Dorian Gray

Dorian Gray

Drama / Horor / Thriller / Fantasy

Velká Británie, 2009, 108 min

Neskutečně uměle působcí film s často absolutně nelogicky se chovajícími postavami. Od režiséra skvělého Jak je důležité míti Filipa jsem teda rozhodně čekal víc.(22.1.2010)

• pm

Nadšena předchozími adaptacemi Olivera Parkera a Colinem Firthem jsem protrpěla celý film.(23.1.2010)

• kiddo

Nejsem si úplně jistá, že údajná škodlivost nezřízeného nezávazného šukání je zrovna to, co měl Wilde na mysli.(9.8.2010)

• iamek

Zklamání. Sice je tady vidět snaha o navození atmosféry, ale nepovedlo se to zrovna moc dobře. Herecké výkony taky nejsou zrovna nejlepší. Obrovská škoda, protože námět nezněl vůbec špatně.(10.1.2010)

Mizerně pojatá první část dost sráží celý film. Jednu scénu tu máme Doriana, jak vyjukaně kouká na nádraží, v další scéně se zamiluje a okamžitě zasnoubí, najednou se účastní orgií, pak zase brečí, vzápětí je zase v klidu a jde zas do bordelu... No prostě divný. Ale jakmile začne bejt zlej se kvalita zvedá. Dobrý vizuál, hodně dobrá hudba a solidní výkony Bena Barnese a Colina Firtha a většiny ostatních vedlejších postav. Povedly se scény s obrazem, ačkoliv samotný obraz tam zas tak často vidět není. Konec by možná mohl být lepší, ale byl docela uspokojivý. A tak by se koneckonců dal shrnout celý film.(30.1.2011)