poster

Uchazeč

 • Česko

  Špinavé spiknutí

 • Dánsko

  Kandidaten

 • anglický

  The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

 • Aluska88
  ****

  Velmi povedený, působivý thriller. Vůbec první z Dánska, který jsem zhlédla. Místy jsem se sice v příběhu trošku ztrácela, občas jsem měla pocit, že mi jaksi unikla část hlavní linie příběhu, nebo že jsem ji jaksi nestihla pochopit. To mi však nemohlo víceméně jakkoli narušit, mé zcela soustředěné sledování tohoto napínavého děje, se zajímavými okamžiky a pár nečekanými zvraty. O doplňující prvek se stará zvučná hudba, která tak skvěle dotváří určitou atmosféru a pro mě též zážitek z tohoto filmu.(1.2.2010)

 • Gereth
  ***

  Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

 • emma53
  ****

  Mám slabost pro severské filmy a jestli se nepletu, tak to je snad první dánský thriller, který jsem viděla. Pozitivní bylo, že jsem se vůbec nenudila i když vyústění celého příběhu bylo celkem předvídatelné. Jonas v podání Nikolaje Kaase to jako vždy zvládnul na výbornou. Jen škoda za těch pár menších nedostatků, co jsem zaregistrovala a za kameru, která mně vůbec nesedla. Takže dávám horší čtyřku. Ale za zhlédnutí to určitě stojí.(18.10.2012)

 • Matty
  **

  Neskutečně děravý scénář obsahuje snad všechna myslitelná klišé "hitchcockovských" thrillerů o člověku, na kterého někdo ušil boudu. Plán zdejších zlosynů funguje jenom díky dlouhé sérii náhod, protagonista nemá charisma ani páteř (podle amerického vzoru je vlastně celou dobu trestán za nevěru) a několikanásobný závěrečný zvrat by lépe vyniknul v nějaké parodii podobných filmů. Akční scény sice díky práci kamery disponují určitou dynamikou, ale jak vyjde dřív nebo později najevo, nijak neslouží příběhu, byly přidány čistě pro efekt. Když už má Kasper Barfoed potřebu natáčet (špatné) filmy, měl raději zůstat u těch, které jsou určeny shovívavějšímu dětskému publiku. 50%(13.2.2010)

 • jhrasko
  ***

  Síce atmosféricky nasnímané, herecky vďaka Nikolajovi Lie Kaasovi charizmatické, zároveň ale scenáristicky neuveriteľne deravé, založené na príliš veľa náhodách, predvídateľné a málo rafinované. Otázkou ostáva, čo si z príbehu vyberú Američania pre pripravovaný remake so Samom Worthingtonom ?!(31.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace