poster

Mléko strachu (festivalový název)

 • Peru

  La teta asustada

 • Španělsko

  La teta asustada

  (Španělsko)
 • anglický

  The Milk of Sorrow

Drama

Peru / Španělsko, 2009, 94 min

Režie:

Claudia Llosa

Scénář:

Claudia Llosa

Kamera:

Natasha Braier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Nejlepší cizojazyčný film .. ... .. ... ... Zlatý Medvěd(7.6.2009)

 • Botič
  **

  Pravý a nefalšovaný karlovarský porod ( vážně jsem myslel, že v sále umřu ) o jednom bramborovém pilopantovi.(6.7.2009)

 • Marigold
  *****

  Chvílemi jsem se bál, aby se mi tahle křehká vizuální báseň o nevinnosti a čisté duši nerozplynula před očima jako chmýří pampelišky. Zážitek na pomezí slz a gurmánského opojení brilantní formou!(20.2.2010)

 • CheGuevara
  **

  Mléko strachu, to je především sebevědomý peruánský art. Tvůrci ví, co chtějí sdělit, a jdou si za tím stůj co stůj. To je na jednu stranu obdivuhodné, na tu druhou však o něco méně. Pasivní a odevzdaná Fausta je ztělesněním mého diváckého utrpení. Chápu, že hlavní hrdinka reprezentuje traumata peruánské společnosti, ale to celé je podáno bez jakéhokoliv uměleckého pnutí a rizika. To zůstalo za zavřenými dveřmi Faustiny kamenné tváře. Avšak na filmu oceňuji, že svoji domovinu tvůrci neprezentují jako turistické lákadlo, ba snaží se jakékoliv zákoutí peruánského života zaobalit do těch nejbanálnějších lokací. A tak nebýt té Fausty...(26.2.2010)

 • asLoeReed
  *****

  Mléko strachu je v kostce lyricko-realistický a tyrkysový film. Jeho peruánská chuť vyniká neuvěřitelně rozvrženou barevností v mizanscéně, matné odstíny pastelových žlutí, růží, purpurových a sivě bronzových, mořsky zelených a květových tónů kouzlí a na film se dá dívat třeba jen s ohledem na to. Dlouho jsem neviděl tak barevný film - je v tomto způsobu výrazný stejně jako třeba Zvětšenina.(24.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace