poster

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

 • Francie

  Hadewijch

 • Slovensko

  Hadewijch - medzi Kristom a Alahom

Drama

Francie, 2009, 105 min

Režie:

Bruno Dumont

Scénář:

Bruno Dumont

Kamera:

Yves Cape
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  **

  Asi bych měl obdivovat Julli Sokolowskou, že byla velice přesvědčivá v takto nesmyslně vystavěné roli. Ani proti podobě, kterou režisér filmu vtiskl, nic nemám. Ale ten jeho scenáristický konstrukt nechápu a předpokládám, že chyba není na mé straně. Netvrdím sice, že znám uvažování fanatických křesťanů, ale tady nefunguje ani nejelementárnější logika. Prostě jen další umění odtržené od života.(2.2.2013)

 • T2

  Rozpočet $4,6milióna(8.8.2010)

 • Ony
  *

  Ach ten francouzský art... Nemyslete si, mně nevadí, že se v těchhle filmech nic neděje. Mně vadí, že to nic dělají postavy s naprosto nepochopitelnými charaktery i problémy, a to v nekonečně dlouhých statických záběrech. Dobrala jsem se několika zajímavých momentů (motiv těla a fyzické blízkosti), ale ta zacházka kolem náboženství mě dost unavila. (Je docela možné, že se mi to rozleží a ještě někdy pohnu hodnocením, ale těžko říct kterým směrem.)(15.10.2009)

 • Mulosz
  odpad!

  S prehledem nejvetsi letosni ostuda ceske distribuce, ktera prekonava i nakup hollywoodskych slatanin. Film, ve kterem krome hysterie nefunguje vubec nic a ktery si neuzije ani zadumcivy filozof, ani bigotni katolik, ani muslimsky radikal, ani narocny, ani radovy divak. V teto souvislosti se musim pichlave dotazat, zda se distributori vubec na nakoupena dila predem podivaji anebo se drzi mimozniho nazoru, ze cim vice na zapad, tim kvalitnejsi film, Francie jest zemi osvicenou a kdyz se autorovi povedl jeden film, zakonite musi i dalsi. Mozna jsem slepy, ale zastupce distribucnich spolecnosti na festivalech, jakozto ojedinelych prilezitostech seznamit se s tvorbou u nas dosud nedostupnou, nevidim. Muze se tak dit ze tri duvodu - nemaji zajem ani prehled, tudiz jsou pro svou praci nekompetentni, anebo se fascinovani vlastni funkci ve stejnych dnech zajimaji mene podstatnymi aktivitami anebo, coz je nejpravdepodobnejsi, misto sledovani filmu ze soucasnych progresivnich kinematografii si oziraji huby na sponzorskych vecircich.(6.4.2010)

 • bassator

  36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Přehled 2009 / 2010 (Hadewijch / HADEWIJCH / Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem)(7.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace