Lapidárium: Příběh knihy kostýmů

Dokumentární / Historický / Krátkometrážní
Česko, 1996, 15 min

Režie:

Ondřej Kepka

V čem se v průběhu století hrálo na Vinohradech divadlo... Kdo někdy vstoupil do divadelního zákulisí, pamatuje si potemnělé chodby, nikam nevedoucí dveře a podivná zákoutí, jemný prach a vůni. Kdekoliv může ležet starý meč, klobouk, šaty královny. Chaos a nahodilost je jen zdánlivá. Všechno má pevný řád a pár lidí z divadla se v něm vyzná. Paní Mottlová pracuje v Divadle na Vinohradech celý život. Nechá nás nahlédnout do starých knih, kam ona i její předchůdci pečlivě zapisovali všechny role a jejich představitele a ke každé z nich přiřazovali kostým, s nejmenšími podrobnostmi, použitý materiál, přezky a knoflíky... Listováním v těch knihách se oživují vzpomínky na dávné inscenace, na režiséry, herce a všechny lidi, kteří divadlem procházeli. O svých zážitcích budou vyprávět i současní členové Divadla na Vinohradech. Spolu s nimi budeme mít příležitost poznat i divadelní šatnu v dramatických okamžicích právě probíhajícího představení hry Franze Werfela Jakobowski a plukovník. (Česká televize)

Filmotéka

Uživatel Formát Jazyky Přidáno Pozn.
apokar DVD
16.01.2018