Uchazeč

Kandidaten

The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

Velmi povedený, působivý thriller. Vůbec první z Dánska, který jsem zhlédla. Místy jsem se sice v příběhu trošku ztrácela, občas jsem měla pocit, že mi jaksi unikla část hlavní linie příběhu, nebo že jsem ji jaksi nestihla pochopit. To mi však nemohlo víceméně jakkoli narušit, mé zcela soustředěné sledování tohoto napínavého děje, se zajímavými okamžiky a pár nečekanými zvraty. O doplňující prvek se stará zvučná hudba, která tak skvěle dotváří určitou atmosféru a pro mě též zážitek z tohoto filmu.(1.2.2010)

Pro mě severská kinematografie byla dříve především plná inteligentních příběhů, který prakticky pokaždé koncem filmu absolutně šokovaly. Poslední dobou ale zjišťuju že i jejich kinematografie je plná průměrných filmů, který se v rámci ostatních nijak nevyjímají. Je tomu tak i v tomto případě, kdy jsem si film na jednu stranu užíval, ale na druhou stranu mě samotný příběh šíleně rozčiloval. Proč to tak tvůrci ale natočili nejspíš nikdy nepochopim. Uchazeč má totiž co se týče příběhu velice zajímavý nápad, ale ten průběh a samotný závěr by si zasloužil facku. Já nevěděl na čem jsem a hlavně kam s tím filmem vůbec spěju. Ještě že byl tak krátkej.(26.10.2010)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,785,030(30.8.2010)

Výborný dánský thriller, u kterého jsem se ani vteřinu nenudil. Možná v něm bylo ale až moc zvratů najednou. Nikolaj Lie Kaas jako vždy ve formě s nasraným výrazem ve tváři.(5.2.2012)