V noci láska, ve dne válka... Příběh svižné komedie začíná v Londýně, když se zámožný a konzervativní Carter Harrison (Rock Hudson) seznámí s temperamentní Italkou Toni (Gina Lollobrigida). Manažer ropné společnosti a bohémská politická aktivistka propadnou milostnému vzplanutí, které vzápětí korunují svatbou. V rekordně krátkém čase zjistí, že nemají prakticky nic společného, a jejich soužití se rozpadne. Znovu se setkávají až po mnoha letech odděleného života, v předvečer rozvodu. Tehdy zjistí, že milostná jiskra mezi nimi zdaleka nevyhasla… (Česká televize)

Flego

Tuctová komédia, ktorá by zapadla prachom, keby v nej nehrali atraktívne hviezdy danej doby. Vhodné pre upršané nedeľné popoludnie. ()

ostravak30

O pár let dříve se ti dva - Rock Hudson a Gina Lollobrigida potkali ve vynikajících Italských prázdninách. Jak už bylo zmíněno, tohle je sladkobolný, romantický a komediální předchůdce Války Roseových. Ti dva se prostě vzali aniž by se poznali. Nemají nic společného a navíc stojí i názorově na opačných pólech. Jenže on ji potřebuje a tak začne lhát. Do té doby je film více dobový a zčásti romantický, ale od té chvíle jsem se opravdu chechtal. Jenže člověk na to musí vydržet skoro hodinu. Pak se nastartují bláznivé záměny, nedorozumění a řada dialogových vtípků. A že to všechno dobře skončí je skoro jasné. Ale i tak jsem se bavil. ()

PTuranyi

Príjemná komédia o vzťahu manželov, ktorých vzťah je na pokraji rozpadu pre ich rozdielne povahy. Ona je umelkyňa, aktivistka a on je kariérny pragmatik. Získa však pozíciu, v ktorej je vyžadovaná usporiadaná rodina. To vyvoláva rad komických situácií, zblíženiam a rozchodom. Medzi najvtipnejšie patrí keď Carter hľadá Toni v pohrebníctve a následne ju tam prinesie zranenú na ošetrenie, hádka v taxíkoch s odkazmi cez taxikárov. Produkcia je dobrá a Gine Lollobrigide rola s jej kukučom a talianskym temperamentom sedí, Rock Hudson síce nijako nevyniká ale svoju rolu tiež zvláda dobre. 70% ()

Malarkey

Přesně ten druh naivní americké komedie šedesátých let, které tak nemám rád. Vztah Rocka Hudsona a Giny Lollobrigidy nedává smysl. Jediné pozitivum z filmu vidím to, že tvůrci Války Roseových se zde evidentně inspirovali. Nevtipné, sladkobolné až běda, prostě poplatné době. U Giny jsem navíc nevěděl, jestli v sobě něco má nebo nemá. Nakonec jsem zhodnotil, že spíš má, když jsem na ní pořád tak čuměl, ale nedokázal jsem určit, co přesně to je. ()