Výlet

Komedie / Drama / Road movie

Česko / Slovensko, 2002, 100 min

jeden z opravdu mála ženských filmů, který mě bavil. Na rozdíl od reklamky Pavláskové má Nellis cit pro míru a navíc ruku na herce(24.8.2008)

• Radko

Časť po štátnu hranicu - pomerne vydarený pohľad na klamné a sebaklamné vzťahy vnútri rodiny. Po príchode na Slovensko: všetko zle. Prestal som vo filme "zo života" spoznávať tvár krajiny a ľudí, s ktorými som pravidelne v kontakte. Zápletka a jej riešenie sa snažia zaujať za každú cenu. Okolie Nového Mesta nad Váhom poznám a nespoznal som ho. Charakteristické črty či rozpory boli vo filme vynechané. V tomto zmysle je mi ľúto, že režisérka odstúpila od pôvodného zámeru natočiť slovenské scény v Starej Turej! (podľa nej obsah mesta nezodpovedal jeho názvu, Turá vôbec nebola vraj vôbec stará a sídlisko mali dokonca na hlavnom námestí).(26.11.2004)

Mučte mě, zabte mě, ale to je film ze života... Jako kdybych byl doma... Tenhle krásný film ze života má možná své mouchy, ale je príma. Nic víc nic míň... jen tak dál Alice....(19.9.2004)

Bohuzel tento film se mi narozdil od reziserciny prvotiny Ene Bene moc nelibil – druha pule mi pripada prilis prekalkulovana.(31.7.2002)

Cesta k vsypu, celkem podle Besipu, při které se někdy až moc na sílu tmelí, dělí a zjevují pravdy, takže až se nakonec do ovzduší rozptýlí (zbylý) popel, vzduch bude de facto čistější.. Přiměřeně hořké, dobře zahrané, inteligentně napsané (vyjma trapné scény s celníky či pasáže ze změněného Nového Mesta, jenž zbytečně naruší do té doby fungující úzce sevřené schéma rodinné degustace čistého vína). Anglicko-jazyčná hudba mi přišla jako rušivý element a zbytečná úlitba festivalovým ambicím..(7.7.2015)