argenson
  **

  Příjemný retrofilm s nijak vysokými ambicemi. Interiéry dokonale dokreslují atmosféru doby. Sympatické seskupení herců, zvláště je pěkné vidět Janu Brejchovou, kterou je v posledních letech vidět málo. Těžko ale lze uvěřit tomu, že by se v jednom domě sešla natolik panoptikální grupa lidí tak podivných charakterů. Na druhou stranu to umožňuje rozehrát drobné úsměvné epizodky, na kterých film stojí. Jsou to ale základy vratké, protože základní příběh nic moc. Stejně jako Dana Vávrová. Ta mi přišla úplně mimo. Humoru spíše pomálu. Pak člověk ocení alespoň jednu hlášku, byť nijak světovou: "Indická tanečnice? To bude nejspíš ňáká kurva z Karlína... vod viaduktu."(17.12.2011)

 • rt12
  ***

  Balancuje to mezi 2 až 3, ale přišla mi vtipná pointa filmu.(20.5.2014)

 • Radiq
  odpad!

  To je ale pěkný film - pěkný jako pěkně o ničem. Prostě natočeny vzpomínky jednoho dědka na jeden den z dětství. Byla tam svatba, plno různejch postav, ty furt něco melou nebo dělaj, ale nic, co by rozvíjelo příběh. Jediny, co tam je zajimavy, ale zároveň taky docela hnus, je to, že ta jeho "maminka", jak o ní mluvil, byla spíš pěkná děvka, že nejdřív ojela ženicha (kterej byl asi taky pěkně blbej, že místo nevěsty ojížděl jinou) a pak si to rozdala s tatínkem. Ale nemyslim si, že by to stálo za zfilmování. Jo a celou dobu do toho hrála monofonní hudba jak ze staryho tranďáka, no strašny.(5.6.2014)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Moskva 2000 - Nominácia na 1. cenu(31.1.2012)

 • RonaMidu
  **

  chtě nechtě se mi vybavovalo srovnání s filmy na podobné téma z těch dob a ne-e.... asi proto jsem si místo sledování děje všimla hlavně třeba toho,že když maminka věšela v kuchyni prádlo,při několika záběrech těsně po sobě visely podvlíkačky pokaždé úplně jinak...mimochodem,moje cítění pro věšení prádla vůbec úpělo při pohledu na její práci :-)...bez ohledu na to,že D.V. se mi líbila už jako Leontýnka(9.7.2012)

 • Martin741
  **

  Nyst moc, na vysiny Musime si Pomahat toto nema. Nuda. 15 %(21.6.2014)

 • klúčik
  **

  Po recenzii v Cineme som sa na tento film tešil. No nemal som sa moc na čo .....40%.(26.11.2010)

 • PaRi
  *

  Inu, co čekat od televizního matadora, který si smysl pro film na plátně zcela zničil telenovelou Nováci. Film je prevít a má jinou řeč, než stupidní TV novely. Ta jedna hvězdička je za snahu o retro, která ale nevyšla. Drhovi je daleko lépe mezi TV novelami, tak ať tam zůstane a zapomene na filmové plátno.(9.7.2012)

 • Marounek
  **

  Dobová atmosféra života v ošuntělém činžáku by byla zajímavá, ovšem jen za předpokladu, že by k ní byl přibalen i děj. K dobrému dojmu nepřispěl ani odulý Vítězslav Jandák, který se zde snaží retrospektivně vyprávět o svém dětství jako milý starý pán připomínající Rudolfa Hrušínského (a nejde mu to). Navíc mi připadalo, že buď naprosto odflákli kontrolu výsledného výplodu, nebo byl Jandák při čtení svých melancholických replik nalitý, každopádně ale nechápu, jak mohl popisovat to že měl někdo na sobě oblečení té barvy, když to byla barva úplně jiná, anebo říci, že někdo dostal darem zlatou sošku želvy s odklopným krunýřem, když to byla figurka mouchy a odklápěly se jí křídla.(9.7.2012)

 • AnnaW
  **

  ... když já tyhle "příjemné" retrofilmy nemusím, citím z toho často nějakou faleš. nehledě na to, že ústřední zápletka je trochu málo nosná.(5.2.2005)

 • Autenticita
  *

  Film se mě nijak nedotkl, v kině jsem se nudila a nemohla se dočkat konce. Doteď si pamatuju, jak jsem litovala vyhozených peněz, mohly se použít jinak :-)(8.11.2009)

 • fafejt001
  odpad!

  CO TO BYLO ZA ÚCHYLÁRNU ??? JAK BY ŘEKL JÁRA CIMŔMAN - JE TO BĚS , JE TO BĚS !!!(13.12.2012)

 • Báďa
  ****

  Nic se neděje a přitom to pod povrchem doutná. Jako v životě.(21.7.2015)

 • Herbert007
  **

  Takový nějaký úplně zbytečný film....(18.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace