Uchazeč

Kandidaten

The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

Velmi povedený, působivý thriller. Vůbec první z Dánska, který jsem zhlédla. Místy jsem se sice v příběhu trošku ztrácela, občas jsem měla pocit, že mi jaksi unikla část hlavní linie příběhu, nebo že jsem ji jaksi nestihla pochopit. To mi však nemohlo víceméně jakkoli narušit, mé zcela soustředěné sledování tohoto napínavého děje, se zajímavými okamžiky a pár nečekanými zvraty. O doplňující prvek se stará zvučná hudba, která tak skvěle dotváří určitou atmosféru a pro mě též zážitek z tohoto filmu.(1.2.2010)

Výborný dánský thriller, u kterého jsem se ani vteřinu nenudil. Možná v něm bylo ale až moc zvratů najednou. Nikolaj Lie Kaas jako vždy ve formě s nasraným výrazem ve tváři.(5.2.2012)

Síce atmosféricky nasnímané, herecky vďaka Nikolajovi Lie Kaasovi charizmatické, zároveň ale scenáristicky neuveriteľne deravé, založené na príliš veľa náhodách, predvídateľné a málo rafinované. Otázkou ostáva, čo si z príbehu vyberú Američania pre pripravovaný remake so Samom Worthingtonom ?!(31.1.2010)

• Matty

Neskutečně děravý scénář obsahuje snad všechna myslitelná klišé "hitchcockovských" thrillerů o člověku, na kterého někdo ušil boudu. Plán zdejších zlosynů funguje jenom díky dlouhé sérii náhod, protagonista nemá charisma ani páteř (podle amerického vzoru je vlastně celou dobu trestán za nevěru) a několikanásobný závěrečný zvrat by lépe vyniknul v nějaké parodii podobných filmů. Akční scény sice díky práci kamery disponují určitou dynamikou, ale jak vyjde dřív nebo později najevo, nijak neslouží příběhu, byly přidány čistě pro efekt. Když už má Kasper Barfoed potřebu natáčet (špatné) filmy, měl raději zůstat u těch, které jsou určeny shovívavějšímu dětskému publiku. 50%(13.2.2010)

Pro mě severská kinematografie byla dříve především plná inteligentních příběhů, který prakticky pokaždé koncem filmu absolutně šokovaly. Poslední dobou ale zjišťuju že i jejich kinematografie je plná průměrných filmů, který se v rámci ostatních nijak nevyjímají. Je tomu tak i v tomto případě, kdy jsem si film na jednu stranu užíval, ale na druhou stranu mě samotný příběh šíleně rozčiloval. Proč to tak tvůrci ale natočili nejspíš nikdy nepochopim. Uchazeč má totiž co se týče příběhu velice zajímavý nápad, ale ten průběh a samotný závěr by si zasloužil facku. Já nevěděl na čem jsem a hlavně kam s tím filmem vůbec spěju. Ještě že byl tak krátkej.(26.10.2010)