• flanker.27

Nény ftypny.(17.7.2012)

Vuorensola definitivně potrvzuje to, co dokázal už ve své poloamatérské hříčce Star Wreck: in the Pirkining. Totiž, že si dokáže vybrat schopné a typově výborné herce, dokáže naprosto precizně vystihnout samotnou podstatu každé jedné scény a jako takovou jí dovést k absolutní dokonalosti (tzn. např. propaganda je propaganda až na dřeň, scéna z buddy movie je jako vystřižená z té nejtypičtější buddy movie, jako si dovedete představit, atd) a především - naprosto mistrovsky balancuje na pomezí parodie (Pád třetí říše mě upřímně rozsekal), absurdity, satiry, dramatu a frašky a přepíná mezi těmito polohami tak samozřejmě a "lehkonoze", jak to jenom jde. Když k tomu pak člověk připočte pomrkávání na fanoušky, ať již svoje vlastní (rozvádění motivů a prvků ze Star Wrecku - reklamní paňáci ve vedení, bios, rusáci, Finsko, ...), nebo filmové obecně (citace filmových scén, od zcela zjevných až po jemné narážky a to až do té míry, že u startu lodi Götterdämerung, kdy (loď i celá scéna) vypadá jako něco z třetího Matrixu, hraje hudba, která velmi připomíná skladbu z Revolutions s názvem Neodämerung... Lahůdka od první do poslední minuty... P.S.: Chtěl sem napsat, že Julia Dietze je nejkrásnější Němka, jakou znám, ale ona je napůl Francouzka :))(8.8.2012)

První půlka super, v druhý už sem se trochu nudil a ztrácel.(7.7.2012)

Proti Pirkinningu značně vyzrálejší a bez dojmu studentské hříčky. Pár vtípků mi přišlo prvotřídních... Solidní satira, bohužel občas trochu moc škrobeně nucená a prvoplánová, ale i tak jsem spokojen.(30.5.2012)

Kdo by si pomyslel, že jednou budou při německý verzi epic opusu B Mashina vylítávat vesmírný talíře z měsíční základny ve tvaru hákáče a Udo to bude kočírovat ve slušivý uniformě. Skoro bych se udělala, jen kdyby to bylo dobře natočený (což je, vzhledem k podmínkám, samozřejmě utopie). A Zeppeliny! A (krutě nevyužitý) Götterdämmerung! U vesmírných posil jsem uplakla slzu patosu (Mir džoins ze betl), u Udova "loučení" slzu deprese - die Zeit ist die Sünde - 38 let po Drákulovi zas plive krev. Plus 38 let. __________ Některý nápady nádherný, většina vtipů nenádherných (hlavně otravný nigga, ale třeba Severní Korea ok, asi to ještě neviděli). Amatérská forma nevadí, amatérský scénář už trochu jo. Ale stejně dík. (director's cut 3,5*)(22.4.2015)

• Udo Kier