Uchazeč

Kandidaten

The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

Velmi povedený, působivý thriller. Vůbec první z Dánska, který jsem zhlédla. Místy jsem se sice v příběhu trošku ztrácela, občas jsem měla pocit, že mi jaksi unikla část hlavní linie příběhu, nebo že jsem ji jaksi nestihla pochopit. To mi však nemohlo víceméně jakkoli narušit, mé zcela soustředěné sledování tohoto napínavého děje, se zajímavými okamžiky a pár nečekanými zvraty. O doplňující prvek se stará zvučná hudba, která tak skvěle dotváří určitou atmosféru a pro mě též zážitek z tohoto filmu.(1.2.2010)

Priznávam, že miestami bol príbeh dosť priehľadný, ale na druhú stranu ma vedel občas aj príjemne prekvapiť, niektoré zvraty vyšli na výbornú, atmosféra a napätie išli ruku v ruke a pomerne dobre to zahrali aj herci. Čo ma ale štvalo najviac bola úplne amatérska kamera, ktorá kazila takmer všetky dynamické scény a hudobný doprovod tiež nepobral veľa kvalít. 70%.(23.2.2011)

Síce atmosféricky nasnímané, herecky vďaka Nikolajovi Lie Kaasovi charizmatické, zároveň ale scenáristicky neuveriteľne deravé, založené na príliš veľa náhodách, predvídateľné a málo rafinované. Otázkou ostáva, čo si z príbehu vyberú Američania pre pripravovaný remake so Samom Worthingtonom ?!(31.1.2010)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,785,030(30.8.2010)