Uchazeč

Kandidaten

The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

Ale jo. Asi by se to dalo nazvat "Michael Clayton po dánsku". Jenže zatimco v emerický verzi to byla nuda jak na besídce v domově důchodců, tady se aspoň něco dělo. Někdy snad až moc. Občas jsem se ztrácel, jindy se divil a sem tam i zíral. Čas i fakta si dělaj co chtěj, scénář je děravej, Nikolaj je sice přední dánskej herec, ale mam ho radši jako kriminální postavu. Celkově je to film, kerej brzo zapomenu. Neni to prostě žádná sláva, ale zase tak zlý to taky nebylo.(20.6.2010)

Síce atmosféricky nasnímané, herecky vďaka Nikolajovi Lie Kaasovi charizmatické, zároveň ale scenáristicky neuveriteľne deravé, založené na príliš veľa náhodách, predvídateľné a málo rafinované. Otázkou ostáva, čo si z príbehu vyberú Američania pre pripravovaný remake so Samom Worthingtonom ?!(31.1.2010)

Pro mě severská kinematografie byla dříve především plná inteligentních příběhů, který prakticky pokaždé koncem filmu absolutně šokovaly. Poslední dobou ale zjišťuju že i jejich kinematografie je plná průměrných filmů, který se v rámci ostatních nijak nevyjímají. Je tomu tak i v tomto případě, kdy jsem si film na jednu stranu užíval, ale na druhou stranu mě samotný příběh šíleně rozčiloval. Proč to tak tvůrci ale natočili nejspíš nikdy nepochopim. Uchazeč má totiž co se týče příběhu velice zajímavý nápad, ale ten průběh a samotný závěr by si zasloužil facku. Já nevěděl na čem jsem a hlavně kam s tím filmem vůbec spěju. Ještě že byl tak krátkej.(26.10.2010)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

Velmi povedený, působivý thriller. Vůbec první z Dánska, který jsem zhlédla. Místy jsem se sice v příběhu trošku ztrácela, občas jsem měla pocit, že mi jaksi unikla část hlavní linie příběhu, nebo že jsem ji jaksi nestihla pochopit. To mi však nemohlo víceméně jakkoli narušit, mé zcela soustředěné sledování tohoto napínavého děje, se zajímavými okamžiky a pár nečekanými zvraty. O doplňující prvek se stará zvučná hudba, která tak skvěle dotváří určitou atmosféru a pro mě též zážitek z tohoto filmu.(1.2.2010)