Hlídač

Ochranca

Akční

USA, 2009, 90 min

• Fiftis

Aj skoro v šesťdesiatich rokoch svojho života je Steven Seagal schopný hrať akčné postavy. Teraz ako penziovaný detektív Rolland prijíma ponuku svojho priateľa a má ochraňovať jeho dcéru. Tá je samozrejme unesená a tak sa ju neohrozený Rolland vydáva hľadať a pokúsi sa ju zachrániť. Súhlasím, že toto je po dlhej dobe lepší film so Seagal, ale zvykol som si u neho na vyššiu úroveň herectva. Film je celkom akčný. Je to film na pohodu ale žiadna jednotka medzi filmami. Kto hľadá akciu tak budiš, ale inak podpriemer.(8.2.2015)

• Jordan

Hrozne megabrakove filmy kategorie ODPAD (kam drviva vacsina Seagalovej produkcie poslednych 20 rokov patri) sa delia na viacero typov: 1) zle - skratka a jednoduche zle 2) tak zle, az su dobre [poznate to, ed wood-ovsky syndrom] 3) tak zle, az su znova zle [meta-zle ci zle na druhu - vyssia uroven prisernosti] 4) ultimatny bullshit [takmer alebo bezvyhradne nepozeratelne] a napokon 5) The Keeper [Ochranca](17.5.2014)

• Kaka

Nulový akčňák. Jeden dobrý chvat. Zbytek bída s nouzí. Seagal by už mohl se sebou začít něco dělat.(13.12.2009)

Ano ano, fakt dobre bitky, hlavne ta v bare sa mi paci velmi......... Ale je tam aj naznak seagalovho aikida.(22.10.2009)

Až na pár debilných hlášiek ( " Ty musíš mít vždy poslední slovo ! " ) a tupých gést ( Manuelovo uznanlivé prikývnutie hlavou po prestrelke v reštaurácii ) ma Stevo príjemne prekvapil po všetkých tých predchádzajúcich sračkoidných nepozerateľnostiach.(16.11.2009)