poster

Výlet

Komedie / Drama / Road movie

Česko / Slovensko, 2002, 100 min

 • EdaS
  ****

  Alice Nellis je neskutečně vyzrálá scénáristka i režisérka. Úžasný film o skutečném životě.(1.1.2004)

 • Tomco
  *****

  Pre mňa osobne maximálne silný zážitok. Po všetkých stránkach. Jeden z najlepších, ak nie najlepší český film tohto desaťročia. Bravo Alice.(26.5.2006)

 • triatlet
  *****

  Výborná scéna - zachycení postavy manžela (Igor Bareš) při umývání auta - chlapi přece nepláčou... Za vedlejší roli by si zasloužil cenu Žahour:-) Alice Nellis si pohrála i se závěrečnými titulky, takže Aňa Geislerová a Kryštofem Hádkem si můžou do filmografie připsat zajímavé postavy (divka a kluk tlačící škodovku). Vedle Bareše v této poeticky laděné tragikomedii herecky koncertuje rodina Janžurova. Skvělá hudba - Tomáš Polák.(8.7.2008)

 • WANDRWALL
  odpad!

  Slátanina. Film, o kterých říkám, že si ho ti, kdo to točili, tak točili pro sebe, ne pro diváky.(18.6.2010)

 • Mahalik
  *****

  Teto? Co je to houmlesák?--No, to je takový zvířátko, který se hrabe v popelnicích za poliklinikou..... Nádhera, vážně nádhera. Dlouho se mi nestalo, abych dal plné hodnocení českému filmu. Alice Nells je v psaní "obyčejných" scénářů dokonalá a ve Výletu prakticky není hluchého místa. Je tak improvizačně zahraný a neuvěřitelně lidský, reálný, že i moje mamka řekla: "Bože, to jako by dali kameru do našeho života!" Což je pravda, protože pokud jste podobnou situaci zažili, tak vám budou postavy ještě více blízké.__Projížďka stařičkým varburgem po českých luzích a hájích k tomu famózní songy a Iva Janžurová (po Morgianě její životní role) se svými dcerami, no co víc si přát. Tenhle výlet bych si ještě rád zopáknul. Prostě, Nellis je pro mě nejlepší českou režisérkou a Hřebejk se Svěrákem si můžou jít rvát vlasy!!(25.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace