poster

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

 • Francie

  Hadewijch

 • Slovensko

  Hadewijch - medzi Kristom a Alahom

Drama

Francie, 2009, 105 min

Režie:

Bruno Dumont

Scénář:

Bruno Dumont

Kamera:

Yves Cape
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mulosz
  odpad!

  S prehledem nejvetsi letosni ostuda ceske distribuce, ktera prekonava i nakup hollywoodskych slatanin. Film, ve kterem krome hysterie nefunguje vubec nic a ktery si neuzije ani zadumcivy filozof, ani bigotni katolik, ani muslimsky radikal, ani narocny, ani radovy divak. V teto souvislosti se musim pichlave dotazat, zda se distributori vubec na nakoupena dila predem podivaji anebo se drzi mimozniho nazoru, ze cim vice na zapad, tim kvalitnejsi film, Francie jest zemi osvicenou a kdyz se autorovi povedl jeden film, zakonite musi i dalsi. Mozna jsem slepy, ale zastupce distribucnich spolecnosti na festivalech, jakozto ojedinelych prilezitostech seznamit se s tvorbou u nas dosud nedostupnou, nevidim. Muze se tak dit ze tri duvodu - nemaji zajem ani prehled, tudiz jsou pro svou praci nekompetentni, anebo se fascinovani vlastni funkci ve stejnych dnech zajimaji mene podstatnymi aktivitami anebo, coz je nejpravdepodobnejsi, misto sledovani filmu ze soucasnych progresivnich kinematografii si oziraji huby na sponzorskych vecircich.(6.4.2010)

 • DwayneJohson
  ***

  Mezi Kristem a Alláhem, mezi dvěma náboženstvími, mezi dvěma odlišnými světy. Dvacetiletá Céline neví, zkouší, přemýšlí. Podobně, jako ve snímku Horse Satan hodně nejednoznačný, pomalu plynoucí film, který se mně opět líbil. Dumont u mě opět zabodoval a určitě se podívám na další jeho filmy, pokud možno, co nejdříve.(7.1.2015)

 • bassator

  36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Přehled 2009 / 2010 (Hadewijch / HADEWIJCH / Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem)(7.8.2010)

 • Jellini
  ***

  Měl jsem problém s druhou polovinou snímku, která mi připadala pramálo provázána s tou první. Jakoby v prostřed filmu chyběla nějaká zasadní scéna + to bylo i tím, že jsme přestali vnímat film skrze hlavní hrdinku, film chtěl být najednou "objektivní" (a na konci se zase vrátil do původní subjektivní roviny). Chvílema je dost čitelné Dumontovo manipulování a v některých pasážích filmu i jisté zjednodušování (si) situace (scénáristicky). Formálně je ale film zajímavý a dostatečně jiný než většina současných filmů. Nejzajímavější zůstává, jaké otázky tento film vyvolává a jaká témata film otvírá. ... Měl jsem možnost ze záznamu a s překladem slyšet několik interview s Dumontem, která mi ale odkryla, že on sám svůj film vnímá a většinu věcí ve filmu čte naprosto jiným způsobem, než jak tomu bylo u mě a u několika málo lidí, se kterými jsem o filmu mluvil. + v jednom z interview "dovysvětloval" myšlenku z filmu o zodpovědnosti člověka, který žije v demokracii, který chodí k volbám. Ve filmu je myšlenka velmi lehce nadhozena a těžko bez dalších indícií samostatně domyslytelná. To mě trochu mrzí, klidně mohl jít v "řečnění" dále.(25.10.2011)

 • swamp
  *

  Nemám nic proti Francii ani artu, ovšem neskutečně dlouhé záběry na hlavní protagonistku s tupým pohledem aka Panna Maria (se slzičkou stékající po tváři) či na koncertující špatnou skupinu u řeky apod. jsou jen zlomkem toho, co je na filmu špatně. Hlavní postava se často chová nesmyslně (nesnese, aby se na ní díval muž, ale v Paříži si přisedne k prvním cizím lidem, kteří na ni promluví), a přestože se Julie Sokolowski snaží, co to dá, se scénářem zkrátka nic neudělá. Šokující nedomyšlený závěr tomu všemu taky moc nepřidá..(31.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace