Hlídač

Keeper, The

Ochranca

Akční

USA, 2009, 90 min

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Akce 7/10/// +Steven Seagal, akce -mohlo jí však být víc, má to své pro a proti/// Není to nejhorší, ale ani ne nejlepší. Je to ale už dlouho co jsem viděl naposledy nějakou seagalovku, takže jsem se na to rád podíval i kdyby to bylo všelijaké. Zápletka velice dobrá, děj mírně nudnější. Důvodem bude asi méně akce, dlouhý rozjez na úvod a celkově menší "Seagalova zuřivost". Prostě hlídá dceru svého přítele a do toho se zapletou mafiáni nebo cosi takového. No prostě nic co by vám vyrazilo dech. Nejlepší jsou asi osobní souboje, kde Steven působí jako nepřemožitelný lamač srdcí, pardon chci říct kostí. Vadil mi však třes kamery, rychlé pohyby kamery a zoomování. Divák ze soubojů měl kulový . Tam kde se kdysi pochybovalo o tom, jestli je to ještě Seagal, tak tady se může pochybovat o tom, zda-li to jsou ještě jeho ruce./// Celkem 64%///(4.6.2010)

Paráda. Souboje sou sestříhané normálně, takže Steven je v nich vidět uplně celí. Jeho herectví už není tak toporné a snaží se hrát. Jinak všechno za mě vlastně napsal ssfan.(21.10.2009)

Dalo by se říct, že tohle je hodně otřepané téma ve filmu. Ale řekla bych, že to nedopadlo úplně nejhůř. Mě to docela bavilo, takže dávám 55%.(7.9.2015)

Steven zhubnul, potrénoval chvaty, rozšířil svůj herecký rejstřík o úsměv a natočil film, který je jedním z těch lepších v jeho filmografii. Hlídač je v podstatě osekanou variací na Scottova Muže v ohni s tím, že příběh má nečekaně hlavu a patu a konečně zase vidíme v akci (místo šikovného střihače a dubléra) přímo Stevena Seagala.(4.6.2010)

• liskam

Hovínka, blitinky a smradlavej průjem. I takhle se dá popsat tenhle rádoby film. Za mě 8%(12.9.2013)